İlk deneyim için malzemeler

Müptezelteddy

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ilk deneyimim olacak o yüzden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle 7 alaskan 8 bubblelicious auto tohumum var elimde. 8 tane ekmeyi düşünüyorum ama içlerinde erkek çıkar mı yada bir sorun olur mu onu öğrenmek istiyorum.
Kullanıcağım malzemeler
Biobizz light mix toprak
2 x bez dolap
2x nem ölçer
2x orta boy vantilatör
4x masaüstü mini vantilatör
2x buhar makinesi

Led için 50w cob almayı düşünüyorum 10 tane
İlk 10 gün için ysterli olur mu sizce çok fazla birikmişim yok kenarda
Gübre olarak arkadaşım yarasa gübresi verdi
Bunlar yeterli midir sizce başlangıç olarak ek olarak herhangi bişey eklememe gerek varmı? Ayrıca karbon filtreyi kaçıncı günden itibaren takmam gerekiyor?
Düzgün bir yazı olmadı özür dilerim herkesten

Müptezelteddy

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar ilk deneyimim olacak o yüzden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle 7 alaskan 8 bubblelicious auto tohumum var elimde. 8 tane ekmeyi düşünüyorum ama içlerinde erkek çıkar mı yada bir sorun olur mu onu öğrenmek istiyorum.
Kullanıcağım malzemeler
Biobizz light mix toprak
2 x bez dolap
2x nem ölçer
2x orta boy vantilatör
4x masaüstü mini vantilatör
2x buhar makinesi

Led için 50w cob almayı düşünüyorum 10 tane
İlk 10 gün için ysterli olur mu sizce çok fazla birikmişim yok kenarda
Gübre olarak arkadaşım yarasa gübresi verdi
Bunlar yeterli midir sizce başlangıç olarak ek olarak herhangi bişey eklememe gerek varmı? Ayrıca karbon filtreyi kaçıncı günden itibaren takmam gerekiyor?
Düzgün bir yazı olmadı özür dilerim herkesten
Yok mu yardım edecek hiç insan evladı :(

Hausted

Üye
Kanka yarasa gübresini büyüme evresinde kullanabilirsin bitkilerin sevecektir eminim. Çiçeklenme döneminde farklı gübreler eklemen hasatı arttırman için gerekli olacak. Bir de 8 bitki için yapacağın ışık sistemi yetersiz diye düşünüyorum tabi SOG tarzı bir method kullanmayacaksan. Bitki sayısını azaltmanda fayda var.
Son olarak piyasada satılan auto tohumlar dişileştirilmiş olarak satılıyor erkek çıkma ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum.

Müptezelteddy

Yeni üye
Kanka yarasa gübresini büyüme evresinde kullanabilirsin bitkilerin sevecektir eminim. Çiçeklenme döneminde farklı gübreler eklemen hasatı arttırman için gerekli olacak. Bir de 8 bitki için yapacağın ışık sistemi yetersiz diye düşünüyorum tabi SOG tarzı bir method kullanmayacaksan. Bitki sayısını azaltmanda fayda var.
Son olarak piyasada satılan auto tohumlar dişileştirilmiş olarak satılıyor erkek çıkma ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum.
Çiçeklenme döneminde ne tür bitkiler kullanabilirim bilgin var mı kanka?
Borcum olduğu için 8 bitki yapıcam zamanla ışığı arttıracağım zaten param olunca sağlam led almayı düşünüyorum SOG ne olduğunu bilmiyorum malesef

kronos

Üye
@Müptezelteddy dostum 500w için 8 bitki fazla, az yap öz yap bence fazla bitki fazla hasat demek değildir 8 bitki yetiştirsen de aynı hasatı alırsın. Gübre olarak doğal gübreleri deneyebilirsin biobizz başlangıç olarak idealdir ayrıca folyo kaplamak yerine kabinini beyaz yapman daha yararlı olur eğer ki myler ya da panda düşünmüyorsan folyo ışığı güzel yansıtmaz.

Hausted

Üye
Çiçeklenme döneminde ne tür bitkiler kullanabilirim bilgin var mı kanka?
Borcum olduğu için 8 bitki yapıcam zamanla ışığı arttıracağım zaten param olunca sağlam led almayı düşünüyorum SOG ne olduğunu bilmiyorum malesef
Kanka temel mantık olarak azotu kesip fosfor ve potasyum vermen gerekiyor. Piyasadaki bloom gübreleri de bu mantıkla satış yapıyor. Maddi durumun el vermezse pahalı gübreler yerine fosfor potasyum ağırlıklı beslersen bitkilerin sömekleri dolduracaktır.
SOG, Sea Of Green anlamına geliyor küçük bir araştırma ile öğrenebilirsin. Fazla bitki yetiştirmek sana fazla hasat kazandırmaz, elindeki ışık malesef o kadar bitkiye yetmeyecektir. Sayıca az yapmanı ve bitkilere eğitim uygulamanı tavsiye ederim.

Müptezelteddy

Yeni üye
@Müptezelteddy dostum 500w için 8 bitki fazla, az yap öz yap bence fazla bitki fazla hasat demek değildir 8 bitki yetiştirsen de aynı hasatı alırsın. Gübre olarak doğal gübreleri deneyebilirsin biobizz başlangıç olarak idealdir ayrıca folyo kaplamak yerine kabinini beyaz yapman daha yararlı olur eğer ki myler ya da panda düşünmüyorsan folyo ışığı güzel yansıtmaz.
Işık alıcam zaten güzel bişey sadece ilk 1 hafta için bu ışığı düşünüyorum kanka durumlardan dolayı mylar aklıma gelmemişti teşkkür ederim mylar mantıklı biobizz ürünlerinide almayı düşünüyorum ekstradan sonradan tabi
Kanka temel mantık olarak azotu kesip fosfor ve potasyum vermen gerekiyor. Piyasadaki bloom gübreleri de bu mantıkla satış yapıyor. Maddi durumun el vermezse pahalı gübreler yerine fosfor potasyum ağırlıklı beslersen bitkilerin sömekleri dolduracaktır.
SOG, Sea Of Green anlamına geliyor küçük bir araştırma ile öğrenebilirsin. Fazla bitki yetiştirmek sana fazla hasat kazandırmaz, elindeki ışık malesef o kadar bitkiye yetmeyecektir. Sayıca az yapmanı ve bitkilere eğitim uygulamanı tavsiye ederim.
Bloom fiyatlarına baktım onu alabilirim ışığı yükselteceğim zaten kanka uygun fiyata sağlam led bulamadım 7-10 gün arası ekstra 1000w 25k nm tarzı ışık almayı düşünüyorum teşekkür ederim yardımların için

kronos

Üye
eğer ki bütçene uygunsa quantum board öneririm, 240w ile 4 bitki mükemmel olur bence.
bu arada diğer malzemelere bakmamıştım,
2x orta boy vantilatör
4x usb vantilatör
2x buhar makinesi

fazla kanka tabi ne kadar bir alanda yapıyorsun bilmiyorum ama bütün adetleri yarıya düşürsen yeterli olur sistemine.

Müptezelteddy

Yeni üye
eğer ki bütçene uygunsa quantum board öneririm, 240w ile 4 bitki mükemmel olur bence.
bu arada diğer malzemelere bakmamıştım,
2x orta boy vantilatör
4x usb vantilatör
2x buhar makinesi

fazla kanka tabi ne kadar bir alanda yapıyorsun bilmiyorum ama bütün adetleri yarıya düşürsen yeterli olur sistemine.
Kanka quantum board araitırıcam tek eksipim lamba şu anda 2 tane büyük bez dolapta yapıcam 4-4 şeklinde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ****** ** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** hahahaha hahahaha* ********* ***** *** ****** hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    ** ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ****** ***** hahahaha ****** ******** *** ******* ** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** ***** ******* ****** ****** ****** **** ******* ********* ***** ****** *********
  • Houp53 Houp53:
    * ********** *** **
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** *** **** **** ****** ********* *** ****** hahahaha** ** ******* * ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** *** ******** ******** hahahaha**** ****** ********** *******
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ****** ***** ***** ******** **** ****** *** ****** ********* ***** ***** ******* hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** *****
    Houp53 Houp53: hahahaha***** *****