İlk Grow Box Macerası

elpatron

Yeni üye
https://imgur.com/a/btfILwf

Kankalar öncelikle bu kötü günlerde hepimize sağlık, sıhhat ve sabır diliyorum. Yıllardır gerek forumu olsun gerek Tohumsuz'un Youtube kanalını olsun sıkı bir şekilde takip etmeye çalışıyorum. Geçtiğimiz aylarda artık edindiğim teorik bilgiyi pratiğe dökmem gerektiğine karar verdim. Hemen AliExpress'den COB LED sipariş ederek bu yolculuğa başladım. Bu gün Grow Box'ımı kısmen de olsa tamamlamış olmanın verdiği gurur ile karşınızdayım. Fazla uzatmadan sistemden bahsedeyim.
-Kabin boyutu: 70x60x40
-3 adet 50w Cob Led
-Alüminyum Soğutucu Plaka
-3 adet 8cm Bilgisayar Fanı (Takdir ettiğiniz üzere bu fanları Led ışıkları soğutmak için kullanıyorum.)
-Yansıtıcı Film
-Hava girişi için Vantilatör ve çıkışı için Aspiratör 
-Sıcaklık-Nem Ölçer
-2 adet Zaman Ayarlayıcı priz
-20 lt Light Mix Toprak
-Advanced Nutrients Grow/Bloom
-Tohum olarak elimde Granddady Purple, Lemon Haze ve Amnesia Haze bulunmakta. Ancak alanım kısıtlı olduğu için tek bitki ile maksimum hasat almaya çalışacağım. Tohum Seçiminde yardımcı olacağınızı umuyorum.

Eksiklerim arasında Nem makinesi, Kabin içerisindeki hava sirkülasyonu için fan ve karbon filtre var. Bu işe ayırabileceğim para miktarı çok yüksek olmadığı için Nem Makinesi ve Karbon Filtreyi en kısa zamanda kendim yapmayı düşünüyorum. Planlarıma göre yaklaşık 1.5-2 haftaya sistemi aktifleştirmiş olacağım. Eksiklerimi ve önerilerinizi söylerseniz çok memnun olurum, dumanınız bol olsun.

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Alcak kanka saksini degistir bence düz saksı al

elpatron

Yeni üye
Cvp: İlk Grow Box Macerası

boskalmasin' Alıntı:
Alcak kanka saksini degistir bence düz saksı al

Kanka resimdeki saksı göstermelik duruyor zaten. Bende düz saksı ile yapmayı düşünüyorum malum alan kısıtlı.

elpatron

Yeni üye

polat98' Alıntı:
kanka sog yapacaksın sanırım boyu uzadığında direkt çiçeğe sokman lazım

aynen kanka eğitim vereceğim bitkiye başka türlü olmaz. Bir de yukarıda belirttiğim gibi o fotoğraftaki saksı göstermelik, yayvan bir saksı kullanmayı düşünüyorum.

polat98

Yeni üye
tamam kanka takipteyim bir bitki için karbon filtreye gerek yok aslında ama yinede sen bilirsin
hava döngüsü içinde üst kısıma bir tane pc fanı dışarı üfleyen
alt kısıma bir tane pc fanı içeri üfleyen işini görür

elpatron

Yeni üye

polat98' Alıntı:
tamam kanka takipteyim bir bitki için karbon filtreye gerek yok aslında ama yinede sen bilirsin
hava döngüsü içinde üst kısıma bir tane pc fanı dışarı üfleyen
alt kısıma bir tane pc fanı içeri üfleyen işini görür

Hava döngüsü işini hallettim kanka onda problem yok. karbon filtre için de forumda bi arkadaşın paylaştığı projeyi uygulayıp kendim yapacağım. Sistem aktif hale gelince günlük başlatacağım, teşekkür ederim yorumların için.

Jebitta

Yeni üye
Selamlar,

Hacım öncelikle işçiliğine ve emeğine sağlık. Ben biraz acele edip hazır set olarak aldım, reflektör kullanıyorum. Ripley cool tube tavsiyesinde bulunmuştu fakat hem göte giren yüksek meblağ hem sıcak aylarının daha gelmediğinden ötürü 1-2 ay sonraya erteleyeyim dedim fakat sıcaklık 31-32C'de sabitlendi, sormak istediğim alüminyum soğutucular sıcak aylara kadar sıcaklığı istenilen seviyede tutmaya yardımcı olur mu?

Samss

Yeni üye

eline sağlık dostum güzel olmuş.Durum nedir bizimle paylaşır mısın ?
takipteyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha *** *** hahahaha** ******* ******** ****** * ***** *****
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ** *** ****** ** **** ***** *** ******** *** *** * ** *** ****** ***** ********** ******** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** ********* ** ***** hahahaha ** *** ****** ** **** *****
    +1
    ****** hahahaha ********** ***** ****** ****** ***** hahahaha ***
    ***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
    ******** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** ******** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
    hahahaha** hahahaha****** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** **** ****** ***** ******* ***** ****** *** **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** ***** ***** ********* ****** *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    +1
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha******** *** ***** ***** ***** ********* ******
    *** **** hahahaha*** ***** ***** *****
    NewGardener NewGardener: *** **** hahahaha*** ***** ***** *****