İlk Grow ..

devilx

Yeni üye
Merhaba kankalar.
Uzun araştırmalar sonucu kendime göre bi sistem kurdum. Sistemi kurarken bana yardımcı olan Ripleys'e woms'a jentina'ya arvene çok teşekkür ederim. 0'dan buraya kadar geldi. Malzeme listemde 
900 W Meizhi full spectrum led , weewell nem makinası , ram vantilatör , airport saksı , biobiz light mix toprak , micro bloom grow gübre ve genetik olarak blue dream. 
Bitkiler 15 gunluk. Bi tanesi yayıldı biraz diğeri tok duruyor. Sizlerden ricam bundan sonrası için.
Gübre kullanımına başlıyım mı? Başlayacaksam bu 3 gübreden hangısı ne kadar? 
Uygulamam gereken bi işlem var mı? Kelle koparma eğitim verme alt dalları kesmi flush gibi. Bunlar ne zaman çiçeklenmeye girer ışıkları 2 gun kapalı tutup sonra mı açacağım? Hani bu saatten sonra ne yapmalıyım? Nasıl ilerlemeli . Forumda araştırmalar yapıyorum kafamda birşeyler oturdu fakat oturmayanlar bunlar. Bu saatten sonra nasıl bi çizelge izlemeliyim. Kabinde eksiğim var mı? Kabin fotomuda ekledim. Led ışık konusuna gelince veg ve flower olarak 2 tane düğme var ben ikisinide mi açmalıyım? 

Fotolar: 

https://ibb.co/bLuQey                

https://ibb.co/n9qbmd

Kabin Foto : 

https://ibb.co/jWc46d

Dumanınız bol olsun kankalar.

nightdrive

Yeni üye
1-bitkilerin auto ise kendi otomatik ciceklenmeye giricektir
Photo ise:
Suan 18 saat beyaz isik veriyosun bitkilerin istedigin boyuta ulastiginda
İsik suresini 12 saata düşürüp sari isiga geciceksin ve cicek ciceklenmeye giricektir.
2 gun karanlıkta bitkini ciceklenmeye sokarken 12 saatdan once karanlik donem yapip sokabilirsin ama direkte 12 saate dusurup yapabilirsin.
2-Bitkilerin 15 gunu gectiyse kullandigin gubre markasinin takvimi vardir ona orada kac ml kullanicagin yazar suan orada yazan ml yarisini verip hafiften gubrelemeye baslayabilirsin.
Ama gelis ve ciceklenme gubreleri farklidir bunu unutma
3-Kelle ucurma icin bitkin 3. Kati ciktiginda kellesini ucurabilirsin 
4-flush icin suan bu olay yok flushi bitki keserken yapicaksin

Bu araada ışığın led mis zaten suan sen 18 saat isigi ver sari isik beyaz isik olayi led de yok.
Bitkini istedigin ölcuye geldiginde 12 saate dusur o zaman ciceklenmeye giricektir
Egitim icinde bitkini nerede yetiştiriyorsun cadirin nedir bunlari soylemen lazim

Gubre olarak o 3 gubreyi birlitke kullanicaksin advanced nutrienrs sitesine girip oradan takvime bakabilirsin

Suan yapman gereken sunlardir.
İsigini 18 saat vericeksin gelisim icin
Takvime bakicaksin gubreye baslayabilirsin
Ve kabini ve diger bilgilerini bizimle paylaş

devilx

Yeni üye
Cvp: Yardım ! İlk Grow ..

nightdrive' Alıntı:
Photo ise:
İbro suresini 12 saata düşürüp sari isiga geciceksin ve cicek ciceklenmeye giricektir.
2 gun karanlıkta bitkini ciceklenmeye sokarken 12 saatdan once karanlik donem yapip sokabilirsin ama direkte 12 saate dusurup yapabilirsin.
2-Bitkilerin 15 gunu gectiyse kullandigin gubre markasinin takvimi vardir ona orada kac ml kullanicagin yazar suan orada yazan ml yarisini verip hafiften gubrelemeye baslayabilirsin.

Bu araada ışığın led mis zaten suan sen 18 saat isigi ver sari isik beyaz isik olayi led de yok.
Bitkini istedigin ölcuye geldiginde 12 saate dusur o zaman ciceklenmeye giricektir
Egitim icinde bitkini nerede yetiştiriyorsun cadirin nedir bunlari soylemen lazim

Gubre olarak o 3 gubreyi birlitke kullanicaksin advanced nutrienrs sitesine girip oradan takvime bakabilirsin

Eyvallah reis kabin fotolarınıda ekledim

nightdrive

Yeni üye

devilx' Alıntı:
nightdrive' Alıntı:
Photo ise:
İbro suresini 12 saata düşürüp sari isiga geciceksin ve cicek ciceklenmeye giricektir.

gördüğüm kadarıyla kabinin geniş scrog yapabılırsın  çunku 4 bıtkın var cok güzel verım alırsın scrog ile

devilx

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:
devilx' Alıntı:

gördüğüm kadarıyla kabinin geniş scrog yapabılırsın  çunku 4 bıtkın var cok güzel verım alırsın scrog ile

4 bitki var ufak olanlar köfteci tohumu. Koca kabin dedim yandan yandan büyürse büyür modeli. Yinede scrog yapıyım mı? Ne zaman başlamalıyım? Bşka ne yapmalıyım? Önerilerin?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****