ışık bitki arası mesafe

mammawasdead

Yeni üye
merhaba kankalar abilerr growuma başladım ama 250watt mh ampulü bitkinin 45-50 cm yukarısına koyunca sıcaklık 28 derece oluyor bu mesafe bana fazla geldi öylemi dir? 150m3 hava atış 100m3 hava çekiş fanı var nem makinesi vantilatör hepsi var ? birde hps si var bunun daha fazla sıcaklık tam yaz ayına denk gelecek ekstra ne katabilirim soğutmak için ?
edit: ışıklandırmayı gece saatine ayarlama fikri aklıma yattı ama sabah bitki uyurken dolabın kapağının ve havalandırma deliklerinde kalan ufak boşluklardan sızan ışık kötü etkilermi auto bitkiyi ?

cannabis16

Ordinaryüs
sıcaklar basınca emin ol 40 lara dayanır hatta geçer..demekki ortamın sıcağı absorbe edemiyor,o zaman yazın grow yapacaksan klima şart sana..bunu buzlu kovalarla,ıslak havlularla bilmemnelerle yapmaya çalışan çok grower oldu,hepsinin sonuç hüsran..
geceleri deneyeyim diyorsan yap,etkilenmez autolar sızan ışıktan falan..uyumaları bölünmez,photolar gibi değiller..

250 wat HID ışık bitkiye 25 cm mesafede olacakki yeterli şekilde bitkiyi besleyecek
400 watt HID   40 cm
600 watt     50 cm
1000 watt  70 cm de olursa doğru uzaklıkta olur..

artık neyin ne olduğunu biliyorsun,gerisi sana kalmış..bitki senin ışık senin istediğini yaparsın.
dumanın bol olsun

mammawasdead

Yeni üye
Cvp: ışık bitki arası mesafe

cannabis16' Alıntı:
sıcaklar basınca emin ol 40 lara dayanır hatta geçer..demekki ortamın sıcağı absorbe edemiyor,o zaman yazın grow yapacaksan klima şart sana..bunu buzlu kovalarla,ıslak havlularla bilmemnelerle yapmaya çalışan çok grower oldu,hepsinin sonuç hüsran..
geceleri deneyeyim diyorsan yap,etkilenmez autolar sızan ışıktan falan..uyumaları bölünmez,photolar gibi değiller..

250 wat HID ışık bitkiye 25 cm mesafede olacakki yeterli şekilde bitkiyi besleyecek
400 watt HID   40 cm
600 watt     50 cm

artık neyin ne olduğunu biliyorsun,gerisi sana kalmış..bitki senin ışık senin istediğini yaparsın.
dumanın bol olsun
teşekkür ederim yorumun için çiçeklenme dönemi için viperspectra 450 watt led alacağım ama türkiyeye kargo bulamadım bide bestva var ve türkiye’ye kargo oluyor önerirmisin bu markayı hemde led iyi gidermi?

cannabis16

Ordinaryüs

mammawasdead' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

400 watt HID   40 cm
600 watt     50 cm

dumanın bol olsun
teşekkür ederim yorumun için çiçeklenme dönemi için viperspectra 450 watt led alacağım ama türkiyeye kargo bulamadım bide bestva var ve türkiye’ye kargo oluyor önerirmisin bu markayı hemde led iyi gidermi?

bestva 600 sahibinden.com da satılıyordu bi ara 1100 tl ye.. viperspectra ile aynı teknoloji diyordu bikaç cannabis yetiştirme sitesi..yabancı cannabis sitelerinden birçıoğunda gördüm bu markayı,tavsiye edilen markalar içinde..gerçi 1200 wattlığını 2000 wattlığını tavsiye ediyorlar ama olsun..en az bi 600 lük al,işini görür zannımca..

mammawasdead

Yeni üye

bedortka' Alıntı:
Bende viparla aynı olduğunu birkaç yerde okudum, alıyorsan elite serisini al.

teşekkür ederim yorumlarınız için bide aklıma şey takıldı cool tube reflektör sadece reflektörmü yani ışığı tak geç ekstra birşey almamıza gerek kalmıyor ?

mammawasdead

Yeni üye

bedortka' Alıntı:
Cooltubeden hava geçirmesen anlamı kalmaz, hava akışı sağlamalısın cooltubeye.

videolarda yada satılırken görmedim yanında vunu sağlayabileceğimiz ekipman bunu nasıl yapacağız?

bedortka' Alıntı:
Cooltubeden hava geçirmesen anlamı kalmaz, hava akışı sağlamalısın cooltubeye.

videolarda yada satılırken görmedim yanında vunu sağlayabileceğimiz ekipman bunu nasıl yapacağız?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...