13.000 TL 5 BİTKİ FEM PROFESYONEL GROW ODASI KURULUMU

nasa

Doktor
Teşekkürler kanka . Bana sabah olmaz şimdi:)
kanka selam.
şimdi öncelikle konu içersinde bahsettiğim malzemelerden değiştireceğin kabin ebatı lamba büyüklüğü ve gübreler olacaktır.
aydınlatma olarak sponsorun aydınlatmasını alabilirsin kampanyada var 240watt olanı sipariş ver çünkü ilerde kararın değişirse falan bitki sayısını arttırabilirsin https://tohumsuz.com/threads/garden...000-tl-ye-250w-samsung-led.29997/#post-337247

kabin olarak bu kabini almanı öneririm 80x80 belki ilerde kararın değişir 3 auto yapabilirsin içinde https://www.growkent.com/urun/harvest-master-bitki-yetistirme-kabini-80x80x180

karbon filtre olarakta drkarbon u öneririm https://www.drkarbonfiltre.com/dr-k...3-dr-karbon-filtre-dr-slient-aksiyel-fan-set/

bu noktada biraz aşıyoruz bütçeni gübre tohum toprak ve saksı kalıyor geriye bunlar için yapabileceğin uygun fiyatlı biobizz starter pack alabilirsin organik gübre oluyor başlangıç gübreleridir. tohum olarak bu senin keyfine almış ama ben sativacıyım :D toprak light mix herhangi bir toprak olabilir mesela yine biobizz in light mix toprağı var bu uygundur. saksı olarak herhangi 13 14 litre bir saksı olabilir kare plastik saksılar benim favorim. eğer yine bir sorun olursa yazabilirsin etiketle beni

@nasa kanka çok teşekkürler. Biraz aşsın sorun değil. Kargolar açıldığı an siparişlerimi geçeceğim. Bir sonraki ayda eksiklerimi yine tamamlarım. Ben de sativa düşünüyorum auto.i çünkü işim gereği bayılıp kalmak beni çok geriletir. Senin de dediğin gibi biobizz düşünüyorum organikte hata payımı düzeltebilme imkanım var en azından. Saksıyı 20lt bez diye düşünmüştüm köklerin toprağın hava alabilmesi için ? Fakat bir de @Kanka nın bir yorumunu gördüm. Bir arkadaşın kökleri bez saksıdan çıkmıştı kanka da bez saksıdan vazgeç demişti.

@nasa kanka çok teşekkürler. Biraz aşsın sorun değil. Kargolar açıldığı an siparişlerimi geçeceğim. Bir sonraki ayda eksiklerimi yine tamamlarım. Ben de sativa düşünüyorum auto.i çünkü işim gereği bayılıp kalmak beni çok geriletir. Senin de dediğin gibi biobizz düşünüyorum organikte hata payımı düzeltebilme imkanım var en azından. Saksıyı 20lt bez diye düşünmüştüm köklerin toprağın hava alabilmesi için ? Fakat bir de @Kanka nın bir yorumunu gördüm. Bir arkadaşın kökleri bez saksıdan çıkmıştı kanka da bez saksıdan vazgeç demişti.
Şimdi ışık için konuştum 3800tl ye alacağım. Formun avantajları :)

nasa

Doktor
20 litre çok fazla auto için 14 15 litre fazlasıyla kafi . kargoyla alakalı ne gibi bi sorunun var kanka

20 litre çok fazla auto için 14 15 litre fazlasıyla kafi . kargoyla alakalı ne gibi bi sorunun var kanka
Kanka deprem bölgesine kargolar aksıyor yolda zarar görüyor. Sitelerle konuştum hemen senin yanıtı görünce. Karbonfiltre ve ışık icin sorun yok göndeririz dediler bulunduğum şehre

nasa

Doktor
Kanka deprem bölgesine kargolar aksıyor yolda zarar görüyor. Sitelerle konuştum hemen senin yanıtı görünce. Karbonfiltre ve ışık icin sorun yok göndeririz dediler bulunduğum şehre
anladım eğer sipariş vermediysen bence oluştur çünkü kampanya biterse eğer üzülürsün bi daha bu fiyata bulman imkansız

Adanalı1940

Yeni üye
bi ara öyle bi şey yapıyorlardı ama hala dvam ediyorlar mı bilmiyorum @Kanka
NASA hocam merhaba. Size bir sorum olacaktı. Bu sistemin aynısını kurmak için sponsorlar ile iletişime geçtim ve tüm malzemeleri topluyorum. Fakat endişe ettiğim iklim kontrolü. Nem makinesi sipariş ettim fakat ısıyı ve nemi nasıl ayarlayacağım onu çözemedim. Bu sistem üzerinden iklim kontrolü hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Darkblue123

Yeni üye
NASA hocam merhaba. Size bir sorum olacaktı. Bu sistemin aynısını kurmak için sponsorlar ile iletişime geçtim ve tüm malzemeleri topluyorum. Fakat endişe ettiğim iklim kontrolü. Nem makinesi sipariş ettim fakat ısıyı ve nemi nasıl ayarlayacağım onu çözemedim. Bu sistem üzerinden iklim kontrolü hakkında bilgi verirseniz sevinirim
Hocam bende nem makinesi bakıyorumda kimse manuel ucuz nem makinesi önermiyor, başın ağrımasın djital göstergeli nemi sabit tutabilen bir ürün bak.

Adanalı1940

Yeni üye
Hocam bende nem makinesi bakıyorumda kimse manuel ucuz nem makinesi önermiyor, başın ağrımasın djital göstergeli nemi sabit tutabilen bir ürün bak.
Hocam 5 lt kapasiteli pek de ucuz olamayan bir makine tercih ettim. Manuel ayarlı. 240x240 sistemi kursam mesela iklim kontrol cihazları temin ederdim fakat bu sistem için o kadar bütçe ayıramam. Artık üç aşağı beş yukarı nem ayarı olacak sanırım. Olmamasından iyidir bence

Darkblue123

Yeni üye
Hocam 5 lt kapasiteli pek de ucuz olamayan bir makine tercih ettim. Manuel ayarlı. 240x240 sistemi kursam mesela iklim kontrol cihazları temin ederdim fakat bu sistem için o kadar bütçe ayıramam. Artık üç aşağı beş yukarı nem ayarı olacak sanırım. Olmamasından iyidir bence
Sisteme toplam ne kadar harcadın hocam peki?

Adanalı1940

Yeni üye
Sisteme toplam ne kadar harcadın hocam peki?
3000 TL vantilatör, saksı altlığı, nem cihazı vs siparişi geçtim. 12500 TL aydınlatma tuttu. 3x 250w . Yalan olmasın diğerleri içinde yarın konulup siparişi geçecem aksilik olmazsa. Tahminimce 15000 TL civarı da kabin, gübre ve havalandırma için gider. Bu arada 125 $ da auto siparişi tuttu

nasa

Doktor
Dostum ısı ayarlamanı gerektirecek bir şey olacağını düşünmüyorum, nemi ise nem ölçer ile nem makinesi arasında ayarlayacaksın, nem makinesinin kaçıncı kademede senin kabini % kaç nemlendirdiğini hesaplayarak

Adanalı1940

Yeni üye
Dostum ısı ayarlamanı gerektirecek bir şey olacağını düşünmüyorum, nemi ise nem ölçer ile nem makinesi arasında ayarlayacaksın, nem makinesinin kaçıncı kademede senin kabini % kaç nemlendirdiğini hesaplayarak
Teşekkür ederim üstadım. Isı problemi yaşamadıktan sonra dediğiniz gibi nemi bir şekilde ayarlarım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **