İlk grow

Hepinizin dumanı bol olsun bu ilk growum başlamadan önce uzun süre araştırma yapıp bilgi sahibi olmaya çalıştım lakin bilginin yanında fazlasıyla tecrübe de gerekli ve tecrübe eksikliğimi sizden yardım alarak çözmek istedim.

MALZEMELER
300 W Ful spectrum cob led
Kabin bez kıyafet dolabı 60×150×180
Masa üstü vantilatörü
Nem makinası
ph olcer

GUBRE
Biobizz grow , bloom , top max , acti vera , fish mix , heaven ve calmag

Biobizz lihtmix toprak 19 Lt saksıya 2 adet ak47 (tek saksıda 2 bitki büyütmek en büyük yanlışımdi kendi kanaatimca ) bez poşet içine ayriyetten tek olarak 1 adet ak 47 photo ekili

Ilk grow olduğu için hatadan dönmek adına biobizz gübre ve uzun donem togum tercihi yaptım

Vaziyet bu tavsiyelerinizi bekliyorum 9 şubatta topraktan çıktılar bir boş bir gübreli sulama yapıldı şimdiye dek

Bu bez poşette olan ak

Buda 19 lt tek saksida 2 tane olan ak 47

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bir sakisda iki bitkide olur, ama tabiki 1 saksida 1 bitki gibi gelismeyecekler, alttaki fazla fan yapraklarini al, 1 kere bos sulama yap.Hafiften gübre fazllaligi belirtileri var.

Nazim_Red

Doktor
Yeni sulama yaptığın için olabilir gübreyi hazmetmeye çalışıyor bitki, bitkin photo ise genel bir fan yaprağı temizliği yapabilirsin, yeni çıkan kellere şans vermek ve ışık ulaştırmak için, 1-2 güne açık yeşil normale dönmezse, toprakta pH dengesinde bir sarsılma olmuş demektir, Call mag kullanmanı öneriyorum

Yeni sulama yaptığın için olabilir gübreyi hazmetmeye çalışıyor bitki, bitkin photo ise genel bir fan yaprağı temizliği yapabilirsin, yeni çıkan kellere şans vermek ve ışık ulaştırmak için, 1-2 güne açık yeşil normale dönmezse, toprakta pH dengesinde bir sarsılma olmuş demektir, Call mag kullanmanı öneriyorum
3 4 günde bir calmag i yapraktan spreyle veriyorum bu şekilde kullandigim için de bolca değil de normal şekilde sikiyorum calmag i boyle devam edeyim mi

Nazim_Red

Doktor
Merhabalar yapraktan vermeninde faydası olur ama mümkün olduğu kadar kökten vermeye devam etmen daha yararlı bunun bir kaç sebebi var bir örnek vereyim sana verdiğimiz gübreler toprakta bulunan bir diğer mineralin aktif olmasini engeller mesala Call mag 7.5 ta aktif oluyor o yüzden sade sulamalarda veriyoruz, kişisel önerim gübreleri karıştırmadan azar azar günlere bölüp vermen, bu senin ilk growunsa yaprak takibi yapmanı kolaylaştırır, gübre verdiğin günün sabahi yaprakları iyi gözlemle, bitkin seninle bu şekilde iletişim kuruyor ihtiyaç ve fazlalıklarını sana bildiriyor, zamanla bitkinin ihtiyaçlarını çok daha kolay anlayacaksın. Ara sıra toprağın ph değerini cal mag ile yükseltmen çinko gibi minarelerin alımını bitki için kolaylaştıracak, sınırı aşmadan tabi , normal denge 6.5 civarı

ortalama 2 gün sonra gübreli sulama yapicam örneğin 1 litre sulayıp 4 gübre karistirdigim suyu 250 ml bölüp her gün 1 gübre mi vereyim

Yesil888

Ordinaryüs
Sorun, azot ve calmag eksikligi. Calmag yapraktan verebilirsin, bitkin cicekte ama veg gübresi ver, bir dahaki sulamada.Veg gübresinde azot daha fazladir. Yapraklarin sararmasi azot eksikliginden. Yapraklarin damarlarinin da beyazlasmasi calmag eksikligi.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka fazla kalmamis, ama saglikli hasati trikom takibi ile yaparsin, büyütec ile trikomlara bakarak, büyütecin yoksa yaz googlaya kuyumcu büyüteci diye X60 olan bir tane sec.

Kanka fazla kalmamis, ama saglikli hasati trikom takibi ile yaparsin, büyütec ile trikomlara bakarak, büyütecin yoksa yaz googlaya kuyumcu büyüteci diye X60 olan bir tane sec.
tmmdir kanka temin edip takibe başlıcam teşekkürler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** ** ** ***** ***** ******* ******** ***** hahahaha ***** ****** ********** **
  • Draggula Draggula:
    ***** ****** ***** * **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** **** ***** ***** ***** ** ** ***** ***** ******* ******** ***** **
  • O Ogkushh07:
    hahahahahahahaha
    ***** ** hahahaha* ***** ******
  • O Ogkushh07:
    ****** **** ***** ******** hahahaha****
    ********* ***** hahahahahahahaha
    +1
    ***** *** *** ***** *** **** ********** **** **** **** ******* ***** **** ***** **** ******** hahahaha**** **** ***** ******** hahahaha****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* *** *** **** ***** hahahahahahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** **** ****** **
    ******* ******** *** ***** **** ***** hahahaha hahahaha* *** ******** ********* ******** ** ***** *** **** ****** ******* hahahaha**** ********* hahahaha* ***** ***** hahahaha****** *****
    ***** ***** ***** ****** *** ******** ** ** *** *** ** ******** ****** ** ****** hahahaha*** **** ****** **
    **** hahahaha* *** *****
    *** **** ***** ********* **** ********** ********* ******** *** ***** **** ***** hahahaha hahahaha* *** ******** ********* ******** ** ***** *** **** ****** ******* hahahaha**** ********* hahahaha* ***** ***** ********
  • O Ogkushh07:
    ****** hahahaha **** hahahaha* ***** *** *****
    ***** *** ****** **** * ********* **** ***** * ******* **** ***** **** ***** ********* **** ********** **
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** *** ****** **** * ********* **** ***** * ******* **** ***** **** ***** ********* ****...