İlk growum için öneri

pepsiman

Yeni üye
Merhaba kankalarım,

Aranızda yeniyim, yaklaşık 8 senedir tüttürüyorum ve bu mucizevi bitkiye aşığım. Gerek ekonomi olsun gerek piyasadaki leş ürünlerden olsun, sadece kendim için odamda yetiştirmeye başlamak istiyorum. Forumu yaklaşık 1-2 aydır takip ediyorum,elimden geldiğince okuyup anlamaya çalışıyorum ama bu tür konulara uzak birisi olduğum için biraz zorlandım. Sipariş ettiğim/edeceğim ürünleri aşağıda sıralamak istedim. Lütfen yanlış ürün veya işime yaramayacak olanlar var ise beni bilgilendirirseniz çoook sevinirim.

(Biraz garip gelebilir ama ürünleri sadece trendyol üzerinden sipariş verebiliyorum. Önereceğiniz ürün var ise lütfen trendyol üzerinden paylaşırsanız mutlu olurum.)

-Sponsor siteden 5 adet Jack Herrer sipariş ettim.

- Bez Dolap

- Nem ölçer

- Karbon Filtre

- Toprak

- Nem makinesi ( yetersiz oldugunu biliyorum ileride değiştireceğim)

Bu ürünlerin hepsini sipariş ettim. En önemli kısım olan ışıklandırma için önceden bende bulunan bu minik led var. Yetmeyeceğini bildiğim için sizden ricam aşağıda sıraladığım ürünler arasından sadece 2 saksı için yeterli olan ürünü söylemeniz benim için çok iyi olacaktır.

- Ilk opsiyon

- 2

- 3

Bu ışıklar arasından en uygunu olanı söylerseniz çok mutlu olurum. Eğer trendyol üzerinden daha iyisi var ise paylaşırsanız çok sevinirim.

Yardımcı olan kankalarıma şimdiden çok teşekkürler. Kafanız bol olsun :)

Kanka

Administrator
Yönetici
cob led ler sıcaklık yonunden kullanışlı olmayabılır hava gırısın gucluyse soguk bır bolgedeysen iş yapar anca . attığın led i hiç duymadım ama fullspectrum imiş watt ını falan anlayamadım o ısınmaz tercih edilebilir bu 3 ü arasından . cob ledlı sıstemlerde ortalama bıtkı basına 150 w vermeye calıs kanka

pepsiman

Yeni üye
cob led ler sıcaklık yonunden kullanışlı olmayabılır hava gırısın gucluyse soguk bır bolgedeysen iş yapar anca . attığın led i hiç duymadım ama fullspectrum imiş watt ını falan anlayamadım o ısınmaz tercih edilebilir bu 3 ü arasından . cob ledlı sıstemlerde ortalama bıtkı basına 150 w vermeye calıs kanka

Cevap için çok teşekkür ederim kanka. Bu saydığım ledlerden hangisini almamı tercih edersin peki?

Kanka

Administrator
Yönetici
yanı ledden pek anlamam kanka bu attıgındanda anlamadım ama ısınmıyorsa 3. attıgın iş gorur gıbıme geldı ama kaç wattıd nedır ne degıldır tam çözelemdim buraya @Ripley'sOG lazım

Metgen7

Kıdemli Üye
Merhaba kankalarım,

Aranızda yeniyim, yaklaşık 8 senedir tüttürüyorum ve bu mucizevi bitkiye aşığım. Gerek ekonomi olsun gerek piyasadaki leş ürünlerden olsun, sadece kendim için odamda yetiştirmeye başlamak istiyorum. Forumu yaklaşık 1-2 aydır takip ediyorum,elimden geldiğince okuyup anlamaya çalışıyorum ama bu tür konulara uzak birisi olduğum için biraz zorlandım. Sipariş ettiğim/edeceğim ürünleri aşağıda sıralamak istedim. Lütfen yanlış ürün veya işime yaramayacak olanlar var ise beni bilgilendirirseniz çoook sevinirim.

