İlk Grow Feminized

Pıtır

Üye
Ustalar ilk grow tecrübem oluyor. Özellikle istediğim bir cins olduğu için onu olmak zorundaydım onun için Photo ile başlamış oldum.
Öncelikle alanım dar. 60-80-180 kabinimin ölçüleri.
Işığım 200 W Fullspektrum (22.000) Led + 50W Led
İki tane Tohum attım ikside patladı.
Şuan için her şey yolunda.
Işık sizce yeterli olacak mı maddi anlamda şuan yatırım yapmam zor gibi başlangıç aşamasında kurtarır mı ?
Biraz da hızlı olsun istiyorum sizce çiçeklenmeye (12/12) kaçıncı günde sokmalıyım?
3. günü henüz sizce gübreye ne zaman başlamalıyım?

Tecrübeli arkadaşlardan birkaç yorum bekliyorum iyi geceler dilerim.

Aemili31

Müptezel
Kankam aynı saksıya mı attın ikisini. Aynı saksıya attıysan birini iptal et. Atmadıysan yine iptal et alanına dar gelir verimi olmaz sömeklerim şişmiyor diye post atarsın ilerde. Hızlı almak istiyorsan en az 20-25gün vegde tut kök yapısının yeteri kadar gelişmesi için ardından 12/12 yaparsın. Henüz gübre için erken ilk haftasını atlatmasını bekle ardından kullacağın gübrenin çizelgesinin yarı dozunu vererek başlayabilirsin 15. gününden sonra tam doz devam edebilirsin. Sıkıntısız bol hasatların olsun kankam.

Pıtır

Üye
Kankam aynı saksıya mı attın ikisini. Aynı saksıya attıysan birini iptal et. Atmadıysan yine iptal et alanına dar gelir verimi olmaz sömeklerim şişmiyor diye post atarsın ilerde. Hızlı almak istiyorsan en az 20-25gün vegde tut kök yapısının yeteri kadar gelişmesi için ardından 12/12 yaparsın. Henüz gübre için erken ilk haftasını atlatmasını bekle ardından kullacağın gübrenin çizelgesinin yarı dozunu vererek başlayabilirsin 15. gününden sonra tam doz devam edebilirsin. Sıkıntısız bol hasatların olsun kankam.
Kankacım çok teşekkür ederim yorumların için öncelikle. Çiçeklenme dönemine kadar bu ışıkla ikisi idare edebilir mi sonrası için bir 200W daha koyabilirim yanına, şuan ikiside çok tatlı büyüyor kıyamadım

Aemili31

Müptezel
O zaman olur kankam. Çiçeklenmeye geçince takviye edersin. Doğru Ph ve doğru hava sirkülasyonunu sağlarsan yormaz seni kızlar.

Pıtır

Üye
O zaman olur kankam. Çiçeklenmeye geçince takviye edersin. Doğru Ph ve doğru hava sirkülasyonunu sağlarsan yormaz seni kızlar.
150 çıkış 120 giriş fanım var hava sirkülasyonu iyi gözüküyor. Ph için de 6.2 ph derecesine sahip bir hazır su kullanıyorum şimdilik ölçerim yok. Sence extra şu çok önemli diyeceğimiz bir şey var mı şuan halletmeye çalışayım kanka

Hastag

Üye
150 çıkış 120 giriş fanım var hava sirkülasyonu iyi gözüküyor. Ph için de 6.2 ph derecesine sahip bir hazır su kullanıyorum şimdilik ölçerim yok. Sence extra şu çok önemli diyeceğimiz bir şey var mı şuan halletmeye çalışayım kanka
Ben de 6.8 phlı hazır su veriyordum ph metre aldım ölçtüm 7.3 çıktı. Hazır suların üzerinde yazan ph değerleri çok farklı çıkıyor bazen doğru ph da su verdiğine emin olabilmek için ph ölçer şart bence.

babusharmaniz

Yeni üye
kanka aynı ışık 400w kullanıyorum çift spec 1 ay oldu 2 fem var bende de havalandırmayı iyi yap 200 ilave et sonra dediğin gibi. gübre konusunda da toprağın ne ona göre gübre başlarsın ama ilk 15 gün sadece su ver fazla su vermemeye dikkat et sonra devamke gübreye

Pıtır

Üye
kanka aynı ışık 400w kullanıyorum çift spec 1 ay oldu 2 fem var bende de havalandırmayı iyi yap 200 ilave et sonra dediğin gibi. gübre konusunda da toprağın ne ona göre gübre başlarsın ama ilk 15 gün sadece su ver fazla su vermemeye dikkat et sonra devamke gübreye
gübre olark biobizz indoor pack aldım ekleme yapabilirim. takipteyim seni kanka kızların fotosu varsa görmek isterim

babusharmaniz

Yeni üye
gübre olark biobizz indoor pack aldım ekleme yapabilirim. takipteyim seni kanka kızların fotosu varsa görmek isterim
bende biobizz kullanıyorum kanka allmıx toprak aldım suan sadece grow ve calmag verıyorum 1 aylık olduklarında diğer gübrelerinide başlıcam ozaman konusunuda acıcam ordan bakarsın moruk dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **