12-12 Tohumdan hasata hangi ışık?

Kemotropizma

Yeni üye
Merhaba kankalar,
İlk indoor growuma yakında başlayacağım köfteci tohumlarını 12-12 başlatıp hasata kadar öyle devam edeceğim ancak kafama takılan bir soru var bitki photo olacak bu ışığı 2700 kelvin mi full spectrum mu yoksa 5000 kelvin mi kullanmalıyım kankalar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

YAMYAMM

Yeni üye
Dayko 2 ay 18-6 ondan sorna 12-12 ışık yapman daha sağlıklı olur

Ve 2700K ışık çiçeklenmede 5000 ise gelişimde ilk kullanman gereken 5000K olacak kankam

Kemotropizma

Yeni üye
Cvp: 12-12 Tohumdan hasata hangi ışık?

YAMYAMM' Alıntı:
Dayko 2 ay 18-6 ondan sorna 12-12 ışık yapman daha sağlıklı olur

Ve 2700K ışık çiçeklenmede 5000 ise gelişimde ilk kullanman gereken 5000K olacak kankam

Kanka bunları biliyorum tabi ama o kadar zamanım yok

greenblue53' Alıntı:
Kemotropizma' Alıntı:
Merhaba kankalar,
İlk indoor growuma yakında başlayacağım köfteci tohumlarını 12-12 başlatıp hasata kadar öyle devam edeceğim ancak kafama takılan bir soru var bitki photo olacak bu ışığı 2700 kelvin mi full spectrum mu yoksa 5000 kelvin mi kullanmalıyım kankalar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sea of Green metodu köfteci tohumları için bence en ideali bu doğru yaparsın full spektrum ışığın varsa tohumdan hasata kullan.

Aradığım yorum teşekkürler kanka bitki sayısına karar vermedim henüz kabin küçük olacak 2 tane felan yetiştirmeyi düşünüyorum

emre2111

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Kemotropizma' Alıntı:

Aradığım yorum teşekkürler kanka bitki sayısına karar vermedim henüz kabin küçük olacak 2 tane felan yetiştirmeyi düşünüyorum

Köfteci tohumunun dişimi erkek mi çıkacağı belli olmadığı için 2 tane çok çok  düşük bi olasılık 10 tane eksen iyi olur.

Arkadaslar bu kofteci tohumlarina 12 12 isik meselesini tam anlamadim. Biraz acarmisiniz neden 12 12 ? Ve bu sekilde olursa ciceklenmeye kac ayda girer?

Kemotropizma

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Kemotropizma' Alıntı:

Köfteci tohumunun dişimi erkek mi çıkacağı belli olmadığı için 2 tane çok çok  düşük bi olasılık 10 tane eksen iyi olur.

Sponsordan tohum siparişi verdim onu belirtmeyi unutmuşum kanka, 1 slh 1 de ak47 ekicem ışıkları da cfl yapmaya karar verdim 328 watt cfl var 140ı 5000K, 188 watt 2700K ortalama 20 25 bin arası lümen oluyor

emre2111' Alıntı:
greenblue53' Alıntı:

Arkadaslar bu kofteci tohumlarina 12 12 isik meselesini tam anlamadim. Biraz acarmisiniz neden 12 12 ? Ve bu sekilde olursa ciceklenmeye kac ayda girer?

kanka benim yöntemi kullanma sebebim yetiştirme alanımın kısıtlı olması ve çabuk hasat ama bazı growerlar sog yöntemiyle bir bitkiye göre kontrolü daha kolay olan çok sayıda bitki yetiştiriyor internetten araştırırsan çok daha kapsamlı bilgilere ulaşırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
    Funny1Joint Funny1Joint: hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**