İlk growum olucak destek lutfen

oziozi

Yeni üye
Harvest master 120 60 180 ölçüsünde kabin satın aldım fakat Dr karbondan hangi filtreyi sipariş edeceğime karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim
Evo 240 kingbride aldım sıfır
Nem makinası
Nem ısı ölçer
Vantilatör
Biobiz indoor 3 lu set
Bizobiz 50 litre cocomix
zaman ayarlı priz
Tohumları extremeseeden aldım

cannabis16

Ordinaryüs
birsürü şey sıralamışsın içlerinde ne ışık var nede kanal tipi fan..en önemli iki şey yok..bu şuna benziyor : yemek yapacaksın...yağ yok salça yok tuz yok aşçı sıralıyor malzemeleri... işte havuç var patates var,tencere tava kepçe var falan filan.. yemek çıkabilir mi ortaya yoklara bakınca??? mümkün değil..

fotosentezle büyür bitkiler,hepsi aynı...kuvvetli ışık ve devamlı taze CO2yi o kabinin içine atmadığın sürece bi halt olmaz o saydıklarınla..

oziozi

Yeni üye
birsürü şey sıralamışsın içlerinde ne ışık var nede kanal tipi fan..en önemli iki şey yok..bu şuna benziyor : yemek yapacaksın...yağ yok salça yok tuz yok aşçı sıralıyor malzemeleri... işte havuç var patates var,tencere tava kepçe var falan filan.. yemek çıkabilir mi ortaya yoklara bakınca??? mümkün değil..

fotosentezle büyür bitkiler,hepsi aynı...kuvvetli ışık ve devamlı taze CO2yi o kabinin içine atmadığın sürece bi halt olmaz o saydıklarınla..
Kankalar selamün aleyküm yeni başlıyorum 2 3 bitki için harvest master kabin alacağım. 120×60×180 yanında Dr karbon 480m3 vortice quite karbon fan set giriş olarak Dr.Slient Kanal Tipi Aksiyel Fan 125mm/200m3 yeterli midir ışık olarak Samsung qouantum board 240 King birde sipariş verdim

cannabis16

Ordinaryüs
aleyküm selam..ışığın yeterli 2-3 bitkiye yeter,çok fazla büyütmeden 35-40 cm gibi çiçeklenmeye sokarsın,yeter o ışık..çıkış fanın da iyi de şu aksiyel fanlardan ne anlıyosunuz onu bilmiyorum..sokaktan hava falan çekemezsin o fan görünümlü dandik aletle,oda içindeki havayı kabin içine atar sadece..neye yetip yetmediğini büyüme vaktinde değil,çiçeklenmede anlarsın..zira 2-3 bitki bi şekilde vegetatifi sorunsuz büyüyerek geçirir az CO2li ortamda bile..mevzu meyva yapmaya geldi mi sömekler budlanamazsa kusuru gübrede arama,direk havalandırmanı geliştir,girişe de kanal tipi fan alıp alüminyum borularla sokaktan hava at zorla içeriye..bir tane daha o quantumboarddan koyup 4 bitki de bakabilirsin..
böyle olmaz mı falan diye sorma zira ne verebiliyosan onu test et gör,bir musibet bin nasihattan iyidir..biz erkekler kıçımıza girmedi mi anlamayız pek,bende erkek olduğumdan biliyorum nasihatin ederini :)

oziozi

Yeni üye
Çok sağol üstad girişe aksiyel fan alıp giriş kısmını camın açık oldugu yere koysam ise yaramazmi malum yaz ayı cam acik olacak eğer işe yaramaz dersen ileriki zamanlarda bidahaki growa mecbur bı kanal tipi fan daha alacagim

cannabis16

Ordinaryüs
Çok sağol üstad girişe aksiyel fan alıp giriş kısmını camın açık oldugu yere koysam ise yaramazmi malum yaz ayı cam acik olacak eğer işe yaramaz dersen ileriki zamanlarda bidahaki growa mecbur bı kanal tipi fan daha alacagim
az önce dedim bak,bana bu olmaz mı şu olmaz mı deme..ben teorik olarak olmaz der çıkarım..pratikte ne yapabiliyorsan yap,sonucuna göre sonradan iyileştirme yapar yada memnun kalırsan o şekilde devam edersin...

aleyküm selam..ışığın yeterli 2-3 bitkiye yeter,çok fazla büyütmeden 35-40 cm gibi çiçeklenmeye sokarsın,yeter o ışık..çıkış fanın da iyi de şu aksiyel fanlardan ne anlıyosunuz onu bilmiyorum..sokaktan hava falan çekemezsin o fan görünümlü dandik aletle,oda içindeki havayı kabin içine atar sadece..neye yetip yetmediğini büyüme vaktinde değil,çiçeklenmede anlarsın..zira 2-3 bitki bi şekilde vegetatifi sorunsuz büyüyerek geçirir az CO2li ortamda bile..mevzu meyva yapmaya geldi mi sömekler budlanamazsa kusuru gübrede arama,direk havalandırmanı geliştir,girişe de kanal tipi fan alıp alüminyum borularla sokaktan hava at zorla içeriye..bir tane daha o quantumboarddan koyup 4 bitki de bakabilirsin..
böyle olmaz mı falan diye sorma zira ne verebiliyosan onu test et gör,bir musibet bin nasihattan iyidir..biz erkekler kıçımıza girmedi mi anlamayız pek,bende erkek olduğumdan biliyorum nasihatin ederini :)
Hocam merak ettiğim bir konu var, kabine vereceğimiz havayı direkt dışarıdan çekmek yerine odanın içinden vermemiz arasındaki fark nedir, odanın içinde olan CO2 miktarı dışarıdan daha mı düşük ? Ben çıkış fanini direkt pencereden dışarıya verdim ama giriş fanim odadan alıyor havayı, mantıken odanın içindeki hava da sürekli devir daim yapıyor. Özellikle şuan benim olduğum yerde gece sıcaklığı 6/7 derecelerde olduğu için direkt dışarıdan çekmek istemedim ama bariz fark yaratıyorsa havalar biraz daha ısınınca dışarıdan alayım direkt. Beni yesillendirirsen çok sevinirim.

