İLK KEZ COCO DENEYECEĞİM PPM ÖLÇÜMÜNÜ NE İLE YAPACAĞIM?

cannabis16

Ordinaryüs
1150 ppm ne ya...havalandırması zzayıf ,ışığı da 400 wat HPS den daha güçsüz bitkiler içindir o zannedersem.. çilek gibi dandik bi bitkiye bile cocoda 2000 ppm den aşağı vermeyin damlama sulama ile diye tarım işi yapanlara öyle ezberletilir..benim amcam bile öyle yapıyor.. bu bitkiye çiçeğin 3. haftasından itibaren 2000ppmden aşağı verilecekse zaten coco yapmanın mantığı ortadan kalkar..niye coco ,adam gübreye yüklenmek istiyor da ondan..hidroponiğin yüksek TDS ye tahammülü olduğu için..bitkisi çok daha hızlı ve güçlü büyütebilmek için...yoksa toprakta bile ben o ppmlerin çok üstünde dayıyorum,yaprak uçları hafif yanıyor o kadar...

bence o tabloyu kullanma.. çiçeğin en hızlı olduğu dönemde 1150 ppm çok az ve mantıksız...

1150 ppm ne ya...havalandırması zzayıf ,ışığı da 400 wat HPS den daha güçsüz bitkiler içindir o zannedersem.. çilek gibi dandik bi bitkiye bile cocoda 2000 ppm den aşağı vermeyin damlama sulama ile diye tarım işi yapanlara öyle ezberletilir..benim amcam bile öyle yapıyor.. bu bitkiye çiçeğin 3. haftasından itibaren 2000ppmden aşağı verilecekse zaten coco yapmanın mantığı ortadan kalkar..niye coco ,adam gübreye yüklenmek istiyor da ondan..hidroponiğin yüksek TDS ye tahammülü olduğu için..bitkisi çok daha hızlı ve güçlü büyütebilmek için...yoksa toprakta bile ben o ppmlerin çok üstünde dayıyorum,yaprak uçları hafif yanıyor o kadar...

bence o tabloyu kullanma.. çiçeğin en hızlı olduğu dönemde 1150 ppm çok az ve mantıksız...
Abi coco yabancı olduğum bir konu ilk defa yapacağım.Toprakta büyüme çok uzun sürüyor.Ec-ppm de kafa karıştıran ayrıntı gerektiren mesele.Sen 2000 lere daya diyorsan vardır bir bildiğin.Yorumun için sağol abi

kkush

Üye

2000 ppm mi yok artık :D

kkush

Üye
ben toprakta 1500 ppm leri geçiyorum çiçeklenmede..maşallah küp gibi bitkilerim..
ok de senin geçiyor olman herkesin geçmesi gerektiği gibi abuk sabuk bir anlam çıkarmaz ki.bitkiyi yüksek frekanslı gübrelersin onda bile 1400-1500 2000 ppm işin kitabına,bitkinin doğasına aykırı,ayrıca hydro da amaç alabildiğine gübre değil,oksijen yüklemektir..herneyse.

cannabis16

Ordinaryüs
ay ne çok biliyosun be.. cannabis ağacı olarak dünyaya gelecekmişsin de son anda bi yanlışlık olmuş...

3000 ppm- 4000 ppm hatta 5000 ppm bile dayayıp 1 kg civarı hasat alan bir bitkiden birsürü abdli grower var...adamların CO2li sistemi var ve bu daha fazla zorlamalarına olanak sağlıyor...ayrıca bu bitkinin mukavemet noktalarına senin hayallerinin bile gücü yetmez .. bitkinin doğasına aykırıymış o ppmler..ne bilmişsin sen ya...amcam hidroponik sistem kurdu terasta çilek-biber ekti ve 2000 ppme tamamlayıp o şekilde veriyor diyorum hala daha bik bik bik..
uyanmak lazım artık.topraksız tarımı japonlar bulmuş,Hollandalılar dünyaya tanıtmış olabilir .. ama geliştirmesi her zamanki amerikalılar yaptı..Artık hidroponik medya köklenmesi için değil kökten yüksek TDS itelemek için kullanılıyor..yeni dünyada böyle.. gel inat etme,vazgeç bu Japonlardan kalma değerlerden..

bir sonraki turda cannabis ağacı olup 2000li ppmleri kafana göre bolca reddetmen dileğiyle..

Son düzenleme:
ay ne çok biliyosun be.. cannabis ağacı olarak dünyaya gelecekmişsin de son anda bi yanlışlık olmuş...

3000 ppm- 4000 ppm hatta 5000 ppm bile dayayıp 1 kg civarı hasat alan bir bitkiden birsürü abdli grower var...adamların CO2li sistemi var ve bu daha fazla zorlamalarına olanak sağlıyor...ayrıca bu bitkinin mukavemet noktalarına senin hayallerinin bile gücü yetmez .. bitkinin doğasına aykırıymış o ppmler..ne bilmişsin sen ya...amcam hidroponik sistem kurdu terasta çilek-biber ekti ve 2000 ppme tamamlayıp o şekilde veriyor diyorum hala daha bik bik bik..

bir sonraki turda cannabis ağacı olup 2000li ppmleri kafana göre bolca reddetmen dileğiyle..
ĞZĞŞXLPSĞSÇWĞWÇAİÜÜ

kkush

Üye

uyanmak lazım artık.topraksız tarımı japonlar bulmuş,Hollandalılar dünyaya tanıtmış olabilir .. ama geliştirmesi her zamanki amerikalılar yaptı..Artık hidroponik medya köklenmesi için değil kökten yüksek TDS itelemek için kullanılıyor..yeni dünyada böyle.. gel inat etme,vazgeç bu Japonlardan kalma değerlerden..

uslüp kaliteyi ortaya çıkarıyor değil mi?4000 5000 ppm mi :D sen çok yaşa :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** ***** **** ******** ***** ******* hahahaha ******** hahahaha*** ****
    +3
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
    D Dalibor: ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********