10 bitkili esrar odası kurdum ilk growumda eksiklerimi ve tavsiyeleri yazarmısınız.

Merhaba arkadaslar dumanınız bol olsun evin bir odasını komple seraya dönüştürüyorum malzemelerin çoğunu aldığımı düşünüyorum bu malzeme lerden nasıl bir grow çıkar eksiklerimi ve diğer önerilerinizi esirgemezseniz çok sevinirim benim ilk growum fakat çok aşırı bilgi okuduğumu düşünüyorum yabancı ülkede yasal tohum shop dan kendim alıp getirdiğim tohumlar firma ismi ‘****’

1 adet growsan 1000watt mh hps set
1 adet growsan 600w mh hps set
10 bez saksı 10lt lik
100litre bio bizz all mix gübreli toprak
5litrelik nem makinesi
Duvarlar komple mutfak folyosu döşeli
10 adet root riot tohum ekim tapası
Gübre, besinler hepsi biobiz : grow, bloom, alg A mic, top max, root juice, calmag,
Kuru maya şeker el yapımı co2 şişesi her bitki için bir adet

Henüz growa START vermedim tavsiyelerinizi bekliyorum

en önemli cevabını bilmedigim sorunum Lambalar bu odaya ne kadar fazla ısı yayar Siri nasıl düşürürüm ve nasıl sabit tutabilirim ufak bir seyyar yer soğutucusu işimi görür mü tavsiye edeceğiniz ürünler var mı bu konuyla ilgili

toplamda 1600wat ışık gücüyle 10 bitki bakmak istiyorum growum nasıl olur her türlü tavsiyelerinizi okumaya hazırım henüz carbon filtre ve giril çıkış fanı almadım filtreyi çiçeklenmeye kadar almayı düşünmüyorum. 9-10 metrekare odaya kaç mm lik giriş çıkış fanı koya bilirim 2.70 tavan boyu ve karbon filtrem nasıl bir güçte olmalı tahmini hasadım ne kadar olur, birçok kişi ilk grow da bu kadar fazla tohum risk alınmaz dedi ama tek seferde birkaç yıl içecegim sigarayı üretmek istiyorım ve güzel bir
Firmadan kolay yetişen yüksek dirençli tohumları seçtigimi düşünüyorum. Okuyupta bilgi verenlere de vermeyenlere de şimdiden teşekkürler arkadaşlar bildiklerinizi yazın ben ve diğer bilgiye ihtiyacı olanlar faydalansın..

Unuttuğum bir şey ayrıca Root riot Tohum Ekim ve golünden bir haftalık fide elde ettikten sonra direk diyor biz al mix çok gübreli toprağa nakil etmemde sorun olmaz değil mi?

Merhaba kazasız belasız growlar dilerim. Işığın bitkilerin her yerine eşit derecede yayılmayacak ve odaya yayılacak buda hpsden yarıyarıya verim almak gibi bişey (Kabin olsa daha verimli olur)
ısı oda genelinde yazın ortalama 30u bulur bitki tepesindeki sıcaklıkta 35 e cıkar yasanmıs denenmis. Klima Havalandırma fan vs tam calışsa iklimi dengelersin. Karbon filtre için @higthead danısabilirsin. Ve Ana besinlerinin 1L olması lazim anca yeter . Ayrıca saksıların altına ızgara koymanı tavsiye ederim toprağın hızlı kurur. Ph ec metre edin vantilatör al kolay gelsin

ORLANDO

Kıdemli Üye
Kanka her bitkiye 1 şişe co2 yapma bence 1.5m2 odaya ben bi tane yapıyorum zaten odayı havalandırırsan gerek bile yok

ben de hps kullanıyorum kanka biraz pişmanım lede geçicem açıkçası 400w hps dediğim odayı +13 derece ısıtıyo şöyle bi çözüm buldum kapıyı araladım hps lambaya direkt olarak mini klima veriyorum az da olsa kar ediyo 32 dereceden 26 derecelere indirmeyi başardım fakat cooltube reflektör tavsiye ederim almadıysam bütçen varsa uğraşma led al…

allmix ilk sefer için uğraştırır lightmix alsan 14. Günde gübreye başladan bana göre daha tatlı olur

dostum veg dönemindeyim 18/6 gidiyorum 400w hps faturam 640 tl geldi 25 günlük bi faturaydı senin faturan bi anda 2.500 tlyi bulacak

bana kalırsa böyle bi sistem yapmanı tavsiye etmem ilk growda başa çıkılamayacağı kanaatindeyim ama yine de senin tericihin dostum

Merhaba kazasız belasız growlar dilerim. Işığın bitkilerin her yerine eşit derecede yayılmayacak ve odaya yayılacak buda hpsden yarıyarıya verim almak gibi bişey (Kabin olsa daha verimli olur)
ısı oda genelinde yazın ortalama 30u bulur bitki tepesindeki sıcaklıkta 35 e cıkar yasanmıs denenmis. Klima Havalandırma fan vs tam calışsa iklimi dengelersin. Karbon filtre için @higthead danısabilirsin. Ve Ana besinlerinin 1L olması lazim anca yeter . Ayrıca saksıların altına ızgara koymanı tavsiye ederim toprağın hızlı kurur. Ph ec metre edin vantilatör al kolay gelsin
Teşekkür ederim cevabın için:
Işığın odanın gereksiz alanlarına boşuna yayılmaması ve tam verimi alabilmek için odayı yanlardan küçültsem bir
Naylon branda yardımıyla oraya duvar çekilmiş gibi kullansam sadece bitkilerin yer kaplayacagı kadar bir alan kullansam ışıkdan tam verim almam o halde mümkün mü ve ayrıca tavan boyu olan 2.70 mesafeyi de 2 metreye indirmem gerekirmi yoksa tavan alakasız mı?

Ph metrem var , ec ppm metre denen olay tam olarak nedir hangi aşamada nerelerde kullanılır?

MalrukLord

Doktor
growsan ışıklar benim nezdimde sokak ampülünden farksız ama iş görür. 600 watt ve üzerine co2 takvitesi şart. en azından saksılar 15 litrelik olabilirdi.

higthead

Jolly Green
Dostum 9-10m2 alanda 1600w hps gayet normal cok degıl cooltube kullanırsın cıkıs fanın cooltube ıcındekı ampullerı sogutur hem sıcaklıgında duser. ve 10bıtkı koku yogunluguna goree

Minimum 2200m3h set quıte ultra sessız serı fan set.

Giriş fanın ise tahmınımce pek butcen yok karbon fıltreyı sonra alıcam vs yazdıgından anladıgım=) dostum bu tarz buyuk alanlarda kurlumu tam ıyı yapmalısın kı sonuna akdar sıfır sorunla devam etmelısın.

Giriş ise 2 adet 300m3 aksıyel tıpı fan yakısmadı ama butcesel dusunuyoruz. Dilersen direk olması gereken gırıste kanal tıpı fan bakabılırsın 500m3 bak butcene gore.

YAGA

Kıdemli Üye
Kanka tek seferde 1-2 yıllık içimliğimi çıkarayım demişsin ama bu strateji bence daha büyük risk... her sene yap 3 bitki yap. Hem eksiklerini yaşayarak öğrenirsin. Hemde Allah korusun bi sıkıntı yaşadığında açıklayabilesin..

Kanka her bitkiye 1 şişe co2 yapma bence 1.5m2 odaya ben bi tane yapıyorum zaten odayı havalandırırsan gerek bile yok

ben de hps kullanıyorum kanka biraz pişmanım lede geçicem açıkçası 400w hps dediğim odayı +13 derece ısıtıyo şöyle bi çözüm buldum kapıyı araladım hps lambaya direkt olarak mini klima veriyorum az da olsa kar ediyo 32 dereceden 26 derecelere indirmeyi başardım fakat cooltube reflektör tavsiye ederim almadıysam bütçen varsa uğraşma led al…

allmix ilk sefer için uğraştırır lightmix alsan 14. Günde gübreye başladan bana göre daha tatlı olur

dostum veg dönemindeyim 18/6 gidiyorum 400w hps faturam 640 tl geldi 25 günlük bi faturaydı senin faturan bi anda 2.500 tlyi bulacak

bana kalırsa böyle bi sistem yapmanı tavsiye etmem ilk growda başa çıkılamayacağı kanaatindeyim ama yine de senin tericihin dostum
Dostum 9-10m2 alanda 1600w hps gayet normal cok degıl cooltube kullanırsın cıkıs fanın cooltube ıcındekı ampullerı sogutur hem sıcaklıgında duser. ve 10bıtkı koku yogunluguna goree

Minimum 2200m3h set quıte ultra sessız serı fan set.

Giriş fanın ise tahmınımce pek butcen yok karbon fıltreyı sonra alıcam vs yazdıgından anladıgım=) dostum bu tarz buyuk alanlarda kurlumu tam ıyı yapmalısın kı sonuna akdar sıfır sorunla devam etmelısın.

Giriş ise 2 adet 300m3 aksıyel tıpı fan yakısmadı ama butcesel dusunuyoruz. Dilersen direk olması gereken gırıste kanal tıpı fan bakabılırsın 500m3 bak butcene gore.

Çok teşekkürler gayet iyi cevap kralsınız teşekkürler

Çok teşekkür ederim cevabın için maalesef yazdığım tüm malzemeleri almış bulunmaktayım toprağım gübreli toprak bununla ne yapabilirim ayrıca azgübreli olarak mı alayım

iyi niyetli uyarılarınızın takdire şayan olması düşüncenizin yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez saolun abi ler ayrıca nerde yaşadığım profilde yazıyor bakınız her ülkede aynı yasa yok sadede ‘ağır’ bi içiciyim daha fazlasını yetiştirenmi yok sanki

szrlkrsii

Müptezel
bi şey olmaz ben karbon filtre falan yokken 8 bitki yaptım knk apartmanda bi sakız oldugu yok icip icip paranoya yapıyo millet ben sana diyim :D

ben böyle konusunca deliriyo millet ama ne biliyim..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********