İsik icin destek

34Sativa34

Kıdemli Üye
Sana yazdıktan sonra müsait olamamıştım şimdi müsait oldum resimler açılmıyor resimleri bana gönderirsen sorunu tekrar cevaplayacağım

34Sativa34

Kıdemli Üye
@Frenkestayn kankam bitkilerin küçük olanı biobiz light mix ile yaptım yaklaşık 5 günlük
Digerkisini bizim bahçenin topragiyla yaptım köy topragı verimli oda 8 10 gün arası onu sonradan osekilde saksıyı kesip 12 yada 15lt bez saksıya alıp altını biobiz ile dolduracagim
Köy toprağı dediğin Topraklı olmaz öncelikle bunu söyleyeyim bio biz toprak iyidir işini görür ama köy toprağı olmaz

O saksılarla da olmaz bez saksı lazım sana bez acilen

Sen bana her şeyi baştan resim çek ışığını kabinini bitkilerini her şeyini bana resmini at yardımcı olacağım sana ama bu şekilde olmaz

34Sativa34

Kıdemli Üye
@Frenkestayn
Kanka köy topragini biraz daha koklensin 12 litre bez saksı icine biobiz lightmix dökeceğim deneme amaçlı yaptım ama bence gayet basarili ligt mixe göre büyüme bakınca önerilerini bekliyorum tesekur ederim kankam
Kardeşim ışığın harika üstündeki xlg 240 watt iyi ama hlg modeli olsaydi keske sıkıntı yasatabilir . Am xlg ısınır yanar bu ihtimal var

Işık ile ilgili son soru 281 b modeli mi ?

301 Evo modeli mi ?

Işığın board kısmında yazar bu ibareler

Bitkiler için fan var bu iyi ama olmassa olmaz değil

Havalandırma fanini gördüm lakin biri eksik mi giris çıkış olması lazım ama yoksa biri çıkış olarak kullanmalsin pasif havalanma sagliycak bu

Şimdi gelelim ACİL olarak o saksilardan kurtul
Bahçe toprağı olmaz kardeşim olmaz hemen kurtulman lazım 1 gün bile beklememelisin

Laf olsun diye söylemiyorum her geçen gün fidelerini o topraktan kurtaramiycak hale geliceksin .

Şimdilik bunlarla devam edelim bu konuşmaya

34Sativa34

Kıdemli Üye
@Frenkestayn
Kanka köy topragini biraz daha koklensin 12 litre bez saksı icine biobiz lightmix dökeceğim deneme amaçlı yaptım ama bence gayet basarili ligt mixe göre büyüme bakınca önerilerini bekliyorum tesekur ederim kankam

beni anlaman için resim attım boşa sallamiyorum yani kardesim

34Sativa34

Kıdemli Üye
Öncelikle sondan başlayalım senin kabinin ne benim kabinim aynı daha doğrusu ben kabinden dolaba geçtim yani evdekilere yani gelen misafirlere çaktırmamak için tabii ki kabinin yerini tutmuyor ama onu da aratmıyor lakin tercih edecek olsam kabin tercih ederim yine de

Benim ışığım 281b modeli yani seninkinin bir model düşüğü Bu da şu demek oluyor %30 daha verimli senin ışığın bunlar test edilmiş kanıtlanmış yani en kötü %20 en fazla %30 bir fark var arada yani bu şu demek oluyor senin bitkilerin gerekli şartlar sağlandığında çok güzel bitki yetiştireceksin anlamına geliyor

Bu fanlar tabii ki 2 adet olmalı ama iki tane yoksa bile bir tanesi dahi idare edebilir fan olayını çok kafaya takma şu an itibariyle önemli olan şey toprağa ve saksıyı değiştirmek geri kalan her şey güzel yine söylüyorum altını çizerek o toprakla ve o saksıyla olmaz olur ama tadı kaçar atıyorum 100 gram alacaksındır da kuru haliyle 70'e düşer belki daha aşağılara bile gider tabii daha aşağılara derken 60'dan da aşağı düşmez yani %40 birim düşer

