İlk Grow 2X OG Kush Photo (Yanlarında Fasülyeden Jack)

stormyy

Yeni üye
Cvp: Sayenizde İlk Grow (Tavsiyeleriniz, Yorumlarınız)

Amokachi' Alıntı:
Ön araştırma  planlama önemli , minimum sorun ile yola devam etmek için .. gübre olarak bio bizz kullanıyordun değil mi

Biobizz Grow-Bloom-Root-TopMax aldım kanka. Aslında sağlıkları açısından olan heaven falan gibi onlardan da almak istedim bütçe bitti. ::)  Bloom döneminde para ayarlayabilirsem takviye bişeyler almayı düşünüyorum.

Amokachi

Yeni üye

stormyy' Alıntı:
Amokachi' Alıntı:
Ön araştırma  planlama önemli , minimum sorun ile yola devam etmek için .. gübre olarak bio bizz kullanıyordun değil mi

Biobizz Grow-Bloom-Root-TopMax aldım kanka. Aslında sağlıkları açısından olan heaven falan gibi onlardan da almak istedim bütçe bitti. ::)  Bloom döneminde para ayarlayabilirsem takviye bişeyler almayı düşünüyorum.

Sorma ya benimde max grow bütçesi 5000 di güya, ikinci el kabin ışık alayım dedim dolandırıldım o hırsla başladım alışverişe şimdiden 8-9 bin harcadım bile ufak tefekte eksikler hala var.

Ben de biobizz aldım gübreleri toprak ile uyumlu olur belki diye düşünüp bayada para gitti gübrelere düşündüğümden pahalıymış , grow,bloom,topmax, rootjuice, bioheaven, fishmix, ph up , ph down işte aldım da aldım tabloya göre bir tık az vererek gidicem, 120x240x200 kabini de büyük aldım seneyede giyerim diyip :)
Umarım emeklere harcanan paralara değer alıcağımız hasat.
Bu arada benim açtığım günlüğüde bir temize çekicem fotoğraf üst bilgisini temizleme işini halledince, seninkine baktıkça imrendim ne güzel aşama aşama anlatmışsın eline sağlık

JhackhaL

Üye
RE: Sayenizde İlk Grow (Tavsiyeleriniz, Yorumlarınız)

Sade ve güzel bir anlatımın var , en önemlisi adım adım bilgilendirebiliyorsun.

Sömeklerin dolu , hasatın bol olsun kanka  +1

stormyy

Yeni üye

bistiribis' Alıntı:
kök gübresi dediğin biobizz grow mu?

Biobiz Root Juice dostum. Bunu topraktan kafasını çıkardıktan sonra mini mini minnacıkkenden itibaren 3-4 hafta dozajını düşükten yükseğe ayarlayarak verebilirsin. Her konuda olduğu gibi dozajı ayarlaman lazım. Genel bir kural olan kızlara ilk 2 hafta ya da 3 hafta gübre verilmez kuralı bu gübre için değil. O kural kesinlikle doğru. Bunu ilk haftalarda verip sonra kullanmıyorsun. Anne sütü takviyesi gibi düşün. Grow gübresine 3. Haftaya girdiğimizde başladık.

Birçok farklı versiyonuyla karşılaştım ve forumda sorduktan sonra uymaya karar verdiğim çizelge bu. Ben de öğreniyorum. Çok değişken konular. 
https://ibb.co/2KCCSzS

Amokachi' Alıntı:
stormyy' Alıntı:

Sorma ya benimde max grow bütçesi 5000 di güya, ikinci el kabin ışık alayım dedim dolandırıldım o hırsla başladım alışverişe şimdiden 8-9 bin harcadım bile ufak tefekte eksikler hala var.

Ben de biobizz aldım gübreleri toprak ile uyumlu olur belki diye düşünüp bayada para gitti gübrelere düşündüğümden pahalıymış , grow,bloom,topmax, rootjuice, bioheaven, fishmix, ph up , ph down işte aldım da aldım tabloya göre bir tık az vererek gidicem, 120x240x200 kabini de büyük aldım seneyede giyerim diyip :)
Umarım emeklere harcanan paralara değer alıcağımız hasat.
Bu arada benim açtığım günlüğüde bir temize çekicem fotoğraf üst bilgisini temizleme işini halledince, seninkine baktıkça imrendim ne güzel aşama aşama anlatmışsın eline sağlık

Kankam ben de 5000 le girdim orada kaldım, şu an artıramıyorum. Şimdilik bir pişmanlığım yok kurduğum sistemden ve bu benim ilk growum olduğu için maksimum verim kesinlikle beklemiyorum. Burada bu işe yıllarını veren insanlar var. Amacım en azından yatırdığımız para ve harcadığımız emeğin boşa gitmemesi, şöyle keyifle kendi organik cigaramı içebilirsem hasatın kaç gram olacağı hiç önemli değil benim için. Sonraki growlara tecrübe kazanmaya ve paylaşmaya çalışıyorum.

Senin de hasatın ve dumanın bol olur inşallah.

JhackhaL' Alıntı:
Sade ve güzel bir anlatımın var , en önemlisi adım adım bilgilendirebiliyorsun.

Sömeklerin dolu , hasatın bol olsun kanka  +1

İyi dileklerin için çok sağol kanka, henüz sömeğimiz yok oldurmaya çalışıyoruz.

Amokachi

Yeni üye

Maksimum verim beklemek gibi bir hayal perestliğe gerek yok gerçekten , ben başlangıçta bu kafadaydım en iyisini nasıl yaparım en doğrusu ne diye kasıyordum, sonra forumu okudukca sadece malzeme ile bu işin olmıcağını anladım. İlk grow üzmicek kadar hasat versin yeter diyorum şuan .
Konuyu takipteyim umarım güzel bir hasat ile ödellendirir bitkilerin sonraki growun içinde böyle bir başlık açmalısın benden önde gidiyorsun takip etmek isterim gelişmeleri :)

stormyy

Yeni üye

03.05.2020 55.Gün
Genel:
https://ibb.co/1Rb3Kj9
https://ibb.co/mSNRsgm
1.Kız
https://ibb.co/t2LFf78
2.Kız
https://ibb.co/yfDdMKY

Kankalar, üstadlar, elimden geldiğince eğitim verip, kelle sayısını çoğaltmak için uğraştım. Sizce kızları blooma sokma zamanı gelmiş mi, yoksa 1-2 hafta daha veg devam etmelimiyim? Aslında kafama takılan 1 ay geriden gelen jack te blooma girmiş olacak. O arkadaşa 1-2 hafta daha süre tanısam, diğer iki kızı nasıl etkiler? 
Bir de lollipop budamasını blooma sokmadan öncemi yapmalıyım yoksa soktuktan birkaç hafta sonra mı? 
Yorumlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: *** ******