2.5 AYLIK TOHUMLARA (CERRY CHRİS) EĞİTİM VERİLİRMİ KAFA KOPARMA YAPILIRMI

Hevesliacemi

Yeni üye
Kankalar ilk deneyimim olucak çok araştırdım ama anlayamadım kusuruma bakmayın bilen arkadaşlar kısacık bi bilgi verirse çok sevinirim.

Birinci Sorum:KISA DÖNEM TOHUMA SEÇTİĞİM TOHUMA BUDAMA KELLE KOPARMA YAPILIRMI

2. SORUM: KISA DÖNEM TOHUMA EĞİTİM VERİLİRMİ GEREK VARMI

3. SORUM:GÜBRE OLARAK HESİ STARTER KİT ALICAM BU ÜRÜNÜ KULLANMALIMIYIM GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR
(KAÇ GÜNDE BİR GÜBRELEMEYİ YAPMAK İYİ OLUR)

Turkish man

Doktor
Kankalar ilk deneyimim olucak çok araştırdım ama anlayamadım kusuruma bakmayın bilen arkadaşlar kısacık bi bilgi verirse çok sevinirim.

Birinci Sorum:KISA DÖNEM TOHUMA SEÇTİĞİM TOHUMA BUDAMA KELLE KOPARMA YAPILIRMI

2. SORUM: KISA DÖNEM TOHUMA EĞİTİM VERİLİRMİ GEREK VARMI

3. SORUM:GÜBRE OLARAK HESİ STARTER KİT ALICAM BU ÜRÜNÜ KULLANMALIMIYIM GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR
(KAÇ GÜNDE BİR GÜBRELEMEYİ YAPMAK İYİ OLUR)
Kısa dönem bitki dediğin autoflower anlıyorum otomatik çiçeklenme yani. Eğer bu Tohumdan bahsediyorsak iç mekanda yapsan dış mekanda yapsan belli bir zaman geldikten sonra budama yapılır. Kelle uçurma işlemini iç mekanda 1 kez uygulamalısın yada hiç uygulamamalısın. Çünkü photo kadar uzun sürüyor buda mantıksız bir işlem. Dış mekanda yapıyorsan 4 yada 5 kez kelle uçurabilirsin. Auto bitkiye de eğitim verilir ama hızlı hasat almak için yapılan bu Genetiklere çoğu grower eğitim , kelle uçurma yapmıyor. Çiçeği strese sokmamak için. Strese giren çiçek geç büyür. Gübre olarak da ya biobizz al organiktir yada inorganik olarak canna kullan en iyisi bunlar bana göre.

Hevesliacemi

Yeni üye
Kısa dönem bitki dediğin autoflower anlıyorum otomatik çiçeklenme yani. Eğer bu Tohumdan bahsediyorsak iç mekanda yapsan dış mekanda yapsan belli bir zaman geldikten sonra budama yapılır. Kelle uçurma işlemini iç mekanda 1 kez uygulamalısın yada hiç uygulamamalısın. Çünkü photo kadar uzun sürüyor buda mantıksız bir işlem. Dış mekanda yapıyorsan 4 yada 5 kez kelle uçurabilirsin. Auto bitkiye de eğitim verilir ama hızlı hasat almak için yapılan bu Genetiklere çoğu grower eğitim , kelle uçurma yapmıyor. Çiçeği strese sokmamak için. Strese giren çiçek geç büyür. Gübre olarak da ya biobizz al organiktir yada inorganik olarak canna kullan en iyisi bunlar bana göre.
Kankam iç mekanda yapıcam 2x2x2 çadırın içine ışık olarak da

SOL 1800w Led Bitki Yetiştirme Lambası koymayı düşünüyorum​

Toprak olarak biobiz toprak light mix seçtim
Saksı olarak da kumaş saksı12 litre seçtim

