İlk growum olucak

Ak420

Üye
Yada şöyle yapalım şimdi ki verdiğim link te hesaplama aracı var watt gücünü gir adet yaz hesapla

C

Canna

Guest
O linkte grow isiginin tüketimi yok ki, ayrica birak bu isleri, 1000 wattlik ta tost makinasi var 2000 wattlik ta, 51 ekran TV ile 108 ekran ayni eletrigi mi cekiyor, yani o linkle bana ne anlatmak istiyorsun, ipimde mi benim radyo,buzdolabi, lamba kac watt eletirik tüketiyor. Tamam dostum sen kafana göre takil, sana son bir bilgi vereyim. 1000 lümen 6500 kelvin beyaz isik 17,23 umol/s ppfd degeri verirken, 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd isik degeri verir.

YesiLL

Üye
O linkte grow isiginin tüketimi yok ki, ayrica birak bu isleri, 1000 wattlik ta tost makinasi var 2000 wattlik ta, 51 ekran TV ile 108 ekran ayni eletrigi mi cekiyor, yani o linkle bana ne anlatmak istiyorsun, ipimde mi benim radyo,buzdolabi, lamba kac watt eletirik tüketiyor. Tamam dostum sen kafana göre takil, sana son bir bilgi vereyim. 1000 lümen 6500 kelvin beyaz isik 17,23 umol/s ppfd degeri verirken, 1000 lümen mavi isik 115 umol/s ppfd isik degeri verir.
Ustat yanlış birşey soylediysem kusuruma bakma özür dilerim bir kusurum olduysa

C

Canna

Guest
Dostum kafam iyi o gönderdigin linki görünce bana ders vermek istiyorsun sandim :) , sen benim kusuruma bakma.:D Dostum bizi ilgilendiren sadece kizlarin isigi öyle degil mi, gerisini salla gitsin.:cool::p:D

YesiLL

Üye
Dostum kafam iyi o gönderdigin linki görünce bana ders vermek istiyorsun sandim :) , sen benim kusuruma bakma.:D Dostum bizi ilgilendiren sadece kizlarin isigi öyle degil mi, gerisini salla gitsin.:cool::p:D
Aynen öyle üstat bilgilerinden oldukça yararlanmaya çalışıyorum ki kızlara en iyi şekilde nasıl ışığı sağlarım onun

C

Canna

Guest
Isik diye bir konu actim 20 dakika önce filan, oku kanka, alttaki linlkleri ile birlikte.

Ak420

Üye
Canna reis ne diyorsa doğru buda kanıtı,aylık tüketim 173 tl

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211208-221603_Chrome.jpg
    Screenshot_20211208-221603_Chrome.jpg
    261.3 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20211208-221555_Chrome.jpg
    Screenshot_20211208-221555_Chrome.jpg
    295.4 KB · Görüntüleme: 20

desperto

Yeni üye
bi hps 600 w ışık bana 500 tl ye yakın fark yaptırdı faturada cob led kullanan birisi vardı burda chatte yazmıstı sadece 200 lira faturası na fark yaptırmıs tabı onun cob lar kac watt onu hatırlamıyorum

C

Canna

Guest
Led projektörlerde ayni cop led nin isini görür ama cop led den de az elektirik yakar.

C

Canna

Guest
1 adet 50 watt turuncu(amber, 3 adet 50 watt mavi, 3 adet 100 watt kirmizi, mavi ve amberi berber bagla, kirmizilar ayri, kirmizilar cicekte lazim.Isiklar harekli olmali, bir tane lux metreye ihtiyacin var, isigi ölcerek gerekli gücte isik mesafesini ayarlamak icin. Isikalari öyle ayarlaki kabinin her tarfina mümkün oldugu kadar esit dagilsin.Sen kur isiklari, sana nasil kullanacagini hangi lux degerlerini yakalaman gerektigini yazarim. @Eimal kankaya danis o sitemle grow yapti.

İmam

Üye
1 adet 50 watt turuncu(amber, 3 adet 50 watt mavi, 3 adet 100 watt kirmizi, mavi ve amberi berber bagla, kirmizilar ayri, kirmizilar cicekte lazim.Isiklar harekli olmali, bir tane lux metreye ihtiyacin var, isigi ölcerek gerekli gücte isik mesafesini ayarlamak icin. Isikalari öyle ayarlaki kabinin her tarfina mümkün oldugu kadar esit dagilsin.Sen kur isiklari, sana nasil kullanacagini hangi lux degerlerini yakalaman gerektigini yazarim. @Eimal kankaya danis o sitemle grow yapti.
Tamam üstad çok sağol

Szksjpj

Yeni üye
Su yetietirme isigini kapat öyle resim yükle detay görelim, haklisin marul gibi görünüyor ama detay göremiyoruz.
Kahkaha attım gagagvaga https://ibb.co/hcPdH7Q durum böyle https://ibb.co/FB1Pfvk benimlemi alakalı yoksa genetiklemi şu ana kadar 2. Sulama yaptım can suyunu sadece ph ayarlafim ikinci sulamada kök gübresi verdim onun dışında hiç gübre kullanmadım ışık mesafesi 40 cm idi biraz attırdım bugün 50 cm kadar su an ışık bestva 1000 w veg modunda sıcaklık 28 di nem 70 lerdeydi şu an sıcaklık 24 nem 50 lerde

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum bitkinde cilt hastaligi yapan bir zararli var, yapman gereken, ya netten neem azal siparis vereceksin, yada yasadigin bölgedeki aktardan neem yagi alacaksin, ki bunu tavsiye ederim. 1 lt suya 2 cay kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi sabun iyice karistir ve, 3 gün ara ile bitkinin her tarafina püskürt yapraklarin altini unutma., Merak etme neem yagi bitkine zarar vermez.

Szksjpj

Yeni üye
Dostum bitkinde cilt hastaligi yapan bir zararli var, yapman gereken, ya netten neem azal siparis vereceksin, yada yasadigin bölgedeki aktardan neem yagi alacaksin, ki bunu tavsiye ederim. 1 lt suya 2 cay kasigi neem yagi, 1 cay kasigi sivi sabun iyice karistir ve, 3 gün ara ile bitkinin her tarafina püskürt yapraklarin altini unutma., Merak etme neem yagi bitkine zarar vermez.
Tamam hocam çok saol gelişmelerden haberdar ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • blackmambaa blackmambaa:
    ***** ****** ** **** **** ********* ****** ******** ** hahahaha **** *** ******* ********** ***** *** **** ***** ******** **** *****
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
    ***** *** ******** ****** hahahaha** ******** ****** ***** ******* ********* **** *** ******* hahahaha******
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    S SuperKafa: ****** ******** ********** ******* ******