İlk deneyim bir kaç ufak sorun

haggen1997

Yeni üye
Merhaba kankalar yeni sistem kurdum aklıma takılan bir kaç şey var yardımcı olursanız cok sevınırım

-15 adet 23w cfl ampul kullanıyorum 2 auto bitki için 18-6 ışık sistemini kullanıyorum ama ışık kapalı oldugu zamanlarda sıcaklık 15 dereceye kadar dusuyor ve nem çok artıyor ne yapabılırım ?
-Vantilatör bulamadım uygun nem yüzde 70 civarlarında olduğu içinde dandik bir şey almak istemedim siz ne önerirsiniz baktım foruma bulamadım
-12 litre saksı kullanıyorum tohumlar filiz verdiği gibi saksıya ektim ve yarım litre kadar su verdim her bitkiye şu an 2 3 cm uzamış durumdalar, 2. sulamayı ne zaman yapmam gerekiyor

Şimdiden teşekkürler brolar

mr.peops

Üye
Dostum öncelikle growunda başarılar iyi sömekler  sitede baya araştırmam oldu bu konular hakkındada baya konularda mevcut yapman gereken parmağını  saksının toprağına batırmak kuruluk hissedersen sulamana ihtiyacı var demektir ama çok nemli ise sulamanı tavsiye etmem köklerin yayılması için kısa süreli kuruluk iyidir su arayışına çıkıyorlar öyle düşün :) (tabi yeni filizlendiği için 70 nem iyidir toprağınıda 10 cm olana kadar nemli tutmanı öneririm)

Grow Muhabbetleri
Help Users
    L lityum: ****