1 haftalık, çiçekler yana yatıyor

jarxle

Üye
Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki gibi yana yattı çiçek kendi kendine. Bir darbe gelmiş olamaz kabinin içindeydi, birkaç gün önce de diğer çiçeğim benzer şekilde yatmıştı, etrafını destekledim sorun kalmadı ama diğeri de böyle olunca yazmak istedim. Birkaç gün önce fazla suladığımı düşünüp biraz çiçeklerin sağını solunu kazıp toprağın nemine baktım, biraz fazla kazmış olabilirim. Bir de, 1 gün önce saksıyı kendi etrafında biraz çevirdim, 180 derece falan. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Etrafını biraz toprakla doldurdum destekledim. Şuanda da çiçek yana bakıyor gözüktüğü gibi, kendi toplar değil mi? Sizce nedendir, görünürde bir sıkıntı var mı ne yapmalıyım?

Vantilatör yok kabinde
400 watt 19 saat açık, 75 santimde.
Sıcaklık 20-30 derece, arada 31 i görüyor. Nem genelde %40, arada%70'e çıkarabiliyorum, nadiren %20'lere düşüyor.
1613590851135.png

1613590869320.png

dangerranger

Kıdemli Üye
yaklaştır evet,hps mi 400w rengi oyle gibi,led falansa hic anlamam ama hps ise 50cm falan yap ve bir kac gun sonra daha cok yaklastir,1 hafta sonra falan 35-40 cm sonra da elini bitkinin uzerinde tutup elini yakmayacak seviyeye kadar indir ve bitki uzadıkça ışığı yukselt.

Kanka aslında küçük bir sorun gibi görünüyor ama bitki büyüdüğünde ana dal kuvvetli olmuyor ve ana dal dibinden kök atmaya başlıyor. Toppingden sonra lst yapmak da çok zor oluyor. Işığı yaklaştırıp, bitkiyi bakır telle sabitleyip dibine toprak takviyesi yapmanı tavsiye ederim.

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka bitkin biraz boya vermis yavasca kaldırıp altını toprakla destekle. bende 600w mh var 1 haftalık bitki 60cm de. 2 haftalık bitkim 50 cm de. elini yakmayacak hesabı bazen sıkıntı yapabilir. en fazla yakında olacagı mesafe 35-40 cm 400w için ama birçok grower bitkilerine günde 3-4 cm yaklastırıp bitkilerini gözlemliyor cünkü hava sirkilasyonu, genetik gibi faktörler önemli.

muptinho

Üye
Kankam arkadaşlar gerekli şeyleri söylemiş ama ufak çaplı fırtına çıkarmicak şekilde bi fan ayarlarsan iyi olur gövdesi kuvvetlenir bitkinin

jarxle

Üye
kanka bitkin biraz boya vermis yavasca kaldırıp altını toprakla destekle. bende 600w mh var 1 haftalık bitki 60cm de. 2 haftalık bitkim 50 cm de. elini yakmayacak hesabı bazen sıkıntı yapabilir. en fazla yakında olacagı mesafe 35-40 cm 400w için ama birçok grower bitkilerine günde 3-4 cm yaklastırıp bitkilerini gözlemliyor cünkü hava sirkilasyonu, genetik gibi faktörler önemli.
sağol kanka ben de 50 santime çektim dün takipteyim, yavaş yavaş indiriyorum, acemilikten 140 santimle başlayıp 80 e çekince de yakınlaştırdım hee diyodum :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kısırlıı:
  • L LPhaze:
    ********** ******* hahahaha ****** ** *** ****** * **** ***** hahahaha* ****** ********* ****** ***** ********** hahahaha* **** ******** ** ******* **** ** ***** ******* **** ****** ******* ***** *** *
  • quorthon quorthon:
    **** **** ***** **** ****** ****** hahahaha ***** ******* **** ******** hahahaha*** *** hahahaha** *** **** ** ** ** ****
  • quorthon quorthon:
    *** **** ** ******* *** ** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ******* ********** hahahaha ***** **** ***** ****** *** ***** ****** ** ** ****** *** ** ********* ********* ***** **** ****** ******** ***** ** ***** ****** *** ******** ******** ***
  • 2 2008Grower:
    2 2008Grower: ***** ********** ***** ******