150x150x200 Kabin Ve 4 Bitki için LED Önerisi

matheus

Yeni üye
Herkese selamlar arkadaşlar biliyorsunuz LED teknolojisi durmadan ilerliyor ve her gün her marka yeni bir ışık çıkartıyor. Ben de bu güncellemeleri eski konulardan takip etsem de bir çok kafa karışıklığına yol açtığı için tekrardan konu açmak istedim.

Başlıkta bahsettiğim üzere 4-6 bitkilik bir kabin alacağım. Bu işlemleri bu hafta bitireceğim için sipariş vermeye pek sıcak bakmıyorum ama zorundasın diyorsan da yapıcak bişeyim yok. LED ve benim bitkilerime maks verim verebilecek bi ışık istiyorum. 400W ya da 600W olmak zorunda diye tahmin ediyorum çünki 4 bitki olucak ve sömeklerin cılız kalmasını istemem.  İlk atacağım tohumlar AutoFlowering. Bütçem sadece ışık için 3-4k seviyesinde çünki bir kere alacağım ve onu kullanacağım.

Bu yüzden yardımınıza ve kullandığınız ledler hakkında bilgiye ihtiyacım var.

HPS kullanmak istiyorum ama elektrik faturası sıkıntı çıkartabilir diye korkuyorum. 
HPS konusunda elektrik faturası fiyatını da anlatabilirseniz sevinirim evet forumda hesaplaması var ama yansıyan şeyleri sizlerden de duymak isterim.

LED içinde aynı zaman da elektrik faturasına yansımalarını da paylaşırsanız bir çok kişinin kafasında ki sorunun kalkacağına inanıyorum. Faturadan patlamayalım :D

Herkese bu zor günlerde bolca sağlık kankalar...

EJDEERYAAA

Yeni üye
Faturadan patlaman için gerçekten uçuk bi rakam gelmesi lazim 1000 1500 tl ile kimsenin aklina bisey gelmez rahat ol

edizparlar

Yeni üye
kanka selam. hayırlı olsun karar vermişsin şimdiden hasadının bolluğuna...

kanka yaz geliyor hps falan olayını hiç karıştırma onun cooltube dür portatif klimadır yağmurdan kaçarken doluya tutulursun ekstra bide 1000wlik klima çalıştırmak zorunda kalırsın orda. Hem de yazın zahmetli 35derece kabinimi nasıl soğuturum diye başını ağrıtma hiç. 

Ledlere gelecek olursak sömeklerin dolu dolu olmasını sana da yaramasını istiyorsan bi 600w çek. Hatta aşağıda fatura kısmını da yazıcam kendine uygun olanı işaretlersin seçersin. Ledlerin verimini de lenslerle arttırabilirsin unutma. 

Sana tavsiyem iyi bütçen var quantum boardlara bakman. Ama neye bakarsan bak PAR değerine veya eşdeğer olduğu Lüx değerine bak. Güneş en tepedeyken 60k+ lümen veriyor ve en iyi ışık güneş öyle düşün. Cobledlerde tanesinde 5k lümen eşdeğer lensle birlikte 10k oluyor yazmıştı burda konuda Redclif. Luxmetreyle ölçen varsa daha aydınlatıcı olacaktır.

Ama en mantıklısı bence ışığa o kadar para vermeyip malzemeleri söyletip burda bi elektrikçide yaptırman kankacım. en baba 1000w ışık bile 600/700den çok tutmaz bu şekilde.

600w bir ışık Auto dediğin için 20/4 uygularsan 255 lira yakacaktır yalnızca ışık.
18 yakarsan 230 yakar. Herhangi bi sıkıntı oluşturmaz sana

matheus

Yeni üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim alıntı yapamıyorum bi sorun var herhalde ama attığın linkler türkiye ye gönderim yapmıyor sanırsam,
HPS’den vazgeçtim zaten yanıtın için teşekkür ederim.
Hedefim Türkiyede satılan bir led almak ama dediğin gibi kendi yaptırdığım bir led ışık hepsinden daha  iyi verim alıcaksam bu konuda beni biraz aydınlatmanı isterim.

Paak14

Kıdemli Üye
Bunun 300 w veya 450 w lığını yaptır. 
https://evdebitki.com/products/bitki-yetistirme-lambasi-led?gclid=CjwKCAjwg6b0BRBMEiwANd1_SKSb1dOCGf7THtgqM9Ey5He6WJq9ftfaH8FRIraBRL58NQaXu2dPqRoC1FgQAvD_BwE
Veya 

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-citi12-citizen-3500k-90-cri-6-nesil-bitki-yetistirme-led-isigi-719107424/detay
Veya 
kendi yapacağın cob led. Işık konusu altında cob led yapımı diye konu var.

Aemili31

Müptezel
Bütçen ve zamanın varsa spider farmer üzmez kanka bütçem yok uğraşamam hemen alayım bitsin istiyorsan sahibinden de 400w cob led satıyor eleman onlardan iki adet al çokta iyi verim alırsın

matheus

Yeni üye
Anlık ulaşabileceğimiz bir led yok anladığım kadarıyla. Satıcılara mail attım Türkiye'ye gönderim var mı diye.. Ama zannetmiyorum hele ki bu dönemde.

Lilith

Yeni üye
Cvp: 150x150x200 Kabin Ve 4 Bitki için LED Önerisi

Cevaplarınız için teşekkür ederim alıntı yapamıyorum bi sorun var herhalde ama attığın linkler türkiye ye gönderim yapmıyor sanırsam,
ben gönderim var diye biliyorum kanka neden göndermesinler, bir sorun olmayacaktır. 2si de epey kaliteli ışık trde bu fiyata yarısını bulamazsın.

jackherermi

Yeni üye
https://www.demirled.com/%C3%9Cr%C3%BCnlerimiz/dmr-agric2000
https://www.demirled.com/%C3%9Cr%C3%BCnlerimiz/dmr-agric3000

İki model de başarılı ama ağır ve iriler malesef
3000 modelinde kırmızı renk koymamışlar firmaya sordum gerek yok ledin modelinden mi neymiş
Firma pasif soğutucu kullanmış ısı derdi yok fan bozuldu derdi yok da amq montaj yaparken boynunu kırıyordum arkadaşın ? kocaman oda geniş alana direk yukaridan baksın diye miş
2000 modelini kullandım renkli ledlerden baya baya performanslı 
Arkadaşıma kabin toplarken almıştık
Kendime de istediğimde firma yeni modeli önerdi bende 3000 modelini aldım seoul sunlike ledli her sırada 80 led var 400 led

Tohumdan büyük saksıya toplam 32 gün geçti balkon ve gece lambası ile 12 gün geçirdi led ve 25 litre saksıyla 20 gün

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********