İlk Grow, ilk heyecan

Koherans

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar başlıkta dediğim gibi ilk growuma sonunda başlıyorum. Aslında uzun süredir forumda misafir olarak bulunup gerekli bilgileri ediniyordum. Başka bir sebepten birkaç günlüğüne İstanbula gelince ustaların growshoplardan elden alışveriş tavsiyesine uyurak sistemimi oluşturmaya karar verdim.

3-4 bitki olarak düşündüğüm sistemim şu şekilde:

1-)Tohum: Çorbacı tohumu (sanırım süper lemon haze ama photo mu auto mu bilmiyorum) (Erkek çıkma ihtimaline karşı 7-8 tane tohumla başlayıp, en sağlıklı 3-4 dişiyi sağ bırakıp diğerlerini sökmeyi düşündüm)

2-)Işık: 240w samsung lm301h modeli

3-)Kabin: 100x100x200 secret jardin

4-)Gübre: Biobizz indoor starter pack (grow+bloom+top) + biobizz calmag
Her biri 250 ml

5-)Toprak: Plagron light mix 50L + 10 litre perlit + 10 litre vermikülit

6-)Saksı: Bez Saksı 19L (4 adet)

7-)Havalandırma: Dr. Karbonfiltre
Giriş: 200 m3
Çıkış: 360 m3 sessiz olan model
Filtre: 480 m3h
(1 ay sonra almayı planlıyorum)

8 -)Diğer: Ph ölçer, nem ölçer, buhar makinesi gibi ürünler grow ürünleri olmadığı için maddi durumum el verince alışveriş sitelerinden ve ziraatçilerden almayı düşünüyorum

Not: Kabini 2.el, ışığı elektrozoomdan, diğer ürünleri growkentten almayı düşünüyorum.

Forumda araştırma yapmış olmama rağmen aklıma takılan birkaç soru var.

1-) Havalandırma olayını maddi durumdan bir ay sonra alabilirim. Tohumlarım ister photo ister auto olsun growa başladıktan en geç ne kadar süre içinde havalandırmayı kurmam gerekir?

2-) Bütün gübrelerim 250 şer ml. Bu kadar gübre 3-4 bitki için growun sonuna kadar yeterli olur mu?

3-) Çok sıkış tıkış bir yerde yaşıyorum ve etraftaki komşuların pencere aparatı, boru veya fanları görmesini istemiyorum. Havalandırmanın girişini de çıkışını da dışarı yönlendirmeden direk odanın içine bıraksam ve camları hep açık tutsam bu şekilde koku sorunu yaşar mıyım?

4-) Tohumlarımın cinsiyetini ve auto-photo özellikleri belli olmadığından nasıl sorunlar yaşayabilirim? ve nasıl çözerim?

Siz değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.

Herkese iyi forumlar

Son düzenleme:

LemonHej

Kıdemli Üye
1- 30/35. Gün filtreni takmanı tavsiye ederim kardeşim, her iki seçenekte de bu en iyisi olur.

2-bio gübre kullanmadım fakat tablosunda ki ml’ile kabaca bir hesap yaparak hafta da sulama miktarını belirleyerek bu soruna kendin cevap bulabilirsin.

3- Temiz hava, ile pis havayı karıştırmayacak bir yol izleyerek odanın içine giriş/çıkış yapabilirsin çoğu grower bu şekilde yapar.

4-bitkilerin auto ise sana 30-35. Günler arası selamını verecek mutlaka ama mutlaka, eğer ki bu günleri geçkin bir süre de hala pistillerini görmedi isen bu photo bitkilere sahipsin demektir.
bitkilerin bazıları gelişme döneminde cinsiyetini %100 belli eder, bazıları ise çiçeklenme dönemi başlangıcında belli eder, şüpheli bitkilerin olduğu için 1 veyahut 2 günde bir bitkilerinin gövdesini kontrol et erken teşhis her zaman kabin ve bitki kurtarır. Bitkinin dişiliğini gördükten sonra da artık kafam rahat değişmeyecek kafasına asla girme stresler (sıcak,ışık,fazla gübre vb) dişi bir bitkiyi herma bir bitkiye çevirebilir.

Sabır ve özveri ile bu işi kaliteli bir şekilde sonlandırman dileğimle :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* **** ********** ****** ****** *** ****** ********* ***** ****** ** ********* hahahaha** ****** hahahaha ****** *** ********* *** ********
  • Night owl Night owl:
    ** * ***** **** ***** hahahaha hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ***** ****** hahahaha*** ** ***** ****
  • G Groww1010:
    ***** hahahaha ** ** hahahaha****** ** ***** ***
  • G Groww1010:
    * **** hahahaha ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** hahahaha** ***** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ** *** **** ****** hahahaha******
  • G Groww1010:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** * ***** ***** ** ******* *** ***** ****** **** ***** ******* ****** ****** *****
  • G Groww1010:
    ***** ** hahahaha****** ***
  • G Groww1010:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • G Groww1010:
    ********* ***** ********** ***** ******** ****** ***** ******* ********* ** *******
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
    Night owl Night owl: ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**