Bir ilave daha söyleyeyim sana mutlaka eğitim vermelisin lst tek önereceğim eğitim Bu da internette Google'da var şimdi ben buradan sana anlatsam anlayamazsın bunu resimlere bakarak görmen lazım

Bunların haricinde gübre olayına şöyle dikkat edeceksin sana kaç milim var diyorsa 1 litre suyu örneğin 2 milimli ve sen bir ver bir buçuk ver 2 verme yani istenilen ölçünün daha altında olmalı tabii işin final kısmında flash atacaksın sade suyla devam edeceksin içim kalitesi için artık gübreyi keseceksin sadece suyla devam edeceksin son bir hafta özellikle flaş atacaksın toprağın kuruyacak daha sonrasındaki bir haftayı sadece suyla devam edeceksin böyle yaparsan leziz içimli bir hasat çıkarmış oluruz takıldığın yer olursa sorarsın

Öncelikle sondan başlayalım senin kabinin ne benim kabinim aynı daha doğrusu ben kabinden dolaba geçtim yani evdekilere yani gelen misafirlere çaktırmamak için tabii ki kabinin yerini tutmuyor ama onu da aratmıyor lakin tercih edecek olsam kabin tercih ederim yine de

Benim ışığım 281b modeli yani seninkinin bir model düşüğü Bu da şu demek oluyor %30 daha verimli senin ışığın bunlar test edilmiş kanıtlanmış yani en kötü %20 en fazla %30 bir fark var arada yani bu şu demek oluyor senin bitkilerin gerekli şartlar sağlandığında çok güzel bitki yetiştireceksin anlamına geliyor

Bu fanlar tabii ki 2 adet olmalı ama iki tane yoksa bile bir tanesi dahi idare edebilir fan olayını çok kafaya takma şu an itibariyle önemli olan şey toprağa ve saksıyı değiştirmek geri kalan her şey güzel yine söylüyorum altını çizerek o toprakla ve o saksıyla olmaz olur ama tadı kaçar atıyorum 100 gram alacaksındır da kuru haliyle 70'e düşer belki daha aşağılara bile gider tabii daha aşağılara derken 60'dan da aşağı düşmez yani %40 birim düşer

Bir ilave daha söyleyeyim sana mutlaka eğitim vermelisin lst tek önereceğim eğitim Bu da internette Google'da var şimdi ben buradan sana anlatsam anlayamazsın bunu resimlere bakarak görmen lazım

Bunların haricinde gübre olayına şöyle dikkat edeceksin sana kaç milim var diyorsa 1 litre suyu örneğin 2 milimli ve sen bir ver bir buçuk ver 2 verme yani istenilen ölçünün daha altında olmalı tabii işin final kısmında flash atacaksın sade suyla devam edeceksin içim kalitesi için artık gübreyi keseceksin sadece suyla devam edeceksin son bir hafta özellikle flaş atacaksın toprağın kuruyacak daha sonrasındaki bir haftayı sadece suyla devam edeceksin böyle yaparsan leziz içimli bir hasat çıkarmış oluruz takıldığın yer olursa sorarsın
@Frenkestayn Kanka çok sağol dediğini uyguladım 15 lt bez saksıya aldım bebeği biobiz light mix toprak ile birlikte nem cihazımi aldim bu arada 2 bitkim var şuan dediğin gibi yaptım üste aldım hava çıkışını biraz kabini vakumladi sanki ama güzel bı hava çıkışı var belliki sorun olmaz heralde amacımız zaten buydu

Mpt77

Üye

Merhabalar hocam dumanın bol olsun öncelikle benim bir kaç konuda yardıma ihtiyacım var kafama takılan bazı şeyler var öncelikle kabin ölçüleri 150*150*200 tahtadan el yapımı ışıklandırma sistemi için Torch LED kullanacağım ekonomik durumlardan ötürü Veg dönemi için 10×50W beyaz torch bloom dönemi için 15×50W Gün Işığı havalandırma sistemini ise koku probleminden yana bir sıkıntım olmayacağından hemde daha uyguna mal etmek açısından çıkış Fanı 300m3 kanal tipi aksiyal fan giriş fanı olarak 160m3 kanal tipi aksiyal fan mevcut ayriyetten içerideki sirkülasyon için küçük masa vantilatörü düşünüyorum sence bu havalandırma sistemi torch ledlerden kaynaklanacak ısıyı giderir mi havalandırma için yeterli midir yoksa ekleme yapmalımıyım şimdiden teşekkürler

34Sativa34

Kıdemli Üye
Merhabalar hocam dumanın bol olsun öncelikle benim bir kaç konuda yardıma ihtiyacım var kafama takılan bazı şeyler var öncelikle kabin ölçüleri 150*150*200 tahtadan el yapımı ışıklandırma sistemi için Torch LED kullanacağım ekonomik durumlardan ötürü Veg dönemi için 10×50W beyaz torch bloom dönemi için 15×50W Gün Işığı havalandırma sistemini ise koku probleminden yana bir sıkıntım olmayacağından hemde daha uyguna mal etmek açısından çıkış Fanı 300m3 kanal tipi aksiyal fan giriş fanı olarak 160m3 kanal tipi aksiyal fan mevcut ayriyetten içerideki sirkülasyon için küçük masa vantilatörü düşünüyorum sence bu havalandırma sistemi torch ledlerden kaynaklanacak ısıyı giderir mi havalandırma için yeterli midir yoksa ekleme yapmalımıyım şimdiden teşekkürler
Torc ledlerle iyi verim alamassin bı tane fan olması hiç olmamasından çok iyidir

Bir bitki için 8 adet torc takman lazım bitki her yerinden ışık almalı

Alanın çok büyük büyük biyuk alanda torch ile iş yapman zor

Akşam 18 den sonra çok müsait olucam anlamadığım yer olursa sor yazarim

Ben quantum board kullanıyorum tavsiyemdir

Mpt77

Üye
Torc ledlerle iyi verim alamassin bı tane fan olması hiç olmamasından çok iyidir

Bitki başına 100-150W yeterli değil mi hocam

Mpt77

Üye

Hocam ne yazık ki ekonomik yetersizliklerden dolayı torch LED aldım burada torch ledlerle güzel işler yapan insanlar varmış bu ebatlara bu sayıları önerdiler üst mesajlarda vardır zaten bir iki grow bu şekilde olacak o zamana kendimi toparlayıp çok daha güzel bir sistem yaparım bu beni idare etsin ite köpeğe muhtaç etmesin yeter

34Sativa34

Kıdemli Üye
Hocam ne yazık ki ekonomik yetersizliklerden dolayı torch LED aldım burada torch ledlerle güzel işler yapan insanlar varmış bu ebatlara bu sayıları önerdiler üst mesajlarda vardır zaten bir iki grow bu şekilde olacak o zamana kendimi toparlayıp çok daha güzel bir sistem yaparım bu beni idare etsin ite köpeğe muhtaç etmesin yeter
O kadarlik mutlaka alırsın ama attığın taş urkuttugun kurbaya değer umarim

34Sativa34

Kıdemli Üye
Kankam kimisi çok zararlı diyor bukadar nem açma nemi kıs diyor kabin artık gorulmez hale geliyor öyle buhardan boyle ozetleyebilirim çünkü lambaya ve digerki aletlere zarar verecek diye korkuyorum
Bebeklik döneminde ne kadar nem olursa olsun fark etmez 15 gün sonra falan ya da 20 gün sonra biraz azaltman lazım senin dediğin şeyi gözümün önünde canlandırdın ben daha önce yaşadım onu o zaman en düşük moda al çok az bir şey nem versin makina ama 15-20 günden sonrası için önemlidir öncesinde önemli değil

bafici

Kıdemli Üye
Kankam kimisi çok zararlı diyor bukadar nem açma nemi kıs diyor kabin artık gorulmez hale geliyor öyle buhardan boyle ozetleyebilirim çünkü lambaya ve digerki aletlere zarar verecek diye korkuyorum
bro nem makinesi son ayarda değil de biraz daha kısık kullanıp, içeride de havayı iyi dağıtabilecek şekilde fan çalıştırırsan o şekilde buhar olmaz. mesela antalya yazın %100 nem oluyor, sis var mı peki? yok :D onun gibi düşün. içerideki hava sirkülasyonu kuvvetli olursa bir de kabini sürekli aç kapa yapmazsan o şekilde sırlar odasına dönmez. buhar makinesini orta seviyede çalıştırsan da yakalarsın o nem oranını. dediğim gibi önemli olan havayı iyi çevirebilmek içerde. nacizane benim kabinde gözlemlediğim o şekilde. başta dediğin gibi buhardan göz gözü görmüyordu. 2 tane fan çalıştırdım şimdi güzelce homojen dağılıyor, sırlar odasına dönmüyor.

Mpt77

Üye
O kadarlik mutlaka alırsın ama attığın taş urkuttugun kurbaya değer umarim
Denemeden tecrübe etmeden bunu bilmek zor sanırım hocam umarım şansım yaver gider ve yüzümüz güler kabin kurulumu ve bitki gelişimi ile ilgili günlük açacağım yakın bir süreçte yorum ve önerilere her türlü eleştiriye açık olacak sizinde kıymetli yorumlarınızı bekliyorum

bro nem makinesi son ayarda değil de biraz daha kısık kullanıp, içeride de havayı iyi dağıtabilecek şekilde fan çalıştırırsan o şekilde buhar olmaz. mesela antalya yazın %100 nem oluyor, sis var mı peki? yok :D onun gibi düşün. içerideki hava sirkülasyonu kuvvetli olursa bir de kabini sürekli aç kapa yapmazsan o şekilde sırlar odasına dönmez. buhar makinesini orta seviyede çalıştırsan da yakalarsın o nem oranını. dediğim gibi önemli olan havayı iyi çevirebilmek içerde. nacizane benim kabinde gözlemlediğim o şekilde. başta dediğin gibi buhardan göz gözü görmüyordu. 2 tane fan çalıştırdım şimdi güzelce homojen dağılıyor, sırlar odasına dönmüyor.
Öyle yaptım kankam çok sağolun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kokokoco kokokoco:
  • O oyuncu61:
  • kokokoco kokokoco:
    ***** ***** ******** ****** * **** ***** ********** ******* **** **** ******* *** ***** ********** hahahaha*** ******** ******* ** **** * ****** ********** **** **** ****** ***** ****** ** ********* *** ***** ****** ******** ** hahahaha* hahahaha hahahaha***** *********
  • kokokoco kokokoco:
    **** ****** ***** ********* **** ***** ***** ****** ***** **** ** **** ***** ***** ***** *** ****** ******
  • O oyuncu61:
  • O oyuncu61:
    ****** **** ******* ****** ***** ****** ******** *** **** ****** * * ***** ***** ***** ***** ******** *****
  • kokokoco kokokoco:
    ***** hahahaha* hahahaha** *****
  • kokokoco kokokoco:
    ****** ****** **** ******* ****** ***** ****** ******** *** **** ****** * * ***** ***** ***** ***** ******** *****
  • kokokoco kokokoco:
  • O oyuncu61:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
  • kokokoco kokokoco:
    *** hahahaha ** ****** *** **** **** ********
  • E eagle54:
  • kokokoco kokokoco:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ********* **** ********* hahahaha *** ******* ****
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O oyuncu61:
    * ****** ****** ****** **
  • kokokoco kokokoco:
  • E eagle54:
  • asilreis asilreis:
    ********** **** ******* ***** ***** ****** ****** ***** ********* **** ***** ***** ****** *****
  • O oyuncu61:
    **** * ******* ******** ** * ***** **** **
  • E eagle54:
    ** ******** *** *** ***** ********* ********** ** ******** ********* hahahaha*** * **** ***** ***** * **** ***** ** ********** hahahaha ***** ******** ***** ** *** ******** *** ******** ***** ** ********* ********* ********** ***** ********** ******* ** ********* ***** ****** ****** ****** *** ******** ******** ***** ******
  • asilreis asilreis:
    hahahahahahahaha
  • T Tropikal.MR:
    ****** **** **** ********** hahahaha ********* **
    T Tropikal.MR: ****** **** **** ********** hahahaha ********* **