İlk Grow Shiva Skunk Auto yorum bekliyorum..

llllazrailll

Yeni üye
Herkese merhaba arkadaşlar ilk growumda bir photo bir auto bitkim vardı photoyu kaybettim autoylw yoluma devam ettim:) onuda kaybetmemek icin size soruyorum.

Bu kabinim

Bitki

Bitki

bu bitkim sizve boyu normal mi topragı cok az oldugu icin mi böyle anlayamadım cunku bilmiyodum pek az toprak koymusum.

bunlarda kullandıgım ürünler şuanda bloom ve alga mic verdim ilk çiçeklenme gübresinde boş sulama atıp bloom ve topmax vermeyi planlıyorum ilerleyen süreçte son 3 haftada overdrive vermeyi düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

S

silas

Guest
Kanka konuştuğumuz gibi photo bitkini sık sulama sonucu köklerde oluşan küf ve mantardan kaybetmiştin. Çoğu usta grower başına geldiğinde o bitkiden en başta kurtulur, çünkü mantar ve küf sürekli köklerde yıkıma neden olacağından sağlıklı bir bitki olmaz ve çok az hasat verir.

Işığı bir tık yukarı(20cm) alabilirsin, yapraklarda hafif ısı-ışık stresi var. Saksın bana küçük ve toprağı az gibi geldi, auto için en az 14, photo için en az 18 litre saksı kullan. Büyük saksıya geçirirsen üstten toprak eklemek yerine altını doldur, bitkiyi yerleştir ve kenarları doldur. Küçük saksılarda gelişim yavaş ilerler ve toprak problemleri riski daha fazladır. Çiçeklenmenin ilk 2-3 haftası 1 litreye 1 ml grow kullanabilirsin, daha sonra kes ve bloomu tam doza çıkar. Sona kadar grow verme yani. Topmaxı her sulamda sisteme ekle toprak zenginleştirici düzenleyici humik fulvik asit. 2 sulama carboload verdiysen sonraki sulamada algamik şekliden kendi çizelgenide oluşturabilirsin. Hepsini karıştırmak yerine dönüşümlü olarak vermek daha sağlıklı olur. Bol hasatlar kanka

Moderatör tarafında düzenlendi:

llllazrailll

Yeni üye
Brom teşekkür ederim bende sizlerle öğrendim ufak bi yanlış anlaşılma olmuştuda çözmüşüz onun için de sağol söyledijlerini not ettim sonucu tekrar peylsşırım :)

llllazrailll

Yeni üye
Kanka konuştuğumuz gibi photo bitkini sık sulama sonucu köklerde oluşan küf ve mantardan kaybetmiştin. Çoğu usta grower başına geldiğinde o bitkiden en başta kurtulur, çünkü mantar ve küf sürekli köklerde yıkıma neden olacağından sağlıklı bir bitki olmaz ve çok az hasat verir.

Işığı bir tık yukarı(20cm) alabilirsin, yapraklarda hafif ısı-ışık stresi var. Saksın bana küçük ve toprağı az gibi geldi, auto için en az 14, photo için en az 18 litre saksı kullan. Büyük saksıya geçirirsen üstten toprak eklemek yerine altını doldur, bitkiyi yerleştir ve kenarları doldur. Küçük saksılarda gelişim yavaş ilerler ve toprak problemleri riski daha fazladır. Çiçeklenmenin ilk 2-3 haftası 1 litreye 1 ml grow kullanabilirsin, daha sonra kes ve bloomu tam doza çıkar. Sona kadar grow verme yani. Topmaxı her sulamda sisteme ekle toprak zenginleştirici düzenleyici humik fulvik asit. 2 sulama carboload verdiysen sonraki sulamada algamik şekliden kendi çizelgenide oluşturabilirsin. Hepsini karıştırmak yerine dönüşümlü olarak vermek daha sağlıklı olur. Bol hasatlar kanka
Saksım ve toprağım yeterli değil kanka çok acemi
başladım işe sonradan da her şey anca şuan oturdu ve değişiklik yapıp stresle uğraşmak istemeyip sonuca varmak istedim ellemedim ışığı çekicem yukarı

S

silas

Guest
kanka dikkatli davranırsan kökleri incitmeden aktarmayı başarırsın, 3-5 günlük stresten sonra çok faydası olacağını düşünüyorum. Şu anki saksı kaç lt?

llllazrailll

Yeni üye
kanka şuan 5 litre saksıda duruyor yetersiz evet ama yararı olur diyordan değişiriz problem değil. Birde yukarıda topmax ı her sulama da ver demişsin de her sulama da o zaman litrelik sulamam gerekmez mi topmax vericeksem?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B bongalov:
    **** hahahaha***** ********* *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
    T Turco: *** ****