10 auto bitki için düzenek

Trefalgar

Kıdemli Üye
Beyler yardımcı olursanız sevinirim 10 auto icin hps sistem kurmak istiyorum bana ortalama nasıl bir maliyeti olur? Havalandırma masrafı ne kadar tutar? kac metre alan ayırmam lazım odayı bunun için ortadan ikiye bölmeyi vs düşünüyorum. Kac wattlik bir hps ampul lazım ve kac tane? Normalde outdoor yapardim fakat yazlik evimizi sattigimizdan dolayı böyle bir şeye girişme kararı aldım cevaplarınız için teşekkürler.

Trefalgar

Kıdemli Üye
200x200 alam yeterli olacaktır tahminimde 1200-2000 Watt arası hps iş görecektir kanka cooltube mutlaka şart ve güzel bir çıkış fanı zorunlu
Kral birisi forumda 120 alan için 4 en fazla 5 auto atmak daha mantıklı olur demiş kafam ona takıldı 200×200 alan 10 auto bitki icin yeterli olur dimi sıkışıkta olsa sorun yok benim için bitkinin somekleri ışık aldığı sürece teşekkürler

JhackhaL

Üye
Beyler yardımcı olursanız sevinirim 10 auto icin hps sistem kurmak istiyorum bana ortalama nasıl bir maliyeti olur? Havalandırma masrafı ne kadar tutar? kac metre alan ayırmam lazım odayı bunun için ortadan ikiye bölmeyi vs düşünüyorum. Kac wattlik bir hps ampul lazım ve kac tane? Normalde outdoor yapardim fakat yazlik evimizi sattigimizdan dolayı böyle bir şeye girişme kararı aldım cevaplarınız için teşekkürler.
@Cuhara üstadın konularına bakabilirsin. Sayı ve auto olarak fikir danışabilirsin.

Yesil888

Ordinaryüs
Yaz geliyor, havalar isinacak, bilmiyorum nerede yasiyorsun ama HPS büyük sicaklik sorunu olur. Illa HPS ile yapayim dersen klima sart. Bence varsa bütcen QB al, daha az bitki yap, hasat al. HPS ile verecegin elektirik parasina QB alirsin. 1000 watt HPS + trafo saatte 1250 watt elektirik tüketir, 18 ile carp, bu günlük, carp 30 bu aylik. Yap hesabini elektirik parasinin.

Geyve5454

Müptezel
Kanka 1
Kral birisi forumda 120 alan için 4 en fazla 5 auto atmak daha mantıklı olur demiş kafam ona takıldı 200×200 alan 10 auto bitki icin yeterli olur dimi sıkışıkta olsa sorun yok benim için bitkinin somekleri ışık aldığı sürece teşekkürler
Sıkışık olmaz gayet ferah ferah olur o kabinin altında ki boyutlarda sıkıntı yaşarsın bende 150x150 var 26 litreden 6 tane yaptım belki bitane daha alır ama ne kadar ferah olur bilinmez

higthead

Jolly Green
Alana göre adet miktarları vardır tabi saksı lt vs bunlara etken. Mesela 150x150 alanda 4 adet 26 lt saksı uzeri olmaz. Fazla atar iseniz mesela 6 adet attınız 6 adetten alıcağınızı 4 adetten zaten alırsınız. Bitkiyi aça aça gidemedikten sonra içeriye fazla adet atmak bir fayda sağlamaz boşa gübre ,boşa su israfı , boşa insan gücü=)

10 auto yapıcak isen kabın

veya

havalandırma

veya butcene gore 2 setten 1 ını sec

Girişin

Işık hps ıstedıgın ıcın

2 adet dıjıtal ballast

veya

2 adet mekanık ballast

cooltube

2adet

Ampul

2 adet greenpğower efsane bır ısıktır hem gelısım hem bloom donemı tek ampul

3 ana demırbas vardır bunlar alan(kabın) - havalandırma - ısık bu 3 demırbasın 7-24 kullanıcagın urunlerdır asla ucuza kacma zaten 3 demırbas bıraz malıyetlı tutar gerısı toprak gubre saksı nem mak vs.

Son düzenleme:

Trefalgar

Kıdemli Üye
Alana göre adet miktarları vardır tabi saksı lt vs bunlara etken. Mesela 150x150 alanda 4 adet 26 lt saksı uzeri olmaz. Fazla atar iseniz mesela 6 adet attınız 6 adetten alıcağınızı 4 adetten zaten alırsınız. Bitkiyi aça aça gidemedikten sonra içeriye fazla adet atmak bir fayda sağlamaz boşa gübre ,boşa su israfı , boşa insan gücü=)

10 auto yapıcak isen kabın

veya

havalandırma

veya

Girişin

Işık hps ıstedıgın ıcın

2 adet dıjıtal ballast

veya

2 adet mekanık ballast

cooltube

2adet

Ampul

2 adet greenpğower efsane bır ısıktır hem gelısım hem bloom donemı tek ampul

3 ana demırbas vardır bunlar alan(kabın) - havalandırma - ısık bu 3 demırbasın 7-24 kullanıcagın urunlerdır asla ucuza kacma zaten 3 demırbas bıraz malıyetlı tutar gerısı toprak gubre saksı nem mak vs.
Çok teşekkür ederim giriş fani ne almam gerekiyor onun linkini yanlis verdin herhalde üstad

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha****** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** hahahaha **** ********* ****** hahahaha******* ** * ****** *****
    ***** *** ********* ******* **
    ***** **** **
  • H Holland*:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • batiberlin batiberlin:
    hahahaha ***** ** ***** **** ***** ******* ** ***** ** ***** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ********** hahahaha
  • H Holland*:
    hahahaha* ******** ********** hahahaha hahahaha hahahaha* hahahaha** *****
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    **** ** hahahaha ***** *****
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    ***** ***** ***** hahahaha* **********
  • H Holland*:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    H Holland*: hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha