1K Hps Sıcaklık Sorunu

köşkerrr

Yeni üye
6 adet purple diesel auto bitkim var 150x150x200 kabinde 21. gündeler 1000w mh lamba taktım ancak akdeniz iklimi sağolsun yüksek sıcaklık büyük problem yaratıyor kabinin kapağını açık bırakmam gerekiyor ona rağmen 28 derecenin altına düşmüyor. Led lambalardan anlamıyorum ve çok fazla seçenek var yardımcı olur musunuz ? 1000 w mh veya hps lamba gücünde led lamba tavsiyesi verebilir misiniz ?

CahilKush

Doktor
6 adet purple diesel auto bitkim var 150x150x200 kabinde 21. gündeler 1000w mh lamba taktım ancak akdeniz iklimi sağolsun yüksek sıcaklık büyük problem yaratıyor kabinin kapağını açık bırakmam gerekiyor ona rağmen 28 derecenin altına düşmüyor. Led lambalardan anlamıyorum ve çok fazla seçenek var yardımcı olur musunuz ? 1000 w mh veya hps lamba gücünde led lamba tavsiyesi verebilir misiniz ?
Qb al dostum 2 tane 240 w alsan mh den bile güzel olur sıcaklık derdin sıfıra iner

CahilKush

Doktor
6 adete 1 tane 240 1 tane 120 w qb de yapabilirsin ama buntcen varsa 2 240 ile harika hasat alırsın tabi diger noktalarıda iyi halledersen

köşkerrr

Yeni üye
Cooltube almanı tavsiye ederim eğer yoksa
almadım ancak almayıda düşünmüyorum yaz ayları geliyor buralarda şu mevsimde bile açık hava(öğlen vakitleri) 27 28 dereceyi görüyo zaten çiçeklenme için mh den hps ye geçmem gerekecek ona vereceğim parayla led almak daha mantıklı geliyor çünkü kabini kapalı tutmam gerekecek koku problemi için

CahilKush

Doktor
almadım ancak almayıda düşünmüyorum yaz ayları geliyor buralarda şu mevsimde bile açık hava(öğlen vakitleri) 27 28 dereceyi görüyo zaten çiçeklenme için mh den hps ye geçmem gerekecek ona vereceğim parayla led almak daha mantıklı geliyor çünkü kabini kapalı tutmam gerekecek koku problemi için
Qb en iyi yol dostum başta masraflı ama zaten 2. Growda elektirikten ettigin tasarufla kâr etmeye başlarsın

Aguş

Doktor
Selamlar 2 seçeneğin var 1. seçeneğin işini çözmemesi de muhtemel,

1-Cooltube ve güçlü bir çıkış fanı alarak 1-2 derece fark yaratabilirsin + Döngünü değiştirip karanlık zamanı nı en sıcak olan 12-16 arasına çekebilirsin az da olsa kurtarır ama mayıs ayında bu bile kurtarmaz
2-Bir adet şundan alırsın keyfine bakarsın

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka selam,

600 w hid kullanıcısı olarak sana yazıyorum daha önce 1000w photo deneyimim oldu.
öncelikle 1000w mh/hps ikilisinin yerini tutucak herhangi bir ledi türkiye sartlarında uygun fiyatla bulamazsın. ha diyosan para sıkıntım yok link bırakıyorum arayıp telefonla 1000w degerinde bitki yetistirme ledleri için fiyat alabilirsin.

öte yandan cözüm istiyorsan @Aguş ne dediyse takip etmen lazım. bende birkaç ekleme yapıyım.
- cooling tube yerine hood olan versiyonu özellikle 1000w için tavsiye ediyorum. link bırakıyorum;
- 150x150x300 kabine eger karbon filtrede kullanmayı düsünüyorsan en az 600 m3 lük kanal tipi fan alırsan
karbon filtre++++coolinghood+++++ çıkış fanı şeklinde baglantı yaptıgını var sayarsak hem sogutma hem havalandırma hemde koku problemini tamamiyle cözebilirsin.
- artan hava sıcaklarında vantilatör kurdugun zamanda 2-3 derecelik bitki alanı serinligi saglayacagını unutma.

Aguş

Doktor
Harvest master kullanıyorum ama 150 olması 550 mt3 le atılcağı anlamına gelmyor 550mt3 yetersiz aklıyor 1100mt3 200mm flanslı sp alıp redüktörle 150mm e düşürmeni tavsiye ederim soğutma açısından yada direk 200mm olandan al ama çok pahalı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
  • S SuperKafa:
    ** ***** *** ******** hahahaha ****** **** *** ******** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ***** ***** hahahaha** ** ***** hahahaha ****** ***** **** ******** ***** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******** ******* ** **** **** ***** ***** hahahaha* ***** ********* ***** ********** ********** **** ***** ** **
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ******** ********* ******* ***** ******* *****
  • istr istr:
    ****** ***** **** ********** ********** ******** hahahaha** ********* ***** ********* ********* ********** ******** ********* ******* ****** hahahaha ******

• Z zanova:
    ******* ********* ** *** ***** hahahaha** ******* ******** **** *** *** **** ******* ****** ******* ***** hahahaha**** *** ******* *** ** ********
  • Z zanova:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******
    S SuperKafa: ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******