Şalter ve elektrik ekipmanları

El_Takashi

Kıdemli Üye
Selam arkadaşlar ekıpmanlarımı yazıcam, ve bı kaç soru sormak istiyorum.

1-)150x150x200 bıtkı kabını
2-)Nem olcer , ph olcer , 2x vantılator
3-)13 lt bez saksı
4-)8 adet auto tohum var.
5-)Gubreler : AN grow,mıkro ve bloom.
6-)Nem makınası weıwuell
7-)600 watt hps ışık , balast ve reflektor ( magıcplant) (Someklenme zamanında kullanılcak )
:cool:400watt HPS balast ve reflektor ıle(Growkentden) gelişme ve hasata kadar kullanılcak.
9-)BAHCIVAN gerıye eğımlı yuvarlak kanal fanı BDTX 200 A
10-)200 mm 2 metre susturucu boru 2 parça halınde.
11-)Havalandırma fanı 160 m3 1 adet

8 tane auto bakıcam..

1-)Şımdı arkadaşlar asıl sorum şu bu sisteme ayrı bi şalter/sigorta çekicem bunun için ne lazım ?
2-) Bu aletlerin fişlerini bağlıycam ( 2x vantılator,1 nem makınası , 600 watt hps , 400 watt hps,kirli hava ve temiz hava olmak üzere 7 giriş , ben garanti olsun diye 8 giriş priz istiyorum..
8 adet bağlantı girişi olucak,bunları sanayi tipi 4+4 prize bağlasam sorun olur mu ?

Nasıl olucak herşey kurulu ve sistem hazır bir tek bunları yapmak kaldı ?
Yangın ve yanık ya da bı sorunla uğraşmak istemiyorum.
Ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

a-420

Müptezel
Selam arkadaşlar ekıpmanlarımı yazıcam, ve bı kaç soru sormak istiyorum.

1-)150x150x200 bıtkı kabını
2-)Nem olcer , ph olcer , 2x vantılator
3-)13 lt bez saksı
4-)8 adet auto tohum var.
5-)Gubreler : AN grow,mıkro ve bloom.
6-)Nem makınası weıwuell
7-)600 watt hps ışık , balast ve reflektor ( magıcplant) (Someklenme zamanında kullanılcak )
:cool:400watt HPS balast ve reflektor ıle(Growkentden) gelişme ve hasata kadar kullanılcak.
9-)BAHCIVAN gerıye eğımlı yuvarlak kanal fanı BDTX 200 A
10-)200 mm 2 metre susturucu boru 2 parça halınde.
11-)Havalandırma fanı 160 m3 1 adet

8 tane auto bakıcam..

1-)Şımdı arkadaşlar asıl sorum şu bu sisteme ayrı bi şalter/sigorta çekicem bunun için ne lazım ?
2-) Bu aletlerin fişlerini bağlıycam ( 2x vantılator,1 nem makınası , 600 watt hps , 400 watt hps,kirli hava ve temiz hava olmak üzere 7 giriş , ben garanti olsun diye 8 giriş priz istiyorum..
8 adet bağlantı girişi olucak,bunları sanayi tipi 4+4 prize bağlasam sorun olur mu ?

Nasıl olucak herşey kurulu ve sistem hazır bir tek bunları yapmak kaldı ?
Yangın ve yanık ya da bı sorunla uğraşmak istemiyorum.
Ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Selam kanka 3x2,5 kullaniyorum ekipmanlar hemen hemen ayni fisleri kontrol ediyorum ara ara hic isinmiyo 3x2,5 kullanirsin ayri bi sartle gerek yok 20amp bi sigorta yeterli. Basarilar kanka dumanin bol olsun..

El_Takashi

Kıdemli Üye
Selam kanka 3x2,5 kullaniyorum ekipmanlar hemen hemen ayni fisleri kontrol ediyorum ara ara hic isinmiyo 3x2,5 kullanirsin ayri bi sartle gerek yok 20amp bi sigorta yeterli. Basarilar kanka dumanin bol olsun..
Guzel koku sorunu nasıl ? Bende ısı ve yangından korkuyordum sen boyle dıyınce ıcım rahatladı , zaten odam soğuk ısıyı ışıklarla dengelerım gıbı , balastların uzerıne de mermer koydum ısıyı çeksın dıye...fakat dedığın gıbı 3x2,5 anlamadım kanka ?

Şartele gerek yok diyorsun onada okey,20 amperlık sıgorta alıcam , pekı bunları hangı prıze ve ne alcam dostum son olarak bunlar kaldı sana zahmet.

a-420

Müptezel
Guzel koku sorunu nasıl ? Bende ısı ve yangından korkuyordum sen boyle dıyınce ıcım rahatladı , zaten odam soğuk ısıyı ışıklarla dengelerım gıbı , balastların uzerıne de mermer koydum ısıyı çeksın dıye...fakat dedığın gıbı 3x2,5 anlamadım kanka ?

Şartele gerek yok diyorsun onada okey,20 amperlık sıgorta alıcam , pekı bunları hangı prıze ve ne alcam dostum son olarak bunlar kaldı sana zahmet.
Slm kanka 3x2,5 kablo kesiti demek elektrik malzemesi satan yere git 3x2,5 kablo deyince verir kabine enerjiyi alacagin yerden bi ucuna fis bi ucuna kacli piriz takmakmak istiyon bagla yada baglattir.sigortaya gelince enerjiyi aldigin pirizin sigortasi min.20amp olmasi yeterli kanka.

S

silas

Guest
Elektrikten anlayan birisi olarak sadece sigortayla olmaz o iş, evin sigorta kutusuna yangın rölesi eklemen gerek, yarıca ayrıca gelen fazı 16 amperlik 2 sigortaya eşit dağıtır ve 3,5 luk kablo kullanırsan hiç bir sorun yaşamazsın.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Elektrikten anlayan birisi olarak sadece sigortayla olmaz o iş, evin sigorta kutusuna yangın rölesi eklemen gerek, yarıca ayrıca gelen fazı 16 amperlik 2 sigortaya eşit dağıtır ve 3,5 luk kablo kullanırsan hiç bir sorun yaşamazsın.
Kanka evın sıgortasına yangın rolesi eklıycem,3,5luk kablo kullanıcam onuda anladım. Dığerlerını sade açıklarmısın sana zahmet

El_Takashi

Kıdemli Üye
@silas34 hocam ne alacağımı , nasıl yapacağımı detaylı anlatırsan son aşamam bu kaldı , sana zahmet , ilgi ve alakan için teşekkür ederim.

S

silas

Guest
:) detaylı? Senin yapacağın işler değil kardeş elektrikçi çağır

S

silas

Guest
Kardeş o anlatmakla olmaz odaya gelen fazın sigortaların amperine bak, düşükse 16 amperle değiştir. sigortaların en başına yangın rölesi ekle, diğer sigortaları röleden çıkan fazla köprüle. durum bu yani

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ****** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
    **** hahahaha***** ********* *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
    T Turco: *** ******* ******