İndoor yetiştiriciler bir zahmet bakabilir mi

Fachero

Yeni üye
Sistem kuruyorum ..maliyetten yana sıkıntım yok 10 saksı ile başlayacağım AUTOFLOWER büyük ihtimal lemon haze veya jack herer olacak ..25 m2 .folya ile kaplı odada çimlenmeden ve hasada kadar tüm evrelerde 2 adet 400 w grow hps lamba uygunmudur bitkiye olan mesafeleri min. Ve max ne kadar olmalıdır..çünkü bu tarz lambalar çok ısı yayıyor ...tüm evreler için tek tip lamba kullanacağım bu sorun olur mu ?
2- gerekli ısı ortamını oluşturdaktan sonra indoor yetiştiricilikte mevsimin önemi var mı ?
Çimledenmeden sonraki tüm periyotlarda ışıklandırma süreleri ne olmalıdır ..sonuçta autoflower olduğu için 18/6 sabit ışıklandırma yeterli midir ?

Pıtır

Üye
Sanki alanı biraz küçültsen ışıklar daha etkili olur. Ya da ışıklandırmayı artıracaksın çünkü 10 köke yetmez o ışık. Ustalar daha iyi yorumlar yapacaktır benim nacizane düşüncem. Bol hasatlar

Aguş

Doktor
Selamlar bende odada yapıyordum dikkat etmen gereken konular şunlar,
20 otoya en az 400x4 yapmalısın ki ışığı dağıtabilirsin ve verimin düşmesin hatta 4x600 daha iyi olur
Cooltube ile 400lüğü 30 35 600 ü 35 45cm e kadar yaklaştırabilirsin veg döneminde 50 60 cm ideal olur
SHP alırsan tek çeşit lamba kullanabilirsin yoksa veg te mh bloomda hps lamba takman gerekir
Otoda baştan sona 20-4 periyodu kullanabilirsin
Özellikle cooltube almalısın yoksa odada sıcaklık çok yukarı çıkabilir ona göre fan ve karbon seçimide yapıcaksın ayrıca giriş fanıda elzem

a-420

Müptezel
selam kanka oncelıkle 25m2 cok ıddalı kesınlıkle tavsı etmem cıcek zamnı tr deysen patlarsın. İllada yapacam dıyosan m2 bası 400w hps hesaplanıyo ayrıca karbon filitren ve havalandırman cokcok ıyı olması lazım
auto ıcın 20/4 ısık perıyodu daha ıyı ısık sıstemını hps secersen kıs ayları daha verımlı olur . Kolay gelsın dumanın bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    A airboy28: hahahaha** ****** *** *** ****** ********* **** hahahaha** ****** ** **** ** *****