İlk growum küçük kaldı sanki yardım

sanaldarbe

Kıdemli Üye
selam kankalar
ilk growumu yapıyorum, başlamadan evvel forumu epey okudum, tecrübe kazanmak için 1 tane tohum ile başlangıç yaptım
15 kasımda baş verdi
genetik : NYC diesel auto
2 x 50w torch led ışık kullanıyorum şimdilik, bugün elime 2x50w sarı torch daha ulaştı ama henüz takmadım
nem ve ısı fotoğraftaki gibi , genelde ısı 22 - 26 arasında, nem de 60 - 80 arasında
gübreyi 11. günde başladım, şuanlık bio grow kullanıyorum 1ml-1litre ölçüsüyle

kıyas yapınca sanki çok küçük kalmış gibi geldi ben de neyi yanlış yapıyorum diye size danışmak istedim
bu tohumun amacı zaten tecrübeydi o yüzden bana tüm tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

mami10_

Doktor
O toprakta bitkinin kökü iyi gelişmememiştir iyi nefes alamamıştır ve s. Öncelikşe toprak çok sert, saksının altına etrafına delikler aç
Işıkta fazla yakın ola bilir ama esas sebebi toprak

kanka toprak sanki hava almıyo gibi duruyo. İnşaatta kullanılan toprak gibi, kökler yayılamadığı için büyüyememiş gibi duruyo. Yetkili abilerimizin yorumlarını bkleyelim bakkalım

#Cigâ

Doktor
o toprak çok sert kuruyunca da kalıplaşır en son kullanmak isteyeceğin toprak indoor da bahçe toprağı kanka arkadaşın dediği gibi saksına delikler aç suladığın zaman kolay kolay kurumaz o toprak aşırı sulama

sanaldarbe

Kıdemli Üye
balkondaki saksı çiçeklerinin toprağını almıştım yav üzüldüm şimdi duruma :D lightmix ve airpot sipariş geçiyorum hemen, bunun saksısına da dediğiniz gibi delikler açıcam, bu haliyle hasat ne olur yaklaşık tahmini olan var mı

bu arada herkese teşekkürler yardım için kankalar

sanaldarbe

Kıdemli Üye
arkadaşlar bitkiyi başka bir saksıya transfer etmek mantıklı olur mu,bitkiye zarar verir mi bu işlem? sulayıp toprağını yumuşatıp köklere mümkün olduğu kadar zarar vermemeye çalışıp yeni topraklı saksıya transfer etsem öldürür müyüz bitkiyi ? ya da bu haliyle mi tamamlamalıyım bu growu ne dersiniz

mami10_

Doktor
arkadaşlar bitkiyi başka bir saksıya transfer etmek mantıklı olur mu,bitkiye zarar verir mi bu işlem? sulayıp toprağını yumuşatıp köklere mümkün olduğu kadar zarar vermemeye çalışıp yeni topraklı saksıya transfer etsem öldürür müyüz bitkiyi ? ya da bu haliyle mi tamamlamalıyım bu growu ne dersiniz
Bitki zaten yaşadığı kadat stres yaşamış bence gereksiz olur, ama elin iyi iş yapıyorsa en az stresle transfer edeceğini düşünüyorsan yap hazır toprak sipariş vermişken mikoriza mantarı da sipariş ver trransfer zamanı işine yarar ve kök gelişimi daha iyi olur

#Cigâ

Doktor
o bitkiyi o topraktan çıkaramazsın artık bu growun böyle olsun yapacak bişey yok

#Cigâ

Doktor
Bu tür palkon topraklarının üstü daha sert oluyor alt tarafı yumuşak oluyor böyle iğrenç birr kıvamı oluyor iyice sulasa çıkarır aslında. Ama cok dikatli olması lazım
aynen kanka zor o yüzden o riski göze almasına gerek yok çok ağır bir toprak kokleri sıkıştırıyor yaşadığımdan biliyorum köklerin nereye kadar gittiğini de bilmediği için kök koparma ihtimali %99 bence

OttoMan347

√SEFİR√
Bana getir ben hallederim nakli :p ufak ağzı köşeli bi kürek olsun ucu da keskin. Sapla 10 cm etrafına biyere derince sapla ama. Küreğin sapını yana bastır diğer elinle de bitkiyi sapından tut toprakls beraber alırsın. Direk banyoys koş fıskiyeyle su sık toprağa aksın aktığı kadar. Sonra yeni toprağa alabilirsin. Helişim bir süre duracak kökler kendine geldiğinde topralayacak. Auto olduğu için stresten çiçeğe girebilir ama bu toprakta olduğundan daha iyi verim alırsın. Gözünde bitiremediysen deneme yaparım diyorsan yap. Ben olsam öyle yaparım

sanaldarbe

Kıdemli Üye
Bana getir ben hallederim nakli :p ufak ağzı köşeli bi kürek olsun ucu da keskin. Sapla 10 cm etrafına biyere derince sapla ama. Küreğin sapını yana bastır diğer elinle de bitkiyi sapından tut toprakls beraber alırsın. Direk banyoys koş fıskiyeyle su sık toprağa aksın aktığı kadar. Sonra yeni toprağa alabilirsin. Helişim bir süre duracak kökler kendine geldiğinde topralayacak. Auto olduğu için stresten çiçeğe girebilir ama bu toprakta olduğundan daha iyi verim alırsın. Gözünde bitiremediysen deneme yaparım diyorsan yap. Ben olsam öyle yaparım
o zaman yapıştırıyorum hocam :d

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    *** ******** ****** ********* ******* *** ** ********* ***** *** ****** ***** hahahaha** * **** *** ****** *** **** **** ****** *** ******* hahahaha ****** ** **
  • O oziozi:
    ***** ******* ***** **** hahahaha ****
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ****** **** hahahaha ****** ****** **** **********
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • O oziozi:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ****** *** ***** ****** ***** **** *** **** ******** ******** ** ******** ***** * **** **** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha ***** ****** ***** ********* ****** *****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H hussii:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ** ******* ****** hahahaha* ** **** ****** ***
  • Madkusa Madkusa:
    ********* ****** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ***** ********** *** hahahaha*** hahahaha ******** ******* *** ********** ***** ***** ********** ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ******** * **** ***** ********* ********* *****
  • O obeb:
    ***** hahahaha*** ******** * **** ***** ********* ********* *****
  • H hussii:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ******** ***** ******* ******* ******** ***** ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ***** *** ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • O obeb:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • H hussii:
    ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha** *****
    O obeb: hahahaha** *****