175 wat ful spectrum led tek bitki

Insomnia2

Yeni üye
Yetmedi arkadaşlar ama adamlar 50 watlik üç hps ile canavar gibi sömekler yapıyor bu normal mi ustalarım ?

varmibisey

Kıdemli Üye
Dostum Let den lete fark var ben samsung quantum board kullanıyorum lm301h 120watt canavar gibi 1 adet fotoya bakıyor senin let dandik büyük ihtimalle yada çok uzak mesafeden veriyorsun

ceket

Üye
Hangi ledi kullanıyorsunuz? Işık mesafesi nedir? Gerçekten şebekeden 175w akım çeken bir LED ışığın 1 bitkiye yetmiyor oluşu biraz anormal geldi.

Insomnia2

Yeni üye
Hangi ledi kullanıyorsunuz? Işık mesafesi nedir? Gerçekten şebekeden 175w akım çeken bir LED ışığın 1 bitkiye yetmiyor oluşu biraz anormal geldi.
175 wat harwrst master pro full spectrum
Ilk pistilin üzerinden 48 gün geçti yani çiçeklenmede 48. Gün kanka. Işık mesafesinde ledin kullanım tablosuna uydum çiçekte 40 45 cm

Insomnia2

Yeni üye
Dostum Let den lete fark var ben samsung quantum board kullanıyorum lm301h 120watt canavar gibi 1 adet fotoya bakıyor senin let dandik büyük ihtimalle yada çok uzak mesafeden veriyorsun
Led growkent harwrest master pro full spectrum 175 mesafe konusunda forumda denilenlerle ledin kullanım tablosuna uygun davrandım kanka

ceket

Üye
Bu bitkinin sorununun ışık olduğunu düşünmüyorum. Bir şeye çok üzülmüş ama ne olduğunu bilmiyorum. Kullandığınız ışık 160w nominal güce sahip, 1 bitki için gayet yeterli. Daha tecrübeli yetiştiriciler problemi teşhis edecektir. Yaprakların o şekilde görünmesi normal değil. Isı olması gerekenden yüksek olabilir. Nitrojen zehirlenmesi olabilir, yapraklar çok koyu renkte ve parlak görünüyor.

Insomnia2

Yeni üye
Bu bitkinin sorununun ışık olduğunu düşünmüyorum. Bir şeye çok üzülmüş ama ne olduğunu bilmiyorum. Kullandığınız ışık 160w nominal güce sahip, 1 bitki için gayet yeterli. Daha tecrübeli yetiştiriciler problemi teşhis edecektir. Yaprakların o şekilde görünmesi normal değil. Isı olması gerekenden yüksek olabilir. Nitrojen zehirlenmesi olabilir, yapraklar çok koyu renkte ve parlak görünüyor.
Bilmiyorum dostum kimseyi tanımıyorum kimse de net bir şekilde şunu şunu yap düzelebilir demiyor öylece bekliyorum.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka bi konu ac bitkine ne yaptiysan baştan sona detaylica bilgi verip anlat ki yanlis yaptığın işlemleri görüp uyaralım sende bir daha yapmazsın.

Ü

Üye silindi 26895

Guest
Yetmedi arkadaşlar ama adamlar 50 watlik üç hps ile canavar gibi sömekler yapıyor bu normal mi ustalarım ?
600w cob led yaptım 20k lümen alamadım 20cm den. 2k param çöpe gitti. Bırakın şu cob ledleri yazık paranıza zamana. Quantum bord sipariş ettim. Etmeseydim hps işini öğrenir ona girerdim. Her bitkinin tepesine 250w hps koy geç derim. Cob la çöp le fantazi aramayın.

LvbelC5

Kıdemli Üye
600w cob led yaptım 20k lümen alamadım 20cm den. 2k param çöpe gitti. Bırakın şu cob ledleri yazık paranıza zamana. Quantum bord sipariş ettim. Etmeseydim hps işini öğrenir ona girerdim. Her bitkinin tepesine 250w hps koy geç derim. Cob la çöp le fantazi aramayın.
600w coba 2k nasıl masraf edebildin orası manidar

Ü

Üye silindi 26895

Guest
600w coba 2k nasıl masraf edebildin orası manidar
Mani falan yok knk tek tek yazmam lazım buraya hepsini sadece basitçe aldığım alüminyumu 12cmx3cmx50 cm alüminyum bloklardan 4 tane aldım tanesi 150 liradan 600 lira tuttu, birde bunları birleştirmek için 2 adet 4x4x100 alüminyum çıta 150 lira, 12 adet cob led ve 12 adet reflektörlere 800 civarı verdim, 12 adet 12cm fan aldım ne kadar ödediğimi hatırlamıyorum, trafo, kablolar, lehim makinesi, bant vs derken 2k civarı gitti.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****