10 hafta ciceklenmeye girmek lazim galiba

Selamun aleykum dostlar
Sicaklik 30
Nem 60
Mesafe 60
Corbaci tohumunda tek adet olan 10 haftaya girmis bulunmaktayim soyle bir yorum atik cicege alma vaktim geldi sanirim eger cicece al diyorsaniz 24 saat bir gun karanlikta birakip 12/12 alacagim gubre olarakta biobizz glow ve calmag veriyordum birde alore vere gubresi verdim cicege girdigimde ayriyeten bloom ve topmax verecegim sablona gore birdesomegi sisirmek icin ne vermem gerek bu surecete guzel yorumlarinizi bekliyorum

@OttoMan47 @TC Nargile

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum sen kabindemi bakiyorsun , nasil alacaksin 12/12 ve ciceklenmeye.Eger kabinde bakiyorsan elindeki isik gücü ne kadar, 10 hafta veg süresi yeter bitkin daha cicektede suan daki boyunun yarisi kadar daha boy atar.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam sadece nasil alacagini merak ettim. Al dostum cicege. Cicege girdigine isik gücünü arttirman gerekir. Ne güc isik veriyor o 1200 watt bilmiyorum. Eger bana kac lux=lümen isik verdigini:hangi renk oldugunu yazarsan sana daha cok yardimci olabilirim

Tamam sadece nasil alacagini merak ettim. Al dostum cicege. Cicege girdigine isik gücünü arttirman gerekir. Ne güc isik veriyor o 1200 watt bilmiyorum. Eger bana kac lux=lümen isik verdigini:hangi renk oldugunu yazarsan sana daha cok yardimci olabilirim
Lütfen seçim yapmama yardım et!
TRY 647.87 37%OFF | MasterGrow 300/600/800/1000/1200/1500/1800/2000W tam spektrumlu LED ışık büyümeye yol açtı kapalı sera için büyümek çadır bitki ışık büyümeye yol açtı
Abi bu ledin 1200 kullaniyorum 70 cm mesafe yapican lux metreyle olcunce 6000 lux veriyor
Birde cicekte kac cm mesafenyapiyim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum isigi 50 cm indir cicekte, 1 metreden.Inceledim isigi toplam 17214 lümen=lux isik verdigini yaziyor teknik bilgilerinde. Eger bu deger dogru ise 50 cm mesafeden cok iyi bir ppfd degeri vermesi lazim. Telefona indirlen lux metre app dogru ölcüm yapmiyor dostum. 70 cm ya senin yaptigin ölcüm yalnis, yada isik üreticinin verdi 17214 lümen degeri yalnis

Dostum isigi 50 cm indir cicekte, 1 metreden.Inceledim isigi toplam 17214 lümen=lux isik verdigini yaziyor teknik bilgilerinde. Eger bu deger dogru ise 50 cm mesafeden cok iyi bir ppfd degeri vermesi lazim. Telefona indirlen lux metre app dogru ölcüm yapmiyor dostum. 70 cm ya senin yaptigin ölcüm yalnis, yada isik üreticinin verdi 17214 lümen degeri yalnis
Abi suan isteyim aksama detayli yazicam bakarsin sana zahmet

Abi bilgisinde soyle bir resim var ledin sana zahmet bit bakip yorum atarsin
@TC Nargile

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum mesaye göre lux ve par degerlerini vermis, ama o umol/s dedigi par degil PPFD degeri, hakikaten o degerleri veriyorsa sen köseyi dönmüssün bu isikla. 1 metre mesafeden 3 metre kare alana 1670 umol/s isik veriyor diye yaziyor, inanmasi cok güc degerler.Bu degerlere ben inanmiyorum, dostum varsa imkanin 150 tl civarinda lux ölcer var , al bir lux ölcer kendin ölc su isigi. 2 metre uzakliktan 7,6 metre kareye 670 umol/s ppfd degeri veriyor diyor, dedim ya ben inamiyorum bu bilgilere. O gücte bir isik ben daha ne gördüm ne de isitttim.

Dostum mesaye göre lux ve par degerlerini vermis, ama o umol/s dedigi par degil PPFD degeri, hakikaten o degerleri veriyorsa sen köseyi dönmüssün bu isikla. 1 metre mesafeden 3 metre kare alana 1670 umol/s isik veriyor diye yaziyor, inanmasi cok güc degerler.Bu degerlere ben inanmiyorum, dostum varsa imkanin 150 tl civarinda lux ölcer var , al bir lux ölcer kendin ölc su isigi. 2 metre uzakliktan 7,6 metre kareye 670 umol/s ppfd degeri veriyor diyor, dedim ya ben inamiyorum bu bilgilere. O gücte bir isik ben daha ne gördüm ne de isitttim.
Abim suan maddi sikintidayim asiri derecede ustune birde kovid karantinasina girdim maastade kesindi oldu senden tek ricam tecrubeli bir abisin lux metrede alinir suanlik mesafeyi kac cm yapiyimdiger glowda olcup karar veiririZ

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum o isigi 70 cm koy, su anadaki ciceklerin yakin fotosunu cek, 3-4 gün sonra ayni sömeklerin tekrar fotosunu cek. Bir karsilastirma yapalim, ona göre karar veririz nasil gidecegine. Gecmis olsun Allah kolaylik versin dostum. Dedigimi uygula meraka etme 3-4 gün ara ile cekilmis resimden, yola cikariz. Resimleri yetistirme isigini kapat öyle cek.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
En güzeli resimleri cekerken yanina cetvet, metre filan bir sey koy, bereber cek resimleri, aradaki farki daha iyi görürüz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **********