İlk Grow - White Widow Auto & AK47 Auto

D06AC

Yeni üye
Herkese merhabalar,

İlk growum ve ilk kez forum kullanımım olacak o yüzden bi hatam olursa şimdiden deneyimli kardeşlerimin affına sığınıyorum.
Uzun ve yorucu geçen bir pandemi, eve kapanma süreci sonucu ben de yetiştirmeye karar verdim. Malum bu dönemde köftecilerden bol maydonozlu yemeyen kardeşim kalmadı, ben de dahil.
Önce hyrdo bir sistem kurdum aslında tıkır tıkır da çalışıyor ama sanırım ilk grow için fazlaca inceci davrandım ve sistemimi biraz bitkilere aşina olduktan sonra kullanmak daha mantıklı olur diye düşündüm.
Sonrasında toprak için araştırma yaptım, ben muhtemelen -kendimi biliyorum- aşırı gübreleme hatasını yaparım diye düşündüğüm için Biobizz LightMixx’te karar kıldım. Ancak gördüğüm kadarıyla aktarım autoflower bitkiler için biraz stres teşkil ediyormuş, e malum acemiyim, bu işe hiç girmeyeyim dedim.
Şöyle bir çözüm geldi aklıma,
4 kızım için düşündüğüm saksı boyutları 15lt kumaş saksı. Diplerine 1-2 cm hidroton yayacağım, sonra saksıya BioBizz AllMix koyup yaklaşık 10 lt kadar, ortasında 5lt bir saksıya denk gelecek kadar bir boşluk yaratmayı, o kısmada da LightMix yerleştirmeyi düşünüyorum.
Elde etmek istediğim sonuç, bitki önce kendine yakın olan 5lt Civarındaki Light topraktan gübresiz beslensin - bu yaklaşık 2 hafta civarı anladığım kadarıyla -
Sonrasında ise kökleri AllMix bulunan kısma doğru büyürken gübrelemeye geçilsin.
Deneyen Forumdaşlarımın konuyla ilgili bilgilerine, destek veya önerilerine sunuyorum. Bir ufak sorum da şu, bu toprakları yerleştirmeden önce biraz nemli şekilde saklamanın içindeki mikroorganizmaları canlandırdığı yönünde bilgiler aldım. Yani paketten çıkarıp 1 gün nemli şekilde beklenirse daha etkili olduğunu söyleyenler var.
son olarak da, şuan peçetede 1 gün, sıcak ve nemli olarak bekletiyorum. Kök yaklaşık 1-2 cm civarına gelince Jiffy’ye ekip kuluçka makinesinde 3-4 gün sıcak ve nemde mi bekleteyim, yoksa direk kökü gördüm mü toprağa mı vereyim.
Her türlü yorum, öneri, destek başımın gözüm üstüne.
Çok yakında fotoğrafla da gelecek umarım,
Herkese sağlıklı günler, iyi yetiştirmeler.

D06AC

Yeni üye
Bu sevimli kardeşlerim için ilk bir iki hafta için düşündüğüm ışık Osram Led 60W , üçlü duy aldım 2 veya 3ünü takıp deneyeceğim. 600W LED’im var ancak onu daha sonraki dönemde devreye sokmayı düşünüyorum bu iki haftayı daha yakın ve parlak gördüğüm Osram’larla geçirmeyi düşündüm.
Tohum ve Erken-Veg dönemi için sizce uygun mudur?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka veg için uyguna benziyor bloomda daha sıcak renkler kullan ama

D06AC

Yeni üye
Kanka veg için uyguna benziyor bloomda daha sıcak renkler kullan ama

Dostum ilk cevabımı aldığım için çok mutluyum. Sıcak tonunu da aldım kombine yapacağım, 600w full spectrum Led’im var ama bence yeterli değil gibi hissediyorum, o yüzden veg sonrası da bunların sıcak tonlularını takviye olarak kullanmayı düşündüm.

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka full spektrum led ile lambayı aynı anda kullanman verimi bozabilir diye düşünüyorum konuyla daha bilgili bi kişi varsa beni de aydınlatabilir ama dediğim gibi bozarsa full spektrum led ile yoluna devam etmeni tavsiye ederim ama ilk döneminde kesinlikle o 60w lık cool white lambayı kullan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* **** ********** ****** ****** *** ****** ********* ***** ****** ** ********* hahahaha** ****** hahahaha ****** *** ********* *** ********
  • Night owl Night owl:
    ** * ***** **** ***** hahahaha hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ***** ****** hahahaha*** ** ***** ****
  • G Groww1010:
    ***** hahahaha ** ** hahahaha****** ** ***** ***
  • G Groww1010:
    * **** hahahaha ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** hahahaha** ***** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ** *** **** ****** hahahaha******
  • G Groww1010:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** * ***** ***** ** ******* *** ***** ****** **** ***** ******* ****** ****** *****
  • G Groww1010:
    ***** ** hahahaha****** ***
  • G Groww1010:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • G Groww1010:
    ********* ***** ********** ***** ******** ****** ***** ******* ********* ** *******
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
    Night owl Night owl: ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**