İlk Ekme Denemem Yardımcı Olabilir Misiniz?

carpediem

Yeni üye
merhaba kankalar yaklaşık 1 ay önce trbacıdan aldığım malın tohumlarını ayıklayıp yaklasık 15 tanesini pet bardağa ekmıstım ordan cıkanlardan ufak ufak eleye eleye en son sıze gosterecegım 2 tanesı kaldı bunlar sızce dısı mıdır? yaklasık 1 ay da bu kadar buyuduler herhangi bir ışık sistemim yok güneş görüyorlar sadece normal çeşme suyu ile suluyorum.. bez dolap aldım içerisinde tutuyorum. akşamları bez dolabın önünü kapatıyorum sabahları ise erken kalkıp bez dolabın önünü açıyorum güneş görmeleri için

tohumsuz abinin de basit co2 üretme videosundan da ortaya koydugum sey ile de co2 uretıp fotosentez yapmalarını saglıyorum. bunlar daha once kucuk saksıdalardı yaklasık 1 hafta once buyuk saksıya aldım. topragı mıgrostan aldım degerlerıne bakmadım acıksası mıgrostan aldıgım toprak ve beledıyenın bahce duzenlemelrınde kullandığı toprak ve bıraz da solucan gubresı koyarak ucunu bır karma yapıp saksıya aldım baska bır gubre de kullanmadım. ne onerırsınız bana bu konu hakkında? sızce bıtkılerım nasıl bır yorum onerı yapabılır mısınız??

https://i.hizliresim.com/oOoGEm.jpg
https://i.hizliresim.com/lOmJEX.jpg
https://i.hizliresim.com/nOZzE0.jpg
https://i.hizliresim.com/VrmoEn.jpg

reaL

Üye
kanka erkekmi dişi olduğu şuanda belli olmaz daha çiçeklenme dönemi başlamamış bitkileri daha fazla güneş görebilecekleri bir yere koymalısın guerilla grow olarak doğaya soteye ekebilirsin.

carpediem

Yeni üye
Cvp: İlk Ekme Denemem Yardımcı Olabilir Misiniz?

reaL' Alıntı:
kanka erkekmi dişi olduğu şuanda belli olmaz daha çiçeklenme dönemi başlamamış bitkileri daha fazla güneş görebilecekleri bir yere koymalısın guerilla grow olarak doğaya soteye ekebilirsin.

kanka apartta yasıyorum balkonda bez dolabın ıcınde duruyorlar 9. kattayım onunde bına yok apartın dogu cephesındeyım sabah 10 gıbı dırek gunes almaya baslıyorlar saat 16 ya kadar aksam 10 gıbı de bez dolabın onunu kapatıyorum cok asırı ruzgar var cunku. bez dolabı daha 2 gun once alabıldım daha oncesınde sabahları balkona alıyordum aksamları evın ıcıne tasıyodum 1 ay olmeden yetısebıldıler :D

emre9670

Yeni üye
fotoğraflar açılmıyo foruma vpn siz girme.ve hızlıresimi kullanma imgur ibb gibi siteleri kullanmalısın hızlıresim sıkıntılı site

carpediem

Yeni üye

emre9670' Alıntı:
fotoğraflar açılmıyo foruma vpn siz girme.ve hızlıresimi kullanma imgur ibb gibi siteleri kullanmalısın hızlıresim sıkıntılı site

fotoğraflarda sıkıntı yok kanki sende bir problem var. vpn değil de başkabir şey kullanıyorum ben zaten sıkıntı yok. merak etme.

carpediem

Yeni üye

woms06' Alıntı:
gayet sağlıklı gözüküyor kardeş

sağol kanka yorumun için şey sorucam ışık sistemi alsam bitkinin büyüme süresinde ne kadar zaman kazanırım? çünkü bayağı yavaş ilerliyorlar :D

W

woms

Guest
kardaş ışık çok etki tabiki ama bu sadece ışık ile olmaz ışık alacaksan kaliteli bir şey alman lazım 400 w gibi setler var ayrıca yanına havalandırma nem vantilator gibi 1 sürü şey eklemen lazım bana kalırsa sen şey yap o kabini akşam iceri sok git 7 8 tane cfl lümeni yüksek ampul al duyu al cadırdan içeri tak akşam yansın sabahta geri balkona çıkar

carpediem

Yeni üye

woms06' Alıntı:
kardaş ışık çok etki tabiki ama bu sadece ışık ile olmaz ışık alacaksan kaliteli bir şey alman lazım 400 w gibi setler var ayrıca yanına havalandırma nem vantilator gibi 1 sürü şey eklemen lazım bana kalırsa sen şey yap o kabini akşam iceri sok git 7 8 tane cfl lümeni yüksek ampul al duyu al cadırdan içeri tak akşam yansın sabahta geri balkona çıkar

aynen bende 4oow düşünüyorum zaten burada elektirikçide buldum balast + lamba 130tlye geliyor internete göre fiyat baya uygun lambanın lümen vs değerlerine baktım internetteki ile farkı yok aynı lamba ::D bikaç güne alacağım evde vantilatör var nem için aslında neme gerek yok ya akdenizdeyim her yer nem :D

W

woms

Guest
reflektor al kardaş yansıtıcı yanı bak  tamam nemi çözdün sen genede bır havalandırma şeyı yap o ısı çok olur 400 w nın altında

carpediem

Yeni üye

woms06' Alıntı:
reflektor al kardaş yansıtıcı yanı bak  tamam nemi çözdün sen genede bır havalandırma şeyı yap o ısı çok olur 400 w nın altında
reflektör ve vantilatör var kanka yazmayı unutmuşum :D

W

woms

Guest
ozaman ne diyelim sana kardaş rahmetli müslüm gürses dayımızdan mutluluk getirsin butun arzular gönlünde kalmasın umutsuzluklar sevgiler acsın hayellerinde sana tüm dileğim her şey gönlünce olsun kardaş.

carpediem

Yeni üye

woms06' Alıntı:
ozaman ne diyelim sana kardaş rahmetli müslüm gürses dayımızdan mutluluk getirsin butun arzular gönlünde kalmasın umutsuzluklar sevgiler acsın hayellerinde sana tüm dileğim her şey gönlünce olsun kardaş.

eyw kanka hasat zamanı beklerım gel :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J JunkyheaD:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ********* ********** ******* **** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******* ***** ****** hahahaha* ** ***** ****** ** ***** **** ***
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    **** ** **** ** **
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • Night owl Night owl:
    **** **** *** ****** ******* ***** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ** ** ******** ***** hahahaha* **** **** ***
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Ş ŞekerBank:
    ****** ***** **** **** ***** ********* ****** *** hahahaha ******* ******** **** ****** hahahaha* ******* **** ****** ********* ***** ***** *** ** ***** *** ***** hahahaha* ******* ** **** ******* *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ********* ********* ***** ***** **** ******** **** ***** ********* *** ***** ***** **** ******* ********* ***** **** ******* *** *** **** ** **** ******** ******** ****
  • U umutsuzlar:
    ***** hahahaha ********** **** ******* ******** *** ** **** ****** hahahaha* ****** ********** ** ******* hahahaha* ***** ***** *** **** *** **** hahahaha *** ***** *** **
    U umutsuzlar: ***** hahahaha ********** **** ******* ******** *** ** **** ****** hahahaha* ******...