(Biraz garip gelebilir ama ürünleri sadece trendyol üzerinden sipariş verebiliyorum. Önereceğiniz ürün var ise lütfen trendyol üzerinden paylaşırsanız mutlu olurum.)

-Sponsor siteden 5 adet Jack Herrer sipariş ettim.

- Bez Dolap

- Nem ölçer

- Karbon Filtre

- Toprak

- Nem makinesi ( yetersiz oldugunu biliyorum ileride değiştireceğim)

Bu ürünlerin hepsini sipariş ettim. En önemli kısım olan ışıklandırma için önceden bende bulunan bu minik led var. Yetmeyeceğini bildiğim için sizden ricam aşağıda sıraladığım ürünler arasından sadece 2 saksı için yeterli olan ürünü söylemeniz benim için çok iyi olacaktır.

- Ilk opsiyon

- 2

- 3

Bu ışıklar arasından en uygunu olanı söylerseniz çok mutlu olurum. Eğer trendyol üzerinden daha iyisi var ise paylaşırsanız çok sevinirim.

Yardımcı olan kankalarıma şimdiden çok teşekkürler. Kafanız bol olsun :)
İyi günler usta bende parçaparça aldım ama çok pişmanım eger madii durum iyiise. Hazır setlerden al kafan rahat olsun pişman olmazsın

Komedishow

Kıdemli Üye
Cob Led ler şuan kış için bence tam olarak gerekli olan isik,orta derece de isi yapıyor bence 2 bitki için 400 w cob Led isini görür

R

Ripley'sOG

Guest
yanı ledden pek anlamam kanka bu attıgındanda anlamadım ama ısınmıyorsa 3. attıgın iş gorur gıbıme geldı ama kaç wattıd nedır ne degıldır tam çözelemdim buraya @Ripley'sOG lazım
Evet 3'cü hiç yoktan iyidir ancak bunlardan verim bekleme o kadar fazla başlangıç için bu işe seni sevdirir. 1200w hpsye eşit felan değil yani o ışık hikaye

pepsiman

Yeni üye
Evet 3'cü hiç yoktan iyidir ancak bunlardan verim bekleme o kadar fazla başlangıç için bu işe seni sevdirir. 1200w hpsye eşit felan değil yani o ışık hikaye

Çok teşekkürler. Trendyol içerisinde önerebileceğiniz başka bir ışık var mı acaba? veya ampulleri birleştirip kendi yapabileceğim bir sistem? Öğrenci olduğum için fazla bütçem yok maalesef...

R

Ripley'sOG

Guest
Bu sistem 2 saksı Jack Herer Auto için yeterli olur mu acaba kanka? Zaman ayırdığın için minnettarım
Kanka denemedim ancak bu adam ledden bayağı anladığı için takip ediyorum bu videoyu detaylı izlemedim işinize yarar diye attım alt yazılı şekilde tüm değerleri veriyor size.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* **** ******* hahahaha* ***** ** ** hahahaha* ****** ****** ******* ********** ********** *******
  • L Levrekbaz45:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* **** hahahaha** ****** *** **** **** hahahaha* hahahaha*** hahahaha***** hahahaha* ****** ********** hahahaha**** **** ****** *** ***** ******
    +1
  • T Turco:
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** *** ******** ***** ** ** ** ***** **** ********
  • T Turco:
    ***** ***** hahahaha*** ** hahahaha** ***** ***
  • L Levrekbaz45:
  • T Turco:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** *******
  • T Turco:
  • T Turco:
    hahahaha ******
  • L Levrekbaz45:
    ******* **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ** ******** ******** ***** ******** ****** hahahaha*** ******* ** ** ******* *** ******* ** ******* ** ****** **
  • L Levrekbaz45:
    ** ***** **** hahahaha** ****** *******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********* **** ******** ***** ********** ***** ******* ********** ****** ****** ******* ****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
    Probis Probis: ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******