İlk grow heyecanı

Müptezelteddy

Yeni üye
Merhaba kankalarım 2 gecelik uğraş sonunda kızlarıma ışıklarını verebildim. Birkaç sorum olacak sizlere;
1. Kızlarım patlayalı 4-5 gün oldu ama sistemi yetiştiremediğim için gündüzleri güneşle geceleri oda lambasıyla bakmak zorunda kaldım sorun olur mu?

2. Olarak 100w 8 cob lede 5 fan koydum 7 led aktif olarak yanıyor ısısı tahminime göre 45-50 °C çok dayanıklı bir sistem olmadığı için işe giderken açık bırakayım mı sorun olur mu?

3. Kızlarımdan iki tanesi dalından biraz zarar görüp kırıldı ama tamamen kopmadı 1 tanesi bunları iyileştirebilir miyim yoksa yeni tohum ekmeli miyim bunlar yerine.
Yardımlarınız için teşekkür ederim herkese bol hasatlar

Selam dostum, cob ledleri uzun süre kullanmış birisi olarak bir board üzerine tüm ledleri monte etmektense n11 de vs 10 liraya cpu fanı satılıyor. Her fana bir led koyarak ısı açısından mükemmel performans alınıyor, bir tık daha maliyetli gibi gözükse de hem çiçekler açısından hemde işe güce giderken aklının kalmaması açısından ısı problemini tamamen ortadan kaldırır. Onun haricinde ışıkları kafana göre açıp kapatman yapacağın en büyük hata olur, kurduğun döngü dahilinde işe giderken ışıkların açık kalması gerekiyorsa açık kalmalıdır.

Müptezelteddy

Yeni üye
Selam dostum, cob ledleri uzun süre kullanmış birisi olarak bir board üzerine tüm ledleri monte etmektense n11 de vs 10 liraya cpu fanı satılıyor. Her fana bir led koyarak ısı açısından mükemmel performans alınıyor, bir tık daha maliyetli gibi gözükse de hem çiçekler açısından hemde işe güce giderken aklının kalmaması açısından ısı problemini tamamen ortadan kaldırır. Onun haricinde ışıkları kafana göre açıp kapatman yapacağın en büyük hata olur, kurduğun döngü dahilinde işe giderken ışıkların açık kalması gerekiyorsa açık kalmalıdır.
Cpu fan aklıma gelmedi açıkcası normal pc fanı kullandım iş görüyor yine baya ama belirttiğim sıcaklar bile çok gibi geldi güvenemedim o yüzden biraz bi hata çıkar diye sistemde. 24/0 yada 20/4 falan kullandıysan herhangi br problem yaşadın mı peki cob ışıklandırmalarla ilgili

2MoreWeeks

Doktor
Herşey normal görünüyor kanka. Sadece bu kadar ufak bebeleri ıslak bir toprakta görmek bende kaşıntıya sebep oluyor. Toprağının markasını, ne kadar suladığını bilmiyorum ama sık bir topraksa en az 3-4 gün hatta biraz daha fazla bir süre sulama yapma. üstten 1-2 cm kuruduğunda da kök çevresini, ıslat sadece. Şuan 100 ml su bile yeter onlara.

Cpu fan aklıma gelmedi açıkcası normal pc fanı kullandım iş görüyor yine baya ama belirttiğim sıcaklar bile çok gibi geldi güvenemedim o yüzden biraz bi hata çıkar diye sistemde. 24/0 yada 20/4 falan kullandıysan herhangi br problem yaşadın mı peki cob ışıklandırmalarla ilgili

18/6 olarak kullandım ben bir sorun yaşamadım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • Night owl Night owl:
    *** *** ***** ******** ******** ********** hahahaha**** hahahaha ** ********* ******** **** ******* ** hahahaha** *** ********* ***** ********
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** **** ********* hahahaha* ***** ***** ** hahahaha hahahaha******* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** ********** ******** ********** ********** ***** ******* hahahaha ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ****** ** ** ******* ******* ******** ****** *** ****** ****** ****** ********** ***** ******* ********** ********* ***** ********* ********** ** ***** hahahaha** hahahaha* *** *** ****
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
    Houp53 Houp53: hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** *********...