İlk grow başlangıç

Öncelikle herkese merhaba öğrenciyim az imkanla grow yapmaya heves ettim 60 40 160 bi alan ayarlarım kartonların içerisini acil yardım battaniyesi ile kapladım ışığım suan için 5 adet beyaz 60 50arası değişen torch ortalama 275w
Saksımın biri 19l bez saksı diğerini daha küçük almayı düşünüyorum 8 veya 11litre tohumlarım sponsordan vanilla kush auto bi tane küçük masa vantilatörüm var hem yapraklara vursun hem de hava akışına katkı sağlasın diye çadırın üstünü ve kapısını biraz açık bırakıyorum nem 45 ten aşağı düşmüyor sıcaklık 25 28arası genelde

16saat suda beklettiğim tohumları peçetenin içinde nemli bi şekilde 8saat beklettim ve 11.03.2024te çimlenmiş bir şekilde toprağa ektim birini direkt 19l saksıya diğerini küçük karton bardağa ektim hafifçe suladıktan sonra üstlerine Şişe kesip delik açıp geçirdim
Şuan büyük saksıdaki çıktı ama karton bardaktaki henüz çıkmadı

Elimde biobizz grow ve blomm gübreleri var
PH ölçen kağıtlar var musluk suyunun kapağını iki gün açık bırakıp dinlendirip içerisine biraz elma sirkesi koyup phı düşürüp kullanmayı düşünüyorum

Boynu ışığa dönmüş fark ettin mi ışığı tepesine alırsan rahatlar, pet daha küçük olsun içerde nem tutabilmesi için, birde suyu ml hesabı vereceksin abartı dökme ve erken ana saksıya almışsın
Auto bitkiyi bazıları direkt ana saksıda büyütmeyi öneriyor diye birini direkt öyle ektim birini bardağa ektim ışığın yerini düzelttim tam tepeden geliyor ama henüz bitkinin şekli düzelmedi bir de bardakta olan bir türlü kabuğunu kırıp yapraklarını çıkarmıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Almora Almora:
  • kkush kkush:
    **
    +1
  • C cabbar01:
    **** ** ***** ********* ********** ********** ********* ******* *** ***** hahahaha*
  • C cabbar01:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha* hahahaha**** ***** ******** ********* ********* hahahaha* ***** ***** **** ******** ******** *** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ***** *** ****** ********** ***** ******* ***** *** ********** hahahaha ***** hahahaha *** ********* **** ** ***** ********* ********** ********** ********* ******* *** ***** hahahaha*
  • C cabbar01:
    ******* *** hahahaha* ********* **********
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**** ***** ******* ********** hahahaha ****** **** **** ***** ********** hahahaha ***** *** ***** ****** hahahaha** *********
  • C cabbar01:
  • C cabbar01:
    ***** ********** ********** ******* ** * ******* ****** ****** *** ********* ***** ***** *******
    ** ***** **
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ********* ***** ********** ********* ******** *** **** ***** hahahaha ******** ** *** **** ****
    ****** ***** ** ***** ***** ********** *** ****** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha*** ******** ********** **** *** ******** ***** **
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ****** **** *** ******** **** ********** **** **** ****** ******* hahahaha**** ********** ******* hahahaha* *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    **** ******* ********** ********* ****** ** ** **** **** ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • 2 2008Grower:
  • kkush kkush:
    ***** ****** ********** ***** **** ******* **
  • kkush kkush:
    ** *** *** hahahaha ******* **
    +2
    ****** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** ***** ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ***** hahahaha ****** hahahaha ********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** hahahaha*** ***** ********** ***** ******* ***** ** **** ******* ******** ********* ******* ***** hahahaha******** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** *****
    nicozaniolo nicozaniolo: ***** hahahaha*** ***** ********** ***** ******* ***** ** **** ******* ******** *********...