cannabis16

Ordinaryüs
Hocam merak ettiğim bir konu var, kabine vereceğimiz havayı direkt dışarıdan çekmek yerine odanın içinden vermemiz arasındaki fark nedir, odanın içinde olan CO2 miktarı dışarıdan daha mı düşük ? Ben çıkış fanini direkt pencereden dışarıya verdim ama giriş fanim odadan alıyor havayı, mantıken odanın içindeki hava da sürekli devir daim yapıyor. Özellikle şuan benim olduğum yerde gece sıcaklığı 6/7 derecelerde olduğu için direkt dışarıdan çekmek istemedim ama bariz fark yaratıyorsa havalar biraz daha ısınınca dışarıdan alayım direkt. Beni yesillendirirsen çok sevinirim.
üstten havayı tahliye ettiğin fanla ,kabin içindeki kullanılmış havayı bir daha oda içine girmeyecek şekilde verirsen mantıken ve teorik olarak bir sıkıntı yok..ama aksiyel fanın canı ciğeri gücü ve pompaladığı havayı gözünüzde büyütmeyin..kanal tipi 100lmmlik bi fanla 2 metre boruyla sokaktan hava çeksen bile 150mmlik aksiyel fanın borusuz morusuz direk kabin içine odadan çekip verdiği hava arasında fark var..kanal tipi fanın attığı hava daha fazla olur..

oziozi

Yeni üye
[: https://www.toprakvesu.com/bitki-ha...n-cesitleri/sp-td-silent-serisi-td-350-125-m3

Üstad 2 ellerini buldum temiz 10 bin TL'ye bunu almak dahami mantıklı olur diyosun 2 ay kullanılmış düşüncelerini bekliyorum @cannabis16.
Yanında an gübre set hediye

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
growshoplardan fan çok pahalıya gelir..günah o paralar.. gir internette fanmarketim.com ,hirdavatalet.com veya kendin arat kanal tipi fan satan Türk hırdavat sitelerini gez.. ...soler palau td silent serisi çok çok sessiz bi fan değil.. blauberg al 150mmlik yarı fiyatına hem daha fazla debi...fanın giriş ve çıkışına flexible susturucu tak 1er metrelik ... gene soler palaudaki kadar ses çıkarır böyle yaparsan ,havanın yırtılması gibi ses kalkar ortadan , motorun sesi zaten soler palauda da var..onu önleyemezsin.. günah o paralar ,çok gereksiz,growshoplardan fan mı alınır... vortice fanlar da çok güzel...ben motor içeren herhangi bir aletde italyandansa almanı tercih ettiğim için blauberge yönlendiriyorum.. vortice fanlar hem biraz daha pahalı.

karbon filtreyi growshoplardan alabilirsin,çok çeşit var namussuzlarda,piyasada bulabilir misin bilmiyorum...

ikinci el fan mı alınır olum,bırak ikinci eli...

alüminyum hava kanalları da var fanmarketim hırdavatalet vesair siteler...oradan al...growshoplar gereksiz pahalı...

led lambadır fandır almak çok enayilik growshoplardan... gübredir kabindir bunlar alınır...

oziozi

Yeni üye
growshoplardan fan çok pahalıya gelir..günah o paralar.. gir internette fanmarketim.com ,hirdavatalet.com veya kendin arat kanal tipi fan satan Türk hırdavat sitelerini gez.. ...soler palau td silent serisi çok çok sessiz bi fan değil.. blauberg al 150mmlik yarı fiyatına hem daha fazla debi...fanın giriş ve çıkışına flexible susturucu tak 1er metrelik ... gene soler palaudaki kadar ses çıkarır böyle yaparsan ,havanın yırtılması gibi ses kalkar ortadan , motorun sesi zaten soler palauda da var..onu önleyemezsin.. günah o paralar ,çok gereksiz,growshoplardan fan mı alınır... vortice fanlar da çok güzel...ben motor içeren herhangi bir aletde italyandansa almanı tercih ettiğim için blauberge yönlendiriyorum.. vortice fanlar hem biraz daha pahalı.

karbon filtreyi growshoplardan alabilirsin,çok çeşit var namussuzlarda,piyasada bulabilir misin bilmiyorum...

ikinci el fan mı alınır olum,bırak ikinci eli...

alüminyum hava kanalları da var fanmarketim hırdavatalet vesair siteler...oradan al...growshoplar gereksiz pahalı...

led lambadır fandır almak çok enayilik growshoplardan... gübredir kabindir bunlar alınır...
Çok teşekkür ederim kral sistemin parçalarını toplama aşamasındayım tekrardan yazacağım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1