ısı ölçer nem ölçer nem makinası fan ne gerekiyorsa almayı düşünüyorum sadece beni sulama ve gübreleme korkutuyor ne yapmam lazım bunlara dikkat ederek nasıl bi yol izlemeliyim anladığım üzere kızları hiç sitrese sokma diyorsun kelle koparma eğitim verme yapmıyorum o zaman

Turkish man

Doktor
Kankam iç mekanda yapıcam 2x2x2 çadırın içine ışık olarak da

SOL 1800w Led Bitki Yetiştirme Lambası koymayı düşünüyorum​

Toprak olarak biobiz toprak light mix seçtim
Saksı olarak da kumaş saksı12 litre seçtim

ısı ölçer nem ölçer nem makinası fan ne gerekiyorsa almayı düşünüyorum sadece beni sulama ve gübreleme korkutuyor ne yapmam lazım bunlara dikkat ederek nasıl bi yol izlemeliyim anladığım üzere kızları hiç sitrese sokma diyorsun kelle koparma eğitim verme yapmıyorum o zaman
Aynen hızlı hasat almak istiyorsan eğitim ve kelle uçurma yapma. İlk olduğun için biobizz gübresi al grow bloom top max bu üçünü alsan yeterli. Growa başla filiz verdiği zaman yaz bana profilime gerekirse gübreleme sulama çok basit yaparız beraber merak etme :)

Hevesliacemi

Yeni üye
Aynen hızlı hasat almak istiyorsan eğitim ve kelle uçurma yapma. İlk olduğun için biobizz gübresi al grow bloom top max bu üçünü alsan yeterli. Growa başla filiz verdiği zaman yaz bana profilime gerekirse gübreleme sulama çok basit yaparız beraber merak etme :)
Kankam nasıl dm atılıyor bilmiyorum bana dm atsrmısın

Hevesliacemi

Yeni üye
Kankam bide ışığım filizlenmeden hasata kadar yeterli olurmu

Hevesliacemi

Yeni üye
Yöneticiler dm atabiliyor profilime yazı yazabilirsin en fazla. Işık yeterli kesinlikle
Kankam ışık için aklımı karıştırdılar buna da iyi diyorlar hangisini seçeyim

SOL 1800w Led Bitki Yetiştirme Lambası bumu​

BavaGreen 720W Samsung LM301H + Seoul 3030 + Oslon 660nm 730nm + Seoul 385nm Bitki Yetiştirme Ledi bumu üstadım hangisini seçeyim

Turkish man

Doktor
kankam 25 tane koycam fakat acemii olduğum için yapamadıklarım da olucak içinde onun düşüncesiyle fazla koyucam
25 tane aşırı yer kaplar çok büyük bir karbonfilitre lazım. Senin yerinde olsam asla böyle bir hata yapmam 6 adet patlat en fazla ve 600 watt lık bir ışık kesinlikle yeter. Quantum bord Samsung 480 watt ışık çok rahat bir şekilde yetiştirir ve Quantum bord Samsung öneririm kesinlikle geçerli bir ışık

Hevesliacemi

Yeni üye
25 tane aşırı yer kaplar çok büyük bir karbonfilitre lazım. Senin yerinde olsam asla böyle bir hata yapmam 6 adet patlat en fazla ve 600 watt lık bir ışık kesinlikle yeter. Quantum bord Samsung 480 watt ışık çok rahat bir şekilde yetiştirir ve Quantum bord Samsung öneririm kesinlikle geçerli bir ışık
kankam çadırımı aldım 1-2 malzemeyide aldım açıkcası böyle devam etmem gerekcek gibi kankam bide şimdi forumda gezerken gördüm toprak olarak biobiz ligt mix değilde plagron light mix daha iyi diyorlar bu konu hakkında ne düşünüyorsun

Turkish man

Doktor
kankam çadırımı aldım 1-2 malzemeyide aldım açıkcası böyle devam etmem gerekcek gibi kankam bide şimdi forumda gezerken gördüm toprak olarak biobiz ligt mix değilde plagron light mix daha iyi diyