İlk deneyimim 4.hafta

Contravoltaa

Yeni üye
Agalar merhaba, ilk deneyim olarak ak-48 aldım ve ektim Haziran başında. 4 hafta oldu fakat topping yapmadım ve gübreyi de fish mix sıvı 3 gün önce verdim. Bu arada toprağı değiştirdim çok ıslak kalıyodu biobizz all mix’e çevirdim bu yüzden 2 hafta falan gübre vermeyi düşünmüyorum. Bu dönemde azot ihtiyacı çok oluyormuş bu azotu nasıl elde edebilirim, kullandığım gübreyle beraber verebilir miyim verebiliyosam nasıl verebilirim? Bir de bu calmag ne zaman verilir forumda araştırdım fakat bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

OttoMan347

√SEFİR√
Agalar merhaba, ilk deneyim olarak ak-48 aldım ve ektim Haziran başında. 4 hafta oldu fakat topping yapmadım ve gübreyi de fish mix sıvı 3 gün önce verdim. Bu dönemde azot ihtiyacı çok oluyormuş bu azotu nasıl elde edebilirim, kullandığım gübreyle beraber verebilir miyim verebiliyosam nasıl verebilirim? Bir de bu calmag ne zaman verilir forumda araştırdım fakat bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Call mag başlayabilirsin, forumda gübre takvimler var istersen bakıp ona göre verebilirsin. Extra azot ihtiyacın varsa youtube ısırgan otu gübresi yaz çıkar tarifi. İstersen kendine de bitkine de çay kahve ısmarla :) çay posası ve kahve telvesi de azot içerir toprağa harmanlayabilirsin

OttoMan347

√SEFİR√
Isırgan otu yeter kanka azot bakımından zengindir. Foto atarsan topping için de birşey söyleyebilirim

OttoMan347

√SEFİR√
Fotoyu yarın öğlen vakti eve geçip atayım bro sabırsızlanıyorum. hasat yapamıcam diye korkuyorum şimdilik teşekkür ederim değerli yorumların için dumanın bol olsun
Sorun neyse halledilir kanka tasalanma koca koca sömekler seni bekliyor burada herşeyi sorarsan. Ben ve Bikaç tanıdığı usta kanka bekliyoruz yetemediğim yerde çözüm bulacak adam bulurum. İşin rast gelsin

Contravoltaa

Yeni üye
Sorun neyse halledilir kanka tasalanma koca koca sömekler seni bekliyor burada herşeyi sorarsan. Ben ve Bikaç tanıdığı usta kanka bekliyoruz yetemediğim yerde çözüm bulacak adam bulurum. İşin rast gelsin
https://ibb.co/ZSN6qg3
Bro bitki bu halde rengi de çok açık azot vermek lazım ve mantar da var sanırım onun için de nem oil+tarçınlı su hazırlayıp beklettik onu sıkalım mı ?
https://ibb.co/SKh2Mvj
https://ibb.co/M1R07Mf

higthead

Jolly Green
Neemazal yeterlidir. ;Bitkin gayet başarılı yapraklar olması gerektiği gibi dik gübre takvimine uy.

Legend86

Müptezel
Isırgan otu yeterli dersen sadece onu vereyim. Topping yapılır mı peki bu saatten sonra?
@OttoMan47 arkadaşın söylediği videoyu izlediysen, küçük bir öneri de ben vermek isterim, ısırgan otunu bütün atarsan suya fermente olması 10 gün
Makasla doğra öyle at
Fermente olması 3 gün, bu 3 gün içinde gün arası, arada bir karıştır 2. Gün asitlenme fermente başlamış olacak 1 litre = 10 litre su ile inceltmelisin, güçlü bir azottur dikkat et

Contravoltaa

Yeni üye
@OttoMan47 arkadaşın söylediği videoyu izlediysen, küçük bir öneri de ben vermek isterim, ısırgan otunu bütün atarsan suya fermente olması 10 gün
Makasla doğra öyle at
Fermente olması 3 gün, bu 3 gün içinde gün arası, arada bir karıştır 2. Gün asitlenme fermente başlamış olacak 1 litre = 10 litre su ile inceltmelisin, güçlü bir azottur dikkat et
Teşekkür ederim dostum videoda 15 gün diyordu hazır hale gelmesi . Bu öneriyi vermen çok iyi oldu

OttoMan347

√SEFİR√
Kankacım bu arada sen bana geçen tarçınlı su önermiştin bekletip. Kaç günde bir sıkayım? Her gün sıksam sorun olur mu?
Kanka 2 günde bir fısfısla. Ben yaptım hem tarçınlı su hemde 1 lt suya 2 tatlı kaşığı karbonat, 3 tatlı kaşığı sıvı yağ, 1 tatlı kaşığı arap sabunu karıştırıp bi gün birini diğer gün birini sıktım durdu mantar. Akşamları sık ama gündüz mercek yapar su damlaları yakar yaprakları. Yaprakların altını üstünü güzelce fısfısla toprağa da uygula

Monochrome

Yeni üye
Kanka 2 günde bir fısfısla. Ben yaptım hem tarçınlı su hemde 1 lt suya 2 tatlı kaşığı karbonat, 3 tatlı kaşığı sıvı yağ, 1 tatlı kaşığı arap sabunu karıştırıp bi gün birini diğer gün birini sıktım durdu mantar. Akşamları sık ama gündüz mercek yapar su damlaları yakar yaprakları. Yaprakların altını üstünü güzelce fısfısla toprağa da uygula
Olmadı bi gün neem oil, bi gün tarçınlı su veririm ben de bro. Akşamdan akşama toparlanana kadar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **