19/04 İlk Outdoor Deneyimi 2 Evlat

Herkese merhabalar evlatlarım şuanda 1 ay 16 gündeler. Bugüne kadar yaşadığım sorunları veya bilgilerimi naçizane anlatmak isterim.
evlatlarım nisan 9 da doğdular. Genetik değiller arkadaşımın yetiştirdiği güzel kafası olan bi sigaranın tohumlarından gözüme geleni ayırdım yaklaşık 1.5 2 yıl sonra attım 7 tanesinden 3 tanesi patladı gayet de güzeller.. Tohum patlatma ışını de şöyle yaptım 
pet su bardaklarına nemli toprağı doldurdum serçe parmağımla az bişey oyup tohumları yerleştirdim. Sürekl güneş alan yerde günde 2 3 defa fısfısla toprağı nemlendirdim sadece ve yaklaşık 3 gün sonra 3 tanesi doğdu. 
doğduktan sonra büyük saksı bulamadığımdan 10 lt lik bidonları kesip alt ve orta kısımlarına çivi deliği açarak toprak doldurdum toprağı da alta toprak ince gübre üstüne biraz daha toprak yumurta kabukları ve 1 bütün yumurta saksı başı üsstüne toprak koydum diktim.

burda yaklaşık 20 günlükler https://imgur.com/a/vQNwjd3

evlatlar büyürken yaprak uçlarında sararma oldu. onu da şöyle çözdük forumdaki üstadların desteği ile cal mag ve su pH ındaki kontrollerle hallettik.  https://imgur.com/a/nNRnyU0

Ve şunu da belirteyim yeni olan outdoor yapacak arkadaşlara saksınız eğer şeffafsa mutlaka kökleri güneşten korumanız gerekmekte bende burada öğrendim :)

Evlatlarım şu fotolarda 28 29 günlük https://imgur.com/a/Bk0Ivir

Resolut1on üstadımın sitemi ile evlatlarımı büyük 19 lt lik saksıya dikkatli bi şekilde mümkün mertebe zarar vermeden aldım ve topping yaptım. Fotoları  https://imgur.com/a/2OlaXBE  yaptığım topping başaralı olmuş mu sizce ??

Şimdi üstadlarıma bir sorum olacak.. Lst  zamanı gelmiş midir ? Okuyup araştırdığıma göre 4 / 6 boğum arasında yapılması yazıyordu. Bitkilerimin boyları 22 25 35 cm şuanda. lst yaparken ana gövdeyi mi eğmem gerekiyor yoksa yan dalları mı ? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Her türlü fikir ve önerilerinize açığım :)

Maalesef bugün acı bir gerçekle yüzyüze geldim ve evladın biri oğul çıktı ve içim sızlaya sızlaya idam ettim :( Yüce rabbim onun ruhunun sömeklerini kalan iki kızıma versin :) kalan sağlar bizimdir yola devam

RE: İlk Outdoor Deneyimi 3 Evlat

Çok iyi sağlıklı görünüyor bitkilerin eline sağlık. 
Topping yaptıktan sonra çıkan çift kelleye lst yapıp eğitim vereceksin. 
Ana gövdeyi elleme, istesende elleyemezsin bu saatten sonra muhtemelen. 
Resim ekliyorum. 
http://imgur.com/UZnOmB7
1. Resimdeki gibi düşün bitkini ve çıkan kelleyi. Kelleler yukarıya bakıyor olacak güneşe. 
2. Resimde ise o iki kelleyi uçlarından aşağıya doğru yatırıyoruz gerekli malzeme ile ve sabitliyoruz. 
Ne oldu kellenin birisi sağ tarafa diğeri ise sol tarafa bakıyor oldu. 
Uzanaya devam edecekler yine uçlar güneşe bakmaya çalışacak. Tokatı vuracaksın ağızlarına bir kablo daha yapıştıracaksın boynundan sen sağa sen sola bakmaya devam et diyeceksin. 
Lst yapmadığında dimdik yukarıya doğru uzayacak kelleler. Kelleler bir ağaç görevi görecek ve aşağıya güneş ışığının tam anlamıyla gitmesine izin vermeyecek. Sonuç olarak ne olacak alt taraflardaki sömekler gelişmeyecek ya da büyümeyecek. 
Ama lst yaptığında kelleleri sağa sola doğru yönelttiğin için alt tarafa güneş rahat bir şekilde gelecek, kellelerin gölge yapması engellenecek. 
Bu sayede hem kellelerden verim alınacak hemde alt sömeklerden.

Cvp: İlk Outdoor Deneyimi 3 Evlat

Resolut1on' Alıntı:
Çok iyi sağlıklı görünüyor bitkilerin eline sağlık. 
Topping yaptıktan sonra çıkan çift kelleye lst yapıp eğitim vereceksin. 
Ana gövdeyi elleme, istesende elleyemezsin bu saatten sonra muhtemelen. 
Resim ekliyorum. 
http://imgur.com/UZnOmB7
1. Resimdeki gibi düşün bitkini ve çıkan kelleyi. Kelleler yukarıya bakıyor olacak güneşe. 
2. Resimde ise o iki kelleyi uçlarından aşağıya doğru yatırıyoruz gerekli malzeme ile ve sabitliyoruz. 
Ne oldu kellenin birisi sağ tarafa diğeri ise sol tarafa bakıyor oldu. 
Uzanaya devam edecekler yine uçlar güneşe bakmaya çalışacak. Tokatı vuracaksın ağızlarına bir kablo daha yapıştıracaksın boynundan sen sağa sen sola bakmaya devam et diyeceksin. 
Lst yapmadığında dimdik yukarıya doğru uzayacak kelleler. Kelleler bir ağaç görevi görecek ve aşağıya güneş ışığının tam anlamıyla gitmesine izin vermeyecek. Sonuç olarak ne olacak alt taraflardaki sömekler gelişmeyecek ya da büyümeyecek. 
Ama lst yaptığında kelleleri sağa sola doğru yönelttiğin için alt tarafa güneş rahat bir şekilde gelecek, kellelerin gölge yapması engellenecek. 
Bu sayede hem kellelerden verim alınacak hemde alt sömeklerden.
anladım üstadım yani lst için daha bi hafta 10 gün zamanım var onlar uzadığında bu arada fotolar o kadar açıklayıcı olmuş ki eline sağlık :) kelleler uzayınca mutlaka yapacağım. Forum o kadar faydalı geldi ki at toprağa büyüsün mantığı vardı ama insan evladı gibi sevmen beslemen ve eğitmen gerekiyormuş.. Tohumsuz üstada selam olsun :) bu arada hocam ne olarak tahmin ediyosun türlerini bi kanı uyandırdı mı sende ? Savita / İndica ?

Aynen daha zamanın var. 
Forumda ki değerli üstadlardan da öneri gelebilir yerinde olsam şöyle yapardım böyle yapardım diye ama ben olsam kellelerden başka bir yere dokunmazdım çünkü ilk deneyimin olduğunu da varsayarsak fazla elleyip strese sokma derim ben. 
Lst uygulamasan bile güzel hasat alacağına inanıyorum ben ama anlattığım gibi yaparsan extra hasat gelir ve hasat süren uzamaz bitki aynı şekilde gelişimine devam eder. 
Outdoor da evet at toprağa oluyor genelde bişey yapmasan da ama uğraşmaktan, ilgilenmekten zevk alıyorsan bunun getirisi ciddi anlamda fazla oluyor. 
İndica gibi görünüyor.

Resolut1on' Alıntı:
Aynen daha zamanın var. 
Forumda ki değerli üstadlardan da öneri gelebilir yerinde olsam şöyle yapardım böyle yapardım diye ama ben olsam kellelerden başka bir yere dokunmazdım çünkü ilk deneyimin olduğunu da varsayarsak fazla elleyip strese sokma derim ben. 
Lst uygulamasan bile güzel hasat alacağına inanıyorum ben ama anlattığım gibi yaparsan extra hasat gelir ve hasat süren uzamaz bitki aynı şekilde gelişimine devam eder. 
Outdoor da evet at toprağa oluyor genelde bişey yapmasan da ama uğraşmaktan, ilgilenmekten zevk alıyorsan bunun getirisi ciddi anlamda fazla oluyor. 
İndica gibi görünüyor.

anladım üstadım çok teşekkür ederim tavsiyelerini can kulağıyla dinliyorum : )da benim bi sıkıntım var hocam bugün geldi gözüme büyük olan evlada topping yaptığım yerde kese görünmlü şeyler var korkuyorum valla. Kesecik mi yoksa yeni açan filizin yaprakları büyük öyle mi görünüyor bilemedim valla  :(  fotoğrafını şöyle iliştireyim şuraya https://imgur.com/a/t6o2y9l

beni aydınlatın lütfen erkek mi bu :( şimdi soru cevaba da konu açacam daha seri olayım diye sonra silicem kalabalık yapmasın diye

Yarım kg aşk yapmış bitkin geçmiş olsun.
Sadece topping yaptığın yerde mi var keseciklerden?
(soru soruyorum diye umutlanma bu arada uçur kellesini imha et onu)  :)

Resolut1on' Alıntı:
Yarım kg aşk yapmış bitkin geçmiş olsun.
Sadece topping yaptığın yerde mi var keseciklerden?
(soru soruyorum diye umutlanma bu arada uçur kellesini imha et onu)  :)

Sabah kökünden aldım üzülerek de olsa... Ama herşey kizlar için. Diğer ikisine de aynı zamanda topping yaptım ama onlar maşallah topping yaptığım yerden filizler fışkırıyor mübarek :) diğer konuyu sildim burdan cevap vereyim dedim. İkisinde kesecik namına hiçbir şey yok sadece filiz.. Erkek olsa onlar da belli ederdi dmi üstad?

Youloser

Yeni üye
Tam olarak öyle değil . Şimdi senin bitkin young dediğimiz genç bir bitki . Normalde cinsiyetini bu tarihte belli etmezdi.  Senin bir bitkinin hemen kendini belli etmesi . Uğradıği stres ile başa cikamayip dengesini şaşırıp üreme organını hemen belli etmesi durumu  Diğer 2 bitkin bu stresten daha az etkilenip pipisini hemen belli etmemesi ihtimali var . Yani kısaca daha hic bir sey belli değil kankacım. İhtimali hâlâ devam etmekte

Cvp: 19/04 İlk Outdoor Deneyimi 2 Evlat

Youloser' Alıntı:
Tam olarak öyle değil . Şimdi senin bitkin young dediğimiz genç bir bitki . Normalde cinsiyetini bu tarihte belli etmezdi.  Senin bir bitkinin hemen kendini belli etmesi . Uğradıği stres ile başa cikamayip dengesini şaşırıp üreme organını hemen belli etmesi durumu  Diğer 2 bitkin bu stresten daha az etkilenip pipisini hemen belli etmemesi ihtimali var . Yani kısaca daha hic bir sey belli değil kankacım. İhtimali hâlâ devam etmekte

Eyvallah başkan artık onu da zamanla bekleyip göreceğiz. En çok dikkatimi çeken olay şey oldu bu tohumlanan evlat ilk çıkan ve en çok büyüyen evlattı.. Gözbebeğim idi yani. Diğer ikisinde ana gövdeden çıkan dal birleşimi ve diğer bogumlarda 2 tane pistil çıkıyo dişilik göstergesi mi yoksa filizlerin başı mi onu bilmiyoruz kanka nasip :) umarım 2 kızım kız olarak kalır diyelim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kiraquma:
  • İstanbul İstanbul:
  • K kiraquma:
    **** **** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ****** *** ****** ********* ***** ********* ********* ***** ******* ********* ******** ***** hahahaha** ** ****** ******* ** ****** *** ****** **********
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    ***** ******* ** hahahaha***** **** *** ***
  • Coke Coke:
  • Night owl Night owl:
  • Coke Coke:
    *** hahahaha*** **** ** ******** ** ** ******* hahahaha****** ** ** * ** ****** ******* ****** ****** *** * *** ******* **
  • Coke Coke:
    ****** ******* **** ******** ********* *** ********** ****** **** ****** hahahaha** *********
  • B boldpilot34:
    ******* ******** hahahaha * ***** ***** **** **** * ****** ******* **** ******* ********** ****** ****** ****** ****** ***** ********* ** ****** ** ******
  • Coke Coke:
  • Night owl Night owl:
  • B boldpilot34:
    +1
  • Coke Coke:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
  • G G28:
    ****** ****** ********* hahahaha hahahaha *** ** ***** ******* ******** *** ***** ********* *** *** * ***** ** ********** ****** ***** ******** ** ********** ******** **** ********
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ***** **** ****** *** ****** ****** ********* hahahaha hahahaha *** ** ***** ******* ******** *** ***** ********* *** *** * ***** ** ********** ****** ***** ******** ** ********** ******** **** ********
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha********* **** ****** ******* ****** ** hahahaha* hahahaha**** ******* **** ****** ******
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    *** ******** ********** ******* ******** *** ***** ***** ****** **** ******* ***** ****** ******** ***** ********** ***
  • G G28:
    ******** ****** ***** **** ****** *** ***** ********** **** hahahaha**
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** ***** ********** hahahaha ***** hahahaha*
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ********* ****** ** ******* ** ******