İlk kez yetiştirmek

• Konbuyu başlatan Üye silindi 34638
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 34638

Guest
Benim konuda neler konuşmuşsunuz ben de malzemeleri bekliyorum baslicam

Ü

Üye silindi 34638

Guest
@Wildofend bana da bir yorum yapabilir misin 1 veya 2 çiçek yapicam koku için nasil bişi almalıyım bütçe artabilir benim tek korkum koku

acemiceday

Müptezel
@Wildofend bana da bir yorum yapabilir misin 1 veya 2 çiçek yapicam koku için nasil bişi almalıyım bütçe artabilir benim tek korkum koku
Dostum genetik seçimi yaparken en az koku yayan bir genetik seçebilirsin.
Örnek olarak kendim araştırırken gördüğüm Northern Lightscok kokusu yok deniyoru yorumlarda. Ayrıca aromalarda meyve kokularida avantaj sağlar.

Auto yerine photo tohumla başlamanı tavsiye ederim. İlk deneyiminse eğer Auto tohum stres kaprisleri olası hatalarıni çok kalidirmaz ve hasadını moralini etkiler kanka. Ben bu hatayı yaptım sen yapma.

Bu senin icin ekonomik bütçeni korumak adina iyi bir seçenek olur. Karbon filitre daha makul birşey kullanabilirsin
Kabine giriş çıkış havalandırma için fanlar, ph metre AD12 tavsiye ederim, güvecin kafesi ızgarası saksı altları için hızlı kuruması habalanmasi için harikadır ve nemlendirici mutlaka almalisim zaten.
Almışken ortlama 200 watt quantum LED lamba ile başlarsan daha iyi bence. İleride kabini buyultsende o lambayı ek olarak kullanırsın istifade edersin.
Kabin ve karbon filitre harici bütün bu malzemeler kabini buyultsende kullanılır ve sana ilerisi içinde ekonomik olur diye dusunuyorum kanka.
Sponsor da LED lamba kampanyası indirimi vardı bir sor istersen

Dostum genetik seçimi yaparken en az koku yayan bir genetik seçebilirsin.
Örnek olarak kendim araştırırken gördüğüm Northern Lightscok kokusu yok deniyoru yorumlarda. Ayrıca aromalarda meyve kokularida avantaj sağlar.

Auto yerine photo tohumla başlamanı tavsiye ederim. İlk deneyiminse eğer Auto tohum stres kaprisleri olası hatalarıni çok kalidirmaz ve hasadını moralini etkiler kanka. Ben bu hatayı yaptım sen yapma.

Bu senin icin ekonomik bütçeni korumak adina iyi bir seçenek olur. Karbon filitre daha makul birşey kullanabilirsin
Kabine giriş çıkış havalandırma için fanlar, ph metre AD12 tavsiye ederim, güvecin kafesi ızgarası saksı altları için hızlı kuruması habalanmasi için harikadır ve nemlendirici mutlaka almalisim zaten.
Almışken ortlama 200 watt quantum LED lamba ile başlarsan daha iyi bence. İleride kabini buyultsende o lambayı ek olarak kullanırsın istifade edersin.
Kabin ve karbon filitre harici bütün bu malzemeler kabini buyultsende kullanılır ve sana ilerisi içinde ekonomik olur diye dusunuyorum kanka.
Sponsor da LED lamba kampanyası indirimi vardı bir sor istersen
Ben hiç bir zaman auto düşünmüyorum mesela gerekirse photoya kısa veg ver aynı şey

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum kabini satın alabilirsin, veya 5e5 kalaslar ile iskeleti yapıp 3mm kontraplak ile kaplamasını yapabilirsin..

Kalasları bıçkıdan temin etsen 150 200 civarı bir ödeme çıkartırlar, yine kaplamak için ortalama 2 plaka kontraplak gider, onlar da 150~ lira civarı plakası. Giriş çıkış fanların için panç ile 100mm 125mm olarak 2 tane delik açarsın. Bu şekilde 1000 lira altına kabini halletmiş olursun hem de istediğin boyutlarda yapma imkanın olur.

Giriş çıkış fanı olmalı, bunlarda 1000~1500 lira civarı tutar. Karbon filtreyi ilk etapta kullanmıyacaksın, ben senin yerinde olsam kısıtlı bütçem ile onu en sona bırakırım, gerek görmiyebilirsin de.

Standart başlangıç gübre paketlerinden alabilirsin, 500~1000 lira arası bir tutarı olur bunların da.

Kabin, fanlar ve gübreleri hallettik.

Vantilatör evinde varsa kullanabilirsin, yoksa koçtaşta uygunu var veya dolap/letgo tarzı yerlerden düşürebilirsin yine uygun fiyatlı.

Nem makinesi/buhar makinesi yine letgo gibi sitelerden temin edebilirsin..

Işık konusuna gelince; gönül isterki güzel bir ışıkla başlayıp güzel hasat almak ama bütçe kısıtlı olunca mecbur ucuz alternatiflere yönelmek durumunda kalıyoruz. Bunun için de ilk tercih cob led olur; 2 tane 150 veya 200w cob led işini çok güzel görür. veya 300~400w arası güzel dağıtılmış torch led de fena olmaz.

Geri tohumlar kalıyor.. onuda sponsordan alabilirsin yahut çıkma tohum kullanabilirsin.

Gelelim deneyime; sana naçizane önerim ilk etapta maks 2 bitki yapman, tercihen 1 bitki iyidir. İlk growunu staj olarak görüp bitkiyi tanımaya ayırırsın zaten ilgili biriysen birdahaki growuna yeticek kadar hasat almış olursun. 4-6-8-10 bitki yorucu olur, birinle ilgilenirken diğerindeki sıkıntıyı yakalıyamazsın, sonucunda da puf sömekli 4 bitkin olur..

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Dostlar hepinizi çok teşekkür ederim.
@Proteus çok güzel anlatmışsin dostum sanırım kabini hazır alicam iki bitki yapmak istiyorum koku konusunda aşırı tripliyim bütçemi arttirabilirim o yüzden

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostlar hepinizi çok teşekkür ederim.
@Proteus çok güzel anlatmışsin dostum sanırım kabini hazır alicam iki bitki yapmak istiyorum koku konusunda aşırı tripliyim bütçemi arttirabilirim o yüzden

Koku olayı bitki gelişim sürecinde sıkıntı olmaz, ama kush veya haze genetikler yogun kokar bunların çoğunda karbon filtre olmadan sıkıntı yaşıyabilirsin. Bitki doğduktan min 45~ gün sonra karbonu takma durumu yaşıyabilirsin. O yüzden tüm ürünleri alıp karbonu sona bırakırsan sıkıntıya düşmezsin. Bu süreçte bir kaynak yaratıp onunla da karbonu alabilirsin..

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Çok teşekkür ederim vakit ayırıp bilgi paylaştığın için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    hahahahahahahaha***
  • lavrens lavrens:
    hahahaha ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** **** ***** ********* **