1000 watlık led tavsiye

Hoze

Yeni üye
Arkadaslar güzel sömekler için led almayı düşünütorum 1000 watlık hangini tavsiye edersiniz kafamda phytomax-2 1000 var sizce nasıldır 3-4 bitki için uygunmudur

chinchopper12

Yeni üye
Hocam şimdi phytomax-2 1000 dediğin lede baktım par değerleri ve spectrumu güzel bir led ancak gerçek watt değeri 1050watt yani saatte 1kw elektrik harcıyor diyelim. 1kw 70 kuruş civarı. Altında auto bitki yetiştirsen 20/4 düzeninde günlük elektrik harcaması 14 lira aylık ise 420 liraya denk gelir. Kullandığın fanlarla nem makinesiyle falan 500ü bulur aylık elektrik faturan. Biraz fazla geldi bana :D . Eğer 4-6 bitki arası yetiştirmeyi düşünüyorsan 480 wattlık bir samsung lm301b quantum board led alabilirsin. Bu tarz ledler güneş ışığını en iyi taklit eden bitki yetiştirme ışıklarıdır. 1000 wattı gözden çıkardıysan da dediğim ledden 2 tane alırsın bu phytomax-2 1000 isimli ledin yarı fiyatına gelir

Hoze

Yeni üye
Hocam şimdi phytomax-2 1000 dediğin lede baktım par değerleri ve spectrumu güzel bir led ancak gerçek watt değeri 1050watt yani saatte 1kw elektrik harcıyor diyelim. 1kw 70 kuruş civarı. Altında auto bitki yetiştirsen 20/4 düzeninde günlük elektrik harcaması 14 lira aylık ise 420 liraya denk gelir. Kullandığın fanlarla nem makinesiyle falan 500ü bulur aylık elektrik faturan. Biraz fazla geldi bana :D . Eğer 4-6 bitki arası yetiştirmeyi düşünüyorsan 480 wattlık bir samsung lm301b quantum board led alabilirsin. Bu tarz ledler güneş ışığını en iyi taklit eden bitki yetiştirme ışıklarıdır. 1000 wattı gözden çıkardıysan da dediğim ledden 2 tane alırsın bu phytomax-2 1000 isimli ledin yarı fiyatına gelir
Pythomax 1000 Wideolarında adamlar super lemon haze bitkisinden tek saksıda 450 gr çıkarıyolar 4 saksı rahat büyütülüyo.demekki baya doyurucu bir ışık veriyo amacım bir sefer yapıp 1 sene içmek.elektriğinde kw ücreti 0.38 krs civarı yanılmıyorsam

chinchopper12

Yeni üye
Pythomax 1000 Wideolarında adamlar super lemon haze bitkisinden tek saksıda 450 gr çıkarıyolar 4 saksı rahat büyütülüyo.demekki baya doyurucu bir ışık veriyo amacım bir sefer yapıp 1 sene içmek.elektriğinde kw ücreti 0.38 krs civarı yanılmıyorsam

Dostum çok iyi anlıyorum seni. Benim niyetim daha az maliyetle bu işten çıkabilmene yardım etmek bak mesela burada slowergrower diye bir arkadaş vardı günlüğünü düzenli takip ettim. Adam tek bitkiden 480w quantum board ile 600gr kuru hasat aldı geçen hafta. Bayağı rekor derecesinde desek yeridir yani. Çok watt=çok hasat diye düşünme bu quantum boardlar watt başına 2-2.5gr hasata kadar potansiyel taşıyorlar iyi bakabilirsen. Bak incelemen amaçlı günlüğünü de atayım o arkadaşın https://growdiaries.com/diaries/656...l-xxl-autoflower-grow-journal-by-slowergrower

Hoze

Yeni üye
Dostum çok iyi anlıyorum seni. Benim niyetim daha az maliyetle bu işten çıkabilmene yardım etmek bak mesela burada slowergrower diye bir arkadaş vardı günlüğünü düzenli takip ettim. Adam tek bitkiden 480w quantum board ile 600gr kuru hasat aldı geçen hafta. Bayağı rekor derecesinde desek yeridir yani. Çok watt=çok hasat diye düşünme bu quantum boardlar watt başına 2-2.5gr hasata kadar potansiyel taşıyorlar iyi bakabilirsen. Bak incelemen amaçlı günlüğünü de atayım o arkadaşın https://growdiaries.com/diaries/656...l-xxl-autoflower-grow-journal-by-slowergrower
Anladım kanka ozaman mars hydro tsw 2000 de güzel iş yapar hem fiyatıda hesaplı

Hoze

Yeni üye
O ışık bayağı iyi dostum altında 4 bitki rahat bakarsın. Sıcaklık,nem,gübre,eğitim konularında azami sıkıntı yaşarsan hedeflediğin hasata seni kolaylıkla ulaştırır
Kanka evel zamanda cfl lamba bez gardolap tecrübem oldu 3 saksı 200 watda çok az bişey vermişti az çok gübredir bakımdır kafa koparma vs vs bilgim var ama ışık yetersizdi..ozamlar böyle led ışık pek yokdu md/hps ampul vardı onuda biliyon fazla elektrik yakıyor
Şimdi bu mars hydro yu tr de bulabilirmiyim yoksa yurt dışından mı sipariş etmek gerek?? bazı firmaların tr ye gönderimi yok diye duydum??

chinchopper12

Yeni üye
Kanka evel zamanda cfl lamba bez gardolap tecrübem oldu 3 saksı 200 watda çok az bişey vermişti az çok gübredir bakımdır kafa koparma vs vs bilgim var ama ışık yetersizdi..ozamlar böyle led ışık pek yokdu md/hps ampul vardı onuda biliyon fazla elektrik yakıyor
Şimdi bu mars hydro yu tr de bulabilirmiyim yoksa yurt dışından mı sipariş etmek gerek?? bazı firmaların tr ye gönderimi yok diye duydum??
Hocam bu mars ledleri aliexpressten söyleyebiliyorsun ama fiyatı kadar da kargosu var neredeyse amazon da yollamıyor. Aliexpressten başka bir marka söylemek de mantıklı çünkü satıcılarla konuştuğunda fiyatı düşükten gösterip az vergiyle kurtulmana yardımcı oluyorlar. Ben de ışık arayışındayım mesela şu ışık ilgimi çekiyor https://tr.aliexpress.com/item/4000...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

3500K UV IR 240W olanda gözüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******** ****** ****** **** *** *** ***** *** **** ******** ****** ***** ***** ***** *** ***** *** * ******* ******* ****** ******* ****** **
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ********** ******* ********* **** ******* *** ******** * ********* hahahaha* *** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** ***** *** hahahaha ***** hahahaha ***** ****** ***** ****** ********* ***** ******* ****** ** ***** ***** *******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    **** **** *** ******** ** ********* **** ****** ****** **** ***** ***** **
  • Night owl Night owl:
    **** *** * ***** ** ****** ********* **** ** *** **** *** *** ***** ****** ****** ****** *** ***** *** ***** ** ********** ***** ***** ********** ******* ********* **** ******* *** ******** * ********* hahahaha* *** ****** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ********* ***** ****** ********* ***** ***** hahahaha** ****** ********** **** hahahaha* **** ******** hahahaha ****** ***** *****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha** ***** ***** ******** ******* ****** ******* ***** ***** ****** *** hahahaha** *** ******* ********** hahahaha *** ******** ******* **** hahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** ***** hahahaha ***** ******* **** **********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha****** ***** ******** *** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ***** ** ** ****** ****** ******** ***** **** *** * ***** ** ****** ********* **** ** *** **** *** *** ***** ****** ****** ****** *** ***** *** ***** ** ********** *****
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** hahahaha ****** ********* ********** ***** ** ** ****** ****** ******** *****
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** hahahaha*** ***
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **
  • Night owl Night owl:
    **** **** ******** ******* ******** ******** hahahaha** ****** ***** ** ***** ****** hahahaha*** ***
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ****** ****** *** **** ********* ***** ******* ** ** ***** ***** ** hahahaha ***** ** ******** *** ** ****** ******* ***** *** ****** ****** **** ** ***** ********** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ***** **** ******** ****** **
    içiciadam içiciadam: ********** ***** **** ******** ****** **