10 gündür tık yok acil yardım

drasonlar

Yeni üye
arkadaşlar merhaba yardımcı olabilirseniz yorumlarınızla sevinirim. bugün çiçeklenmenin 26. Günü diğer bitkide hiçbir sıkıntı yok bu bitkinin gelişimi 10 gündür durdu yapraklarında kuruma dökülme var çiçeklerin beyaz kılları kahverengileşmeye başladı problem nedir çözemedim

Bitki: Photo Ak48
Gübreler: Advanced nutries bloom Part A+ B + B52 + Bigbud

drasonlar

Yeni üye
pardon kanka fotoları yüklememiş istersen daha detaylıda çekip yüklerim yardımcı olabilirsen çok çok sevinirim gerçekten

higthead

Jolly Green
Dostum yaprak ucundakı o sarılıklar gubre fazlalıgından yanmaya baslamıs.Dostum 1 sulamanı alttan 2 lt akıcak sekılde ph ayarları sulamanı bos yap.Bıtkı durdu dıyorsan fazla gubreden kıtlenmıs olabılır ama genel saglıgı ıyı gozukuyor. sadece alttan bol su akıtmalı sulamanı yapkı topraktakı gubre tuzları alttan akıp gıtsın bıtkı acılsın.

drasonlar

Yeni üye
kanka ph ayarlaması yapamıyorum cihazım yok direk çeşme suyu ile suluyorum ondan kaynaklı olabilirmi diğerlerinide bu şekilde flaşlasam yararını görürmüyüm

drasonlar

Yeni üye
birde mesela 19 lt damacanaya yapıyorum gübreyi litre başına 4 ml yazıyorsa 2 lt başına 4 ml denk gelicek şekilde ayarlıyorum ona rağmen bitki gübreden kitlenmiş olabilirmi

drasonlar

Yeni üye
saksım 19 lt toprağim biobizz lightmix hepsine aynı bakmama rağmen bunun gelişimi durdu diğerleride birbirinden farklı kimisi iyi kimisi daha yavaş falan

drasonlar

Yeni üye
bugün yanlış hesaplamıyorsam çiçeklenmenin 26. günü bu süreçten sonra bitkiye ne yapsam yarar sömek gelişimi için vereceğin tavsiyelerin de varsa sevinirim

Ü

Üye silindi 27418

Guest
higthead ın dediğini yap kanka bence gübre fazlası gibi kıs biraz gübreyi fazla sula sularken %20 -30 fazladan aksın saksının altından su

Ü

Üye silindi 27418

Guest
azotu kıs p-k gübresi ver ec merte ile ppm 1200 ü geçmesin araşstır biraz ph kağıtları var ucuz onlardan al 80 tanesi 8-10 tl daha güzel sonuç alabilirsin bunlara dikkat edersen sanırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********