10 bitkili esrar odası kurdum ilk growumda eksiklerimi ve tavsiyeleri yazarmısınız.

Dostum 9-10m2 alanda 1600w hps gayet normal cok degıl cooltube kullanırsın cıkıs fanın cooltube ıcındekı ampullerı sogutur hem sıcaklıgında duser. ve 10bıtkı koku yogunluguna goree

Minimum 2200m3h set quıte ultra sessız serı fan set.

Giriş fanın ise tahmınımce pek butcen yok karbon fıltreyı sonra alıcam vs yazdıgından anladıgım=) dostum bu tarz buyuk alanlarda kurlumu tam ıyı yapmalısın kı sonuna akdar sıfır sorunla devam etmelısın.

Giriş ise 2 adet 300m3 aksıyel tıpı fan yakısmadı ama butcesel dusunuyoruz. Dilersen direk olması gereken gırıste kanal tıpı fan bakabılırsın 500m3 bak butcene gore.

Girişe 2 adet ayrı ayrı 300 mküp lük yazmışsınız doğru mu yani 2 adet ayrı fan girişi farklı yerlerde 2 side içeri hava uflucek toplam 600 mküp fan gücü içeri üfleyen ?? Fanlarla ilgili bilgim sıfır

growsan ışıklar benim nezdimde sokak ampülünden farksız ama iş görür. 600 watt ve üzerine co2 takvitesi şart. en azından saksılar 15 litrelik olabilirdi.
En kaliteli hps ışık olan lumatek den farkı nedir ki growsan ın en fazla yüzde 20 farkeder hasat verimini diye düşündüm sonucta aynı watt lümen ve spektruma sahip yanlışmı

Kanka her bitkiye 1 şişe co2 yapma bence 1.5m2 odaya ben bi tane yapıyorum zaten odayı havalandırırsan gerek bile yok

ben de hps kullanıyorum kanka biraz pişmanım lede geçicem açıkçası 400w hps dediğim odayı +13 derece ısıtıyo şöyle bi çözüm buldum kapıyı araladım hps lambaya direkt olarak mini klima veriyorum az da olsa kar ediyo 32 dereceden 26 derecelere indirmeyi başardım fakat cooltube reflektör tavsiye ederim almadıysam bütçen varsa uğraşma led al…

allmix ilk sefer için uğraştırır lightmix alsan 14. Günde gübreye başladan bana göre daha tatlı olur

dostum veg dönemindeyim 18/6 gidiyorum 400w hps faturam 640 tl geldi 25 günlük bi faturaydı senin faturan bi anda 2.500 tlyi bulacak

bana kalırsa böyle bi sistem yapmanı tavsiye etmem ilk growda başa çıkılamayacağı kanaatindeyim ama yine de senin tericihin dostum
Odayı havalandırırsan co2 şişe tüp gerek bile yok demişsin giriş fanlarının yaptıgı havalandırma yetermi yoksa ayrıca kapı cam pencere habalandırması gibi mi dedin

Kanka her bitkiye 1 şişe co2 yapma bence 1.5m2 odaya ben bi tane yapıyorum zaten odayı havalandırırsan gerek bile yok

ben de hps kullanıyorum kanka biraz pişmanım lede geçicem açıkçası 400w hps dediğim odayı +13 derece ısıtıyo şöyle bi çözüm buldum kapıyı araladım hps lambaya direkt olarak mini klima veriyorum az da olsa kar ediyo 32 dereceden 26 derecelere indirmeyi başardım fakat cooltube reflektör tavsiye ederim almadıysam bütçen varsa uğraşma led al…

allmix ilk sefer için uğraştırır lightmix alsan 14. Günde gübreye başladan bana göre daha tatlı olur

dostum veg dönemindeyim 18/6 gidiyorum 400w hps faturam 640 tl geldi 25 günlük bi faturaydı senin faturan bi anda 2.500 tlyi bulacak

bana kalırsa böyle bi sistem yapmanı tavsiye etmem ilk growda başa çıkılamayacağı kanaatindeyim ama yine de senin tericihin dostum
400w hps ye 640 tl gelen faturan elektriğe gelen bu büyük zamdan önce değildir umarım

esrarii

Müptezel
elektrik zammından sonra ne yapmayı düşünüyorsun yaz günü hps ile ? + kılima da çalıştırmalısın. "hps pişmanlıktır" derler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********