İlk deneme yapılan işlemler öncesi ve sonrası için yardım

Lowmembers

Müptezel
Bu benim nerelerde eksigim olduğunu görmek için bir test sürüşuydu bunlardan sonraki evrede futbol sahası gibi ışıklandırma alttan üstten ışık sistemi 1-2-2 mt oranında kabin yapicam içinde bitkilerin rahatça büyümesi ve gelişmesi için alan yaraticam
Gübreler ve verdiğin oranda sorun yok degilmi 10lt suya yapıyorum ve PK gubresi fosfor ve potasyum veren bir takviye bunun biobizzde aynı özellik veren gubresini alıyım ilk gruba geç kalssmda vericem en azından diğer 2 arkadaşa yetiştirim hepsi birlikte organik gübre konumunda kullanıyormuş sanırım bı tek ölçüsünü bulsam yeterli vermem gereklimi senin görüşünde 2 adet ampul tavsiyesiyle birlikte
Hereeyden onxe eksikligini sorarsan bu 8si topyekun kökten en baştan dogru anlayamadığını düşünüyorum. Mesela indoor demek bitkiyi kapalinorramda su gubre vermek ve ben görüyorsam aydinliktir buda yeter demek degildir. Indoor yapiyorsan bitkiyi eve sokuyorsan once doğayı eve sokmayi anlamalisin. Neyi ne kadar taklit etmen gerektigini anlamalısın. Yoksa jndoor demek saksiyi iceri almak demek olsaydi. Ben yatagimda ne cicekler yapardim .d saka bir tarafa isik konusunu arastirmani tavsiye ederim forumda. Isik nedir. Neye ne kadar gerekir. Hangi isik hangi renk ne icindir ne zaman nerde ne isebyarar gibi bilgiler temel bikgilerdir. Isik senin kafa yorman gereken en önemli şeydir. Basta bunu bilerek buna biraz odaklan madem giriceksen growa

Lowmembers

Müptezel
Bu grubun hasarını kazasız belasız olabildigince takviyeyle devam edicem alan gerçekten çok dar durumlar onu gerektirdi sonraki de aynı LED sisyeminden gereken lumenin fazlasına çıkacak şekilde yeni kabının her yerine doldurucam bu kabin bozulcak zaten deneme amacliydk bu
Bu ledleri jbut her ne poksa. Is gormedigi bariz. Artirmanin anlami yok. Sen isigi kendin dahi yaparsın. Naparsan yap ama isigi bu kadar hafife alma. Bu kadar hafife aldigini görmek garip geliyor bana

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka elektrikciyim zaten ama kabinde yer olmadigindan koyamadim ama anladığım kadarıyla ışık şiddeti lazım 2 tane duy koyup 80 100w eski tip normal ampul
Onun yerine 2x50 sarı torch koy kanka cok daha iyi
Oda olur bu grubu kurtarsın yeterli şimdi ışık olarak torch koyucam bu şekilde biraz daha karşılarım gübre konusunda pk eklemem gerekirmi biobizz markadan fosfor ve potasyum eksiği tamamlarmi
Sari olsun torchlar. Biobizz de topmax var galiba cok hakim değilim gubre işine

Lowmembers

Müptezel
İlk fırsatta alicam ışık konusunda çok çeşit olduğundan hangisi daha iyidir bilmediğim için aklıma gelen LED ve normal ampuldu lede şuan yerim hiç yok mevcut lede torcha bakicam bu kadar emek boşa gideceğine biraz daha zorlarim
Iste bekledigim hareket. Lazim olan olmasi gereken bu çünkü şuan. Ogrenmek icin bile olsa yaoman gerekeni dogru yapmazsan neyi öğrenmeyi bekleyebilirsin?

Lowmembers

Müptezel
Oda olur bu grubu kurtarsın yeterli şimdi ışık olarak torch koyucam bu şekilde biraz daha karşılarım gübre konusunda pk eklemem gerekirmi biobizz markadan fosfor ve potasyum eksiği tamamlarmi
Bro bunlara hemen topmax al dicem ama ne biliyim eger ki organik yapmak istiyorjm diyosan bunlarin boyunda bide topmax ve calmag almalisin. Olmazsa olmaz 4 5 elemet bunlar. 3 lu set grow bloom topmax calmag ve koklendirici gubre. Hepsi organik olcak. Tamamla bari seti. Ihtihscin suan bile var soluxan ver bari. Pk dddigim npk yani azot fosfor potasyum un pk si yani fosfor potasyumu. Cicek ve somek gelisimi etkileyen Aslında dogrudan gelisim ve someklenmenin kendisi olan elementler.

Hereeyden onxe eksikligini sorarsan bu 8si topyekun kökten en baştan dogru anlayamadığını düşünüyorum. Mesela indoor demek bitkiyi kapalinorramda su gubre vermek ve ben görüyorsam aydinliktir buda yeter demek degildir. Indoor yapiyorsan bitkiyi eve sokuyorsan once doğayı eve sokmayi anlamalisin. Neyi ne kadar taklit etmen gerektigini anlamalısın. Yoksa jndoor demek saksiyi iceri almak demek olsaydi. Ben yatagimda ne cicekler yapardim .d saka bir tarafa isik konusunu arastirmani tavsiye ederim forumda. Isik nedir. Neye ne kadar gerekir. Hangi isik hangi renk ne icindir ne zaman nerde ne isebyarar gibi bilgiler temel bikgilerdir. Isik senin kafa yorman gereken en önemli şeydir. Basta bunu bilerek buna biraz odaklan madem giriceksen growa
Net olarak bilmiyorum dostum haklısın bir işi doğru yapmak için minimum zararla eksikleri görerek tamamlayarak sonuca ulaşmayı tercih ediyorum öğrenerek ve yanlışları görupte tamamlayarak tecrübe edinip sonraki çalışmalarda aynı hatalara düşmeden net sonuç almak için teşekkür ederim bu saatte elinizden geleni yapıyorsunuz Allah razı olsun ışığı yukardan aşağı ayarlanabilir yaptım aşağı cekebilirim yarın biraz daha aşağı indirip yanına torch 2 adet koyup ışığı biraz daha destekliycem PK gübre ilerlemeye göre bakicam işik daha aciliyette görünüyor

Lowmembers

Müptezel
Bro bunlara hemen topmax al dicem ama ne biliyim eger ki organik yapmak istiyorjm diyosan bunlarin boyunda bide topmax ve calmag almalisin. Olmazsa olmaz 4 5 elemet bunlar. 3 lu set grow bloom topmax calmag ve koklendirici gubre. Hepsi organik olcak. Tamamla bari seti. Ihtihscin suan bile var soluxan ver bari. Pk dddigim npk yani azot fosfor potasyum un pk si yani fosfor potasyumu. Cicek ve somek gelisimi etkileyen Aslında dogrudan gelisim ve someklenmenin kendisi olan elementler.
Sen bunları da yeteri kadar tatbik edememiş gibisin. Buda gubre eksikligi zaten. Kanka sen dddigim gibi biobizini tamamla saksini neym dedigim dogrultuda uap. Aydınlatma konusunda da bir bitkiye veg de 2 torch led. Bloom da ise yani cicege girinxe ise 1 beyaz ve 2 sarı torch led kullanacagin bir sistem. Yap elin ile. Ve goreceksin ne denli etkili ve basitmis aslinda.

Lowmembers

Müptezel
Net olarak bilmiyorum dostum haklısın bir işi doğru yapmak için minimum zararla eksikleri görerek tamamlayarak sonuca ulaşmayı tercih ediyorum öğrenerek ve yanlışları görupte tamamlayarak tecrübe edinip sonraki çalışmalarda aynı hatalara düşmeden net sonuç almak için teşekkür ederim bu saatte elinizden geleni yapıyorsunuz Allah razı olsun ışığı yukardan aşağı ayarlanabilir yaptım aşağı cekebilirim yarın biraz daha aşağı indirip yanına torch 2 adet koyup ışığı biraz daha destekliycem PK gübre ilerlemeye göre bakicam işik daha aciliyette görünüyor
Kardeşim birde su yaptığım yorumlari begenir misin rica etsem. Axaba diyorum bu puan begenilen yorumla orantilimi. Bi öğrenmiş olurum

Tm dir reis solucanı 1 lt aldım bilerek başından sonuna kadar her seferinde verdim flusha kadarda vericem maasta topmax calmag ta alicam zararın neresinden dönersek kardır kurtarabildigimizi kurtaricaz başından organik gittim sonradan kimyasala ceviripte bozmayın hic

Lowmembers

Müptezel
Tm dir reis solucanı 1 lt aldım bilerek başından sonuna kadar her seferinde verdim flusha kadarda vericem maasta topmax calmag ta alicam zararın neresinden dönersek kardır kurtarabildigimizi kurtaricaz başından organik gittim sonradan kimyasala ceviripte bozmayın hic
Suan alamiyonmu topmax. Ufak bile olsa alsan keske benuz kullanır isen faydasini gorursun. Cumaya kadar gelmis olsa tertemiz gene yeter. Zaten organik bu gubreler ve takvimin. Flush tan önce kavraman ve beklemengerekenler olabilir manka. Dedigim givi organik daima iyidir. Hem affı da olur doz aşımında falan

Sen bunları da yeteri kadar tatbik edememiş gibisin. Buda gubre eksikligi zaten. Kanka sen dddigim gibi biobizini tamamla saksini neym dedigim dogrultuda uap. Aydınlatma konusunda da bir bitkiye veg de 2 torch led. Bloom da ise yani cicege girinxe ise 1 beyaz ve 2 sarı torch led kullanacagin bir sistem. Yap elin ile. Ve goreceksin ne denli etkili ve basitmis aslinda.
Bilgi eksikliginden kaynaklı evt bildiğin kadarıyla buraya kadar geldim ama çokta kötü bı durumda değil umarım hiç stres yaşamadı bitkiler eldeki malzemelerle orta derece bı gelişim yapmistir

Lowmembers

Müptezel
Qma bak topmax dan ziyade xalmag da önemli. Zaten 4 tane bunlat dostum. Grow bloom topmax xalmag. 4 ana elemet olarak düşün. Bir de ışık .d

Lowmembers

Müptezel
Bilgi eksikliginden kaynaklı evt bildiğin kadarıyla buraya kadar geldim ama çokta kötü bı durumda değil umarım hiç stres yaşamadı bitkiler eldeki malzemelerle orta derece bı gelişim yapmistir
Dostum cok sagliklilar eline saglik. Sana ben asla bisey demiyorum. Eger sana karsi bi tavrim olsaydi dakkalardir burda durmazdim. Ben senin ciddi sekilde kendini egiterek ogrendigini deneyimleyerek ogrendigini gordum ve vakit harcamaya deger bu arkadas dedim. Ben senin eksiigini de biliyorum neden olduğunu, bu kendini ise verisini ve bitkilerin sağlığından da ileride nasil bir grower olacagini tahmin ediyorum. Yani sen 4 elemti tamamla ışığı ayarla. Sonra otur ve bekle hasati ^^

Lowmembers

Müptezel
Ne demek ben seni gönülden beğendim teşekkür ederim bu topmax ve calmag somekte verilmesi gerekiyor degilmi bloom gibi
Dostum hayir calmagi vermenin birçok yolu vardir ve calmagi vermeni gerektiren de bircok sebep vardir. Ben mesela auto ya veg in ortasinda bir defa. Bloomun baslarinda bir defa veriyorum. Ama bazen görüyorum cicek istiyor. Calmag eksikligi var. O zaman verdigim de oljyor. Ama calmag daki kullanim amaci ihtiyzc halinde olmalidir. Çünkü agir bir yan besindir ve diger fubreler ile bir arada kullanilirken cok dikkst edilmelidir. Dozajlar daima yazanin yarisi kadar kullanilmalidir. Ama calmag eksigi gorursen tam.doz yani litrehe 2 ml idealdir

Evt o yüzden girdim hata payı düzeltmesi olur diye hem flushta ismi rahatlattı 55lt ph li suyu tek seferde dökerek yikiycam doktugum gibi süzüldükten sonra kabine alıp kuruyana kadar bekliycem kuruyunca toprak kesip parçalara ayırıp kapalı yere asicam öteki bitki için saksıya gübreye kaldığım yerden devam edicem
Suan alamiyonmu topmax. Ufak bile olsa alsan keske benuz kullanır isen faydasini gorursun. Cumaya kadar gelmis olsa tertemiz gene yeter. Zaten organik bu gubreler ve takvimin. Flush tan önce kavraman ve beklemengerekenler olabilir manka. Dedigim givi organik daima iyidir. Hem affı da olur doz aşımında falan

Lowmembers

Müptezel
Tm dir dikkate alicam bütçe yettiği kadarıyla temin edicem
Simdiden bol haaatlar brom. Tek saksida 2 cicek olmaz diye iddia edenlere de selam çakalım burdan .d tek uzun saksida 29 fidanim vardinilk 15 gun .d ebem dibine agactan kirdigi bi di soktu soktu söktü kizlari ve dikti .d coguda tuttu ve gelisti .d yani bitki yeterince anlayisli ve dayanikli. Yeterki en asgari seviyede de olsa gerekenleri uygulayalim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **