ışık tavsiyesi ile aydınlanmak istiyorum :)

GREYJOY

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba platformda yeniyim bilgi almak istiyorum, tek bitki için ışık öneriniz varmı platforda takılırken bi arkadaşın gariban grow adlı konusunun altında gördüğüm sistemi odama kurmak istiyorum. kumaş dolap'ın içini aleminyum folyo ile kaplayıp https://www.vivaled.net/urun/600w-full-spectrum-cob-led bu arkadaş ile aydınlatmayı düşünüyorum blue dream sipariş ettim tek bir saksı için yeterli olurmu. diğer konu ise ben bitkiyi hiç çadıra koymadan bu aydınlatma sistemi veya sizin önereceğiniz bir sistem ve gün ışığıyla beraber büyütsem bir problem olurmu ? son olarak ışığın rengi fark edermi . şimdiden teşekkür eder dumanlı günler dilerim

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Photo için 20 litre auto için 11-15 litre yeterli.
ışık İçin fullspectrum harici alma renk uyumunu yakalayamazsın. Tek bitki için 150-200W yeterli.
gübre tercihini organikten yana tutmalısın az bütçe ile evde hazırlayabileceğin çok şey var.

GREYJOY

Yeni üye
Photo için 20 litre auto için 11-15 litre yeterli.
ışık İçin fullspectrum harici alma renk uyumunu yakalayamazsın. Tek bitki için 150-200W yeterli.
gübre tercihini organikten yana tutmalısın az bütçe ile evde hazırlayabileceğin çok şey var.
hocam bu auto photo nedir ? b ışık olurmu önerin varmı vede ışığın fazla olmasının bi zararı olmaz umarım

Ü

Üye silindi 27466

Guest
hocam bu auto photo nedir ? b ışık olurmu önerin varmı vede ışığın fazla olmasının bi zararı olmaz umarım
Herşeyin fazlası zarar. İyi bir havalandırma nem ısı dengesi, doğru konumlanmış ışık seni baya bi götürür

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Forumda arama bölümüne merak ettiklerini yazıp hızlı sonuçlar alabilirsin

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Auto kendi çiçeklenir ortalama 90 günde biter. Photo 2 Ay veg döneminden sonra 18/6 olan periyodu bir günlük karanlığın ardından 12-12 ışık periyoduna alınır ve çiçeklenme başlar.
Işık İçin duvarıma yaz

wish

Üye
usta ışık konusunda lm301h en iyilesi diyebiliriz ama çok pahalı
lm281b almanı tavsiye ederim
3000 5000 kelvinlik olanlardan alırsan ilerdede kullanabilirsin 1 bitki için 150 watt yeterlidir.
bir kaç güne ışık lat hakkında detaylı bir konu paylaşacağım

GREYJOY

Yeni üye
bro sen forumu oku ilk bence en az 40 litre saksı ve scrog öneriyorum
Teşekkür ediyorum kral
3000 5000 kelvinlik olanlardan alırsan ilerdede kullanabilirsin 1 bitki için 150 watt yeterlidir.
eyv reis teşekkür ediyorum

Weed59

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba platformda yeniyim bilgi almak istiyorum, tek bitki için ışık öneriniz varmı platforda takılırken bi arkadaşın gariban grow adlı konusunun altında gördüğüm sistemi odama kurmak istiyorum. kumaş dolap'ın içini aleminyum folyo ile kaplayıp https://www.vivaled.net/urun/600w-full-spectrum-cob-led bu arkadaş ile aydınlatmayı düşünüyorum blue dream sipariş ettim tek bir saksı için yeterli olurmu. diğer konu ise ben bitkiyi hiç çadıra koymadan bu aydınlatma sistemi veya sizin önereceğiniz bir sistem ve gün ışığıyla beraber büyütsem bir problem olurmu ? son olarak ışığın rengi fark edermi . şimdiden teşekkür eder dumanlı günler dilerim
tek bitki için 600w fazla 2 tane 50w cob ledle çözersin

cemsid

Üye
Auto kendi çiçeklenir ortalama 90 günde biter. Photo 2 Ay veg döneminden sonra 18/6 olan periyodu bir günlük karanlığın ardından 12-12 ışık periyoduna alınır ve çiçeklenme başlar.
Işık İçin duvarıma yaz
Photo da hasatı alana kadar 12-12 mi gitmek gerekli ? Son 3-4 hafta kala 18-6 ya almak sorun çıkarır mı ?

Sari2205

Kıdemli Üye
80x80x160 lık çadırda bu ışığı kullanmak istiyorum 3 auto bitki için yeterli olur mu? ve tam modeli söyleyebilir misin? mümkünse link olarak atarsan iyi olabilir dostum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ******* hahahaha***** **** *** ******* **** ******* ***** ***** ******** ****** *******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha **** ***** * ** ******* ***** **** ******* **** ** ******* ****** ** *** hahahaha**** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahahahahahaha **** ***** * ** ******* ***** **** ******* **** ** ******* ****** ** *** hahahaha**** ********** hahahaha***
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** hahahaha* hahahaha*** * ****** ****** ****** *****
    +1
  • Didrug Didrug:
    **
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha ********* ********
  • Didrug Didrug:
  • D despacito:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ** ******** ***** ******* ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** hahahaha** hahahaha* hahahaha*** * ****** ****** ****** *****
  • T Tropikal.MR:
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ***** ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** **** ***** hahahaha ** ***** hahahaha* ******** ********* ****** *** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Melez Melez:
    ** ******* *** ***** **** ****** hahahaha** ** **
  • Night owl Night owl:
  • Melez Melez:
    ** ***** ****** **** ****** ****** ********* ******* ******* ******** **** ** ******* ***
  • Melez Melez:
  • Melez Melez:
    Melez Melez: ******** ******* ** ****