ŞİKAYET VAR!TAM 4 GÜNDÜR CEVAP BEKLİYORUM!HİÇ KİMSE BİR YARDIM ELİ ATMADI:(

imarf

Yeni üye
Arkadaşlar yeni ürünler aldım takviyeler yaptım,konumda her şeyi açık açık anlattım
foto resimde koydum..Hasat geldi geliyor..Sorularıma bir cevap alamadım:(

AkatriaL

Yeni üye
hangi bitki hangisinin numaralınat konuna baktım birkaç resimdekinin gelmiş, numaralandır fotolarını at

imarf

Yeni üye
Cvp: ŞİKAYET VAR!TAM 4 GÜNDÜR CEVAP BEKLİYORUM!HİÇ KİMSE BİR YARDIM ELİ ATMADI:(

AkatriaL' Alıntı:
hangi bitki hangisinin numaralınat konuna baktım birkaç resimdekinin gelmiş, numaralandır fotolarını at

no 1-boydan çekim:   https://imgur.com/mNHrQrO  
no 1-sömek1:  https://imgur.com/BHs8ALd
[size=small]no 1-sömek2:  [size=small]https://imgur.com/1sijZRT[/size][/size]
[size=small][size=small]no 2-boydan:  [size=small]https://imgur.com/F7VCLvG[/size][/size][/size]
no 2-sömek:  https://imgur.com/JPtresd
no 3-boydan:  https://imgur.com/GpsWDWg
no 3-sömek:  https://imgur.com/ytnp0tZ
no 4-boydan:   https://imgur.com/ha1hyFr
[size=small][size=small][size=small][size=small][size=small]no-5 boydan:  [size=small]https://imgur.com/7NEYblD[/size][/size][/size][/size][/size][/size]
[size=small][size=small][size=small][size=small][size=small][size=small]no-5 sömek:   https://imgur.com/DDo42J1[/size][/size][/size][/size][/size][/size]

[size=small][size=small][size=small][size=small][size=small][size=small]Dostum çok sağol döndüğün için..Eğer bilgin varsa son gübreler ve flush hakkında da sorum olacak..Hata yapmak istemiyorum bu kadar gelmişken..[/size][/size][/size][/size][/size][/size]

nightdrive

Yeni üye
Cvp: ŞİKAYET VAR!TAM 4 GÜNDÜR CEVAP BEKLİYORUM!HİÇ KİMSE BİR YARDIM ELİ ATMADI:(

imarf' Alıntı:
İstediğin gibi yaptım dostum ama geri dönmüyorsun?

nedir usta merak ettıklerın sor bana
benımde sorularımı cevapla 
1.Kac gundur cıceklenmede?
2.hangı gubrelerı kullanıyorsun suan?
Sömeklere bakılırsa kesme vaktı gelmıs gıbı ama sana en dogru cevabı 100x mıkroskop alıp trıkomlara bakıp o sana dogru zamanı söyler aklına takılanları sor ama

imarf

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:
imarf' Alıntı:
İstediğin gibi yaptım dostum ama geri dönmüyorsun?

Sömeklere bakılırsa kesme vaktı gelmıs gıbı ama sana en dogru cevabı 100x mıkroskop alıp trıkomlara bakıp o sana dogru zamanı söyler aklına takılanları sor ama

selam dostum şöyle belirteyim
1-En son 15 eylülde yani bir ay önce cinsiyetlerini tam olarak belirledim,erkekleri 
ve bananaları ayırdım,en az 5 veya 6 hafta önce galiba.
2-çiçeklenmeden önce general hydroponic floragro 3-1-6,çiçeklenme süresince 
g.organic biothrive bloom 2-3-4 kullandım..

Benim sorularım ise:
1-Şu an elime sensi calmag extra,big bud ve bud candy ürünleri geçti(advanced nutrients)BUNLARDAN HANGİLERİNİ KULLANABİLİRİM?Mesala sensi calmag npk sı 4-0-0 çiçeklenme aşamasında nitrojen zararlı diye duydum ve kullanmadım.

2-Eğer bu ürünlerden kullanacaksam biothrive bloom'a temel besinime devam etmeliyim?

3-Flush işlemine iki hafta önceden başlayın diyorlar,benim için geçti galiba artık 
nasıl yapmalıyım?

4-Buraya kadar gelmişken yeni ürünleri kullanıp besin yanması vs yaşamaktan tırsıyorum,ne yapmalıyım?

5-Bu aşamada bitkilere zarar vermeden sömekleri büyütme şansım var mı?
Çok mu geç kaldım?

Biraz uzun oldu dostum ama 1 haftadır bu sitede bunların cevaplarını arıyorum sana denk geldi:)

imarf' Alıntı:
nightdrive' Alıntı:

selam dostum şöyle belirteyim
1-En son 15 eylülde yani bir ay önce cinsiyetlerini tam olarak belirledim,erkekleri 
ve bananaları ayırdım,en az 5 veya 6 hafta önce galiba.
2-çiçeklenmeden önce general hydroponic floragro 3-1-6,çiçeklenme süresince 
g.organic biothrive bloom 2-3-4 kullandım..

Benim sorularım ise:
1-Şu an elime bitcoin calmag extra,big bud ve bud candy ürünleri geçti(advanced nutrients)BUNLARDAN HANGİLERİNİ KULLANABİLİRİM?Mesala bitcoin calmag npk sı 4-0-0 çiçeklenme aşamasında nitrojen zararlı diye duydum ve kullanmadım.

2-Eğer bu ürünlerden kullanacaksam biothrive bloom'a temel besinime devam etmeliyim?

3-Flush işlemine iki hafta önceden başlayın diyorlar,benim için geçti galiba artık 
nasıl yapmalıyım?

4-Buraya kadar gelmişken yeni ürünleri kullanıp besin yanması vs yaşamaktan tırsıyorum,ne yapmalıyım?

5-Bu aşamada bitkilere zarar vermeden sömekleri büyütme şansım var mı?
Çok mu geç kaldım?

Biraz uzun oldu dostum ama 1 haftadır bu sitede bunların cevaplarını arıyorum sana denk geldi:)

not:calmag markasını anlayamadığım bir nedenle bitcoin diye çeviriyor:)

saydıgın ürünlerin hiç birini suan kullanmanın bi faydası olmayacaktır sömeklerin olmuş sayılır artık 3 4 hafta öncesi olsaydı hepsi tamamen kullanılabilirdi. Şuan elinde varsa Overdrive kullanabilirsin. 
Bloom besinini tamamen kes sadece overdrive kullanıcaksan kullan.

Bitkiye ilk flush ı  yapıp 1 hafta sonra 2. flush ı atıp kesebilirsin geç kalmamışsın 1 hafta daha beklemesinde bi sakınca yok ( aksne overdrive kullanırsan + sı var )

Baba Haze' Alıntı:
saydıgın ürünlerin hiç birini suan kullanmanın bi faydası olmayacaktır sömeklerin olmuş sayılır artık 3 4 hafta öncesi olsaydı hepsi tamamen kullanılabilirdi. Şuan elinde varsa Overdrive kullanabilirsin. 

Bitkiye ilk flush ı  yapıp 1 hafta sonra 2. flush ı atıp kesebilirsin geç kalmamışsın 1 hafta daha beklemesinde bi sakınca yok ( aksne overdrive kullanırsan + sı var )

2 defa flushlamak tamamen çözüyor mu tuz sorununu

imarf

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

2 defa flushlamak tamamen çözüyor mu tuz sorununu

Ne tuzu moruk benim tuz sorunum yok..

Baba Haze' Alıntı:

Dostum sağol önce döndüğün için,ama sorularım olacak

1_-)flush yapılan toprağa over drive nasıl kullanacağım..

2-)flush yapıcaksam saksı boyutunun 3 katı vericektik suyu galiba..Over drive kullanıcaksam flush suyuna mı katıcam?saksı 20 lt ise x3 60 lt su yapar,60 ml over drive mı vericeğim yani?

3-)Damacana su kullanıyorum ph 6.7 flush masraflı olacağından son hafta bir kere flush yapsak olur mu?

4-)Bud candy son haftaya kadar kullanılmıyor mu?Kullanım tablosunda verilebileceği yazıyor?

Yussy

Yeni üye
guncel+flush-  beyler 18 litre saksilarim keciboynuzu 10 litrede 2-3 kasik verdim yani toplamda 60 litre su verdim kizlarin tanesine yani 15 kasik keciboynuzu yaptim bi flush icin.suyuda yarimsar saatte falan verdim iyice akti altida sonra yerlerine koydum. umarim yanlis yapmamisimdir bi hafta sonrada pekmezsiz yine ayni suyu vericem dogrudur dimi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****