İlk growum yardım pls proflar

teka

Yeni üye
160x130x45 bez dolabım var folyo filan yok 2 bitki patlattım 2 gün ışığı torch var 100w 2 de sarı ışık var 80w toplam 180w yeter mi bitkilere nasıl bir yol izlemelim özetle evre evre söyleyebilir misiniz. Durumum da pek yok zaten. 2 bitkiden 300gr alabilir miyim ucuza nasıl yapayım ph ölçer yok nem sıcaklık ölçer yok gübre yok. Saksı var ışık var fan var dolap var tohumları da patlattım hangilerini almam şart söyleyin hem alayım teşekkür ederim şimdiden.

G_man

Kıdemli Üye
160x130x45 bez dolabım var folyo filan yok 2 bitki patlattım 2 gün ışığı torch var 100w 2 de sarı ışık var 80w toplam 180w yeter mi bitkilere nasıl bir yol izlemelim özetle evre evre söyleyebilir misiniz. Durumum da pek yok zaten. 2 bitkiden 300gr alabilir miyim ucuza nasıl yapayım ph ölçer yok nem sıcaklık ölçer yok gübre yok. Saksı var ışık var fan var dolap var tohumları da patlattım hangilerini almam şart söyleyin hem alayım teşekkür ederim şimdiden.
acil durum battaniyesi al yansıtıcı özelliği var 15-20 tl hesapla sana artık ne kadar lazım ona göre al. Ph ölçer yerine Ph test kağıdı alabilirsin ama bence ona da gerek yok musluk suyunu 2-3 gün dinlendirince ph tam istenildiği gibi oluyor. O kabine en az 300w ışıklandırma takman gerekiyor. gübre şart ilk growun olduğu için hata kaldırabilecek en ucuz gübre indoor biobizz starter kit. Nem içinde ıslak havlu asarsın kabine, kurudukça değiştirirsin (sabah akşam nerdeyse). Fan var demişsin çıkış fanı diye zannediyorum giriş fannı olarak kabinin ağzını açık bırak problem yaşamazsın birde 2. elci den oda tipi vantilatör al 200-300 tl ye onda kabinin içine koy bitti.

teka

Yeni üye
Biobizz bio grow biobizz bio bloom gübrelerim var yeterli olur mu? Bide tohumları patlattım kökleri saldı saksıya yerleştireyim mi ilk hafta nasıl yol izleyeyim

G_man

Kıdemli Üye
Biobizz bio grow biobizz bio bloom gübrelerim var yeterli olur mu? Bide tohumları patlattım kökleri saldı saksıya yerleştireyim mi ilk hafta nasıl yol izleyeyim
en temel gübreleri almışsın oda iyi ama keşke starter pack alıp topmax da alsaydın diğer gübreler göre kullanım miktarı az olduğu için 3-4 grow götürürdü. Birde calmag bitkinin gelişimi için önemli ev yapımı calmag tarifi var ama tarifin yeterli olduğunu düşünmüyorum ben. Onun yerine 150 tl 1 lt. https://www.n11.com/urun/agrotime-k...i-gubre-1-litre-38724503?magaza=tarimmagazasi bunu al ilk 2 hafta bitkiye hiç bir şey verme sonrasında 1 gübreli sulama yap 1 boş sulama yap. Boş sulama yaptığında litre başı suya 2 ml. bu agrotime kalsiyum ekle baştan sona kadar kullan zaten ürün 1 lt. en az 2-3 yıl sürer bitmesi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** *** * **** **** ***** ***** ****** ********* ***** ******** ***** * * **** ******* ****** ***** ******* ********* hahahaha ****** *** * ******** ********** hahahaha* *** ** **** ********* hahahaha*** ***** *** ******** ***** hahahaha*
  • A ax-b:
    ***** *** ***** ***** ****** ***** hahahaha ***** ** ***** *** * **** **** ***** ***** ****** ********* ***** ******** ***** * * **** ******* ****** ***** ******* ********* hahahaha ****** *** * ******** ********** hahahaha* *** ** **** ********* hahahaha*** ***** *** ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • A ax-b:
    ***** hahahaha ****** * ******* ********* hahahaha****
  • New Rookie New Rookie:
    ********** ********* ** ****** ****** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha*
    hahahaha* * ********* ******* ***** ** ********** ** ***** ******* ***** ***** ******* hahahaha ****** * ******* ********* hahahaha****
  • A ax-b:
    * ******** hahahaha* ****** ******* ******
  • A ax-b:
    hahahaha **** ****** **********
  • A ax-b:
    *** **** ***** ***** ****** hahahaha ******** *********
    ***** ******* ******* *** * ****** ***** ******* * ****** ****** ******* * ****** * **** hahahaha ****** ******* **** ** *** ****** hahahaha* ** ***** ***** *** ***** ******* ***** ****** ********* ******* *** ********* hahahaha*** **********
    ***** hahahaha ********* **** *** ***** **** ******** * ** ********** ******** ****** ****** *** ******* ***** ***** hahahaha ******* ********* ***** ***** ***** ***** hahahaha
    * **** ** ***** ****** hahahaha ********** * **** **** ** ******* ***** ********* * ****** ****** ***** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* *****
  • New Rookie New Rookie:
    *** ** ****** ****** ****** ** **
    **** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ***** hahahaha ***
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: *** ** ******