İlk Haftasında Bitkim Eğildi düştü

skaffa

Yeni üye
Merhaba beyler şöyle ki 3 tane ektiğim bitkimden birinin boyu bence aşırı uzadı ve düştü ince oldu daha 1 haftalık. Sebebi ne merak ediyorum nasıl düzeltebilirim. Tahminimce yanılıyorsam düzeltin 1.80lik kabinde ışık kabinin en üstünde yani bitkilere çok uzak. Doğru mu yanlış mı sebebi o mu bilmiyorum sizce neden ve ne yapmalıyım?

CubeHaze

Üye
Kanka en üstte olur mu hiç. Yakınlaştır. Bitkilerin ışığa yetişcem diye uzamış gitmiş. Kaç w kullanıyorsun söylersen yardımcı oluruz. Ben 250w ışığı ilk haftalarda 60-70 cm falan tuttum. Şimdi 1 ay oldu 50 cm mesela. Bitki kendi kendine LST eğitimi yapmış sanki :D

skaffa

Yeni üye
Yeni fide baska sebepten oyle uzamaz isik goremedigi icin uzamis

Tamamdır kanka eyvallah hallettim.

Kanka en üstte olur mu hiç. Yakınlaştır. Bitkilerin ışığa yetişcem diye uzamış gitmiş. Kaç w kullanıyorsun söylersen yardımcı oluruz. Ben 250w ışığı ilk haftalarda 60-70 cm falan tuttum. Şimdi 1 ay oldu 50 cm mesela. Bitki kendi kendine LST eğitimi yapmış sanki :D

Başka sebebi var en üstte olmasının kanka hasata 1 ay kalmış bir bitkim var en üstte olunca kurtarıyor anca biliyorum yanlış orada olması ama başka seçeneğim olmadığı için aynı kabindeler. 400W Cob Led kullanıyorum. Evet ilk görünce bende dedim kendiliğinden LST yapıyor. :D

Işıkla Alakalı Uzama Yasamıs Bır Bıtkı Maksımum Ilk 2 Hafta 30-40 CM Tabı Kullandıgın ISık DUrumuna Gore Degısır Isıyı Hıssetme Durumuna Gorede Önemlidir

Aemili31

Müptezel
Sulamayı bitkinin dibine değil etrafına yap ki kökler suya ulaşmaya çalışırken büyüsün. Tel yardımı ile sabitleyip vantilatörün bitkileri sarstığından emin ol. Cılız olmasının başlıca sebebi bu. Gereken şeyleri arkadaşlar söylemiş kankam. Söylenenlere dikkat edip uygularsan kısa zamanda kendini toparladığını görürsün. Sıkıntısız bol hasatların olsun.

Kanka

Administrator
Yönetici
Işığı yaklaştırıp uzerıne toprak ekleyıp sabitle yerin yoksa kök hasarı vermeden bıtkıyı al daha dibe göm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • psychdelicman psychdelicman:
    ****** ***** ***** ** ****** ****** ** **** hahahaha ******* ****** ***** ********** ********* *** **** ******* ***** ****** *** **** ***** ****** *** **** **** *** ********* ****** **** ** hahahaha** * ******* ******* hahahaha****** **** ***** *** *******
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ********** ***** ***** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • D despotdes:
  • A ax-b:
    **** ***** *** **
  • Mordecai Mordecai:
  • D despotdes:
  • kkush kkush: