İlk grow üstatlardan biraz tavsiye lütfen

wertasaw

Yeni üye
150 w cob led (18/6) (Corbacı tohumu)
gübre olarak güvercin gübresi şerbeti ve muz yumurta kürü yapıyorum
suyu çeşme suyunu dinlendirip veriyorum kabin ısıs 22-25 arası oynuyor nem 60-75 arası oynuyor
44. gündeler ama ledim geç gelidiği için bir süre dandıi bi ışıkla idare etmiştim.
Şimdi dostlar ne zaman 12/12 ye almalıyım sizce biraz daha büyüsünler mi şimdiden teşekkürler, bol dumanlar Daglı.jpgala.jpg

Kanka suyu ph ölçmeden verme derim ben bı ph metre al çok pahalı birşey değil suyunun ph ini ayarla mutlaka 5.8 6.3 Ler falan olur ben zamanında çok çektim ph fazlasından sen yapma o hatayı

HighMann

Müptezel
ışık çok yukardan vurmuş bitkiye kof büyüme sağlamış hiç dal yapamamış bitki ışığın kac cm de 150 watt 30 -35 cm idealdir ışığını ayarla sürekli

wertasaw

Yeni üye
ışık çok yukardan vurmuş bitkiye kof büyüme sağlamış hiç dal yapamamış bitki ışığın kac cm de 150 watt 30 -35 cm idealdir ışığını ayarla sürekli
led biraz geç gelmişti normalde senin dediğin aralıkta vuruyor ışık biraz yapraklarda kıvrılma vardı bi tık yukarı çektim bide eğip büktüm biraz yaklaşık 40 cm filandır suan daha aşağıya çekeyim mi ?

HighMann

Müptezel
yaprak uçları yukarı doğru kıvrılıyorsa ve pençeleşmede varsa sıcaklık ve ışık sorunudur ikisini karıştırmamak gerek benzer ikisi birbirine

HighMann

Müptezel
en az 50. günü bekle kabin boyu vs ilk 3 hafta da büyüyeceğini hesap ederek istediğin vakit çekebilirsin bi sorun olmaz saksı kaç lt lik ona göre söyliyim bi ortalama

HighMann

Müptezel
bi tavsiye veriyim sana saksının alt yan kısımlarına bi 20-30 adet 0.3 mm kadar delik aç eşit şekilde hem toprağın daha iyi kurur hem kökler hava alır gelişimi verimi ciddi derecede arttırmış olursun

HighMann

Müptezel
cannabis bitkisi köklerinden hava almayı sever bunun için airpot saksı veya bez saksı kullanılır başlamışsın şuan çevirme şansın varsa bez saksıya çevir yoksa dediğim gibi 20-30 adet delik açarak yapabilirsin iyi olur

wertasaw

Yeni üye
bi tavsiye veriyim sana saksının alt yan kısımlarına bi 20-30 adet 0.3 mm kadar delik aç eşit şekilde hem toprağın daha iyi kurur hem kökler hava alır gelişimi verimi ciddi derecede arttırmış olursun
cannabis bitkisi köklerinden hava almayı sever bunun için airpot saksı veya bez saksı kullanılır başlamışsın şuan çevirme şansın varsa bez saksıya çevir yoksa dediğim gibi 20-30 adet delik açarak yapabilirsin iyi olur
ozamn akşama cekiç işleri var desene :D

HighMann

Müptezel
26 litre ise 3 en az 3 ay veg öneririm dostum kökler iyice sarsın toprağını daha bi 1.5 ay daha böyle git baş edebileceksen iyi verim alırsın güzelce en az 20-30 delik yap kankam hasatın bol olsun :)

Arkadaşım bitkin ışık sistemi önemlidir hava giriş çıkışta fakat ph çok önemlidir vitaminleri çekebilme bakımında biraz para kiyp 150 200 ph metre almanı tavsiye ederim yada. ADVANTCED grow micro bloom almanı hem ph perfect özelliği var suyu 6 ayarlar hemde gelişimin çok guzld olur fiyatı 200 civarıdır 200 gübreleri alırsan ph metre gerekmez gübrelo gidiceksen 1 dolu 1 boş gidicem dersen ph metre de almalısın

wertasaw

Yeni üye
Arkadaşım bitkin ışık sistemi önemlidir hava giriş çıkışta fakat ph çok önemlidir vitaminleri çekebilme bakımında biraz para kiyp 150 200 ph metre almanı tavsiye ederim yada. ADVANTCED grow micro bloom almanı hem ph perfect özelliği var suyu 6 ayarlar hemde gelişimin çok guzld olur fiyatı 200 civarıdır 200 gübreleri alırsan ph metre gerekmez gübrelo gidiceksen 1 dolu 1 boş gidicem dersen ph metre de almalısın
ph ölçer kagıtlardan aldım sirke ile 5.5-6 ph a ayarladım suyu eyvallah

wertasaw

Yeni üye
Selamlar dostlar yaklaşık 17 gün önce çiçeğe aldım bitkilerimi vaziyet bu şekilde iyi mi gidiyor kötümü sizce? şimdiye kadar güvercin gübresi ve muz kabugu yumurta kabugundan yaptıgım kür kullandım vegde. şimdide sıvı yarasa kullanıyorum ev yapımı callmag vericem bu hafta bi dolu bi boş gidicem önerileriniz var mıdır şimdiden teşekkürler bol dumanlar

Ekli dosyalar

• A.jpg
    A.jpg
    234.2 KB · Görüntüleme: 24
  • DD.jpg
    DD.jpg
    228.5 KB · Görüntüleme: 23
  • FF.jpg
    FF.jpg
    250.6 KB · Görüntüleme: 25
  • S.jpg
    S.jpg
    268.6 KB · Görüntüleme: 27
Selamlar dostlar yaklaşık 17 gün önce çiçeğe aldım bitkilerimi vaziyet bu şekilde iyi mi gidiyor kötümü sizce? şimdiye kadar güvercin gübresi ve muz kabugu yumurta kabugundan yaptıgım kür kullandım vegde. şimdide sıvı yarasa kullanıyorum ev yapımı callmag vericem bu hafta bi dolu bi boş gidicem önerileriniz var mıdır şimdiden teşekkürler bol dumanlar
Üstten de bir foto atsaydın kanka. Bitkinin sömek şişirmek için overdrive yapıyor musun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** *****
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    *** **** ********** *** ****** ********* *** *** ******* *** ** ******** *** ** *** ** ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
  • Emmy Emmy:
    ** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******* ** ********* ** ******** ***** ******* ****** hahahaha
    ***** ** ****** hahahaha**** ******* ********* ****** hahahaha* ***** *********
    **** * **** **** * ** ****** ********* **
    *** hahahaha* **** ****** ******* ** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ** ***** ****** **** ********* hahahaha* **
    ********** ****** ****** ****** ***** ****** ** hahahaha* hahahaha ****** hahahaha******* *******
    +1
    *** ** ***** ******** ********* ******** **** ******* hahahaha
    ***** ****** ******** **** *** ****** **** ******** ******** hahahaha** ******* ******* ******** ******** *** ******* ******* ********* ****** **** *****
    ******** ****** ****** ***** ********* *** hahahaha * ** * ** hahahaha***** *** ***** **** ******* *****
    ***** ****** ***** ***** ****** **** **** * ***** * ***** ****** ***** *****
    +1
    **** ******** ** ****** hahahaha* ******** **********
    ***** ********* *** ****** ******* **** ******* ******* ********* ***** ***** ******** ***** ******* *** **** ********** **
    ** ******** hahahaha*** *****
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ** ******** hahahaha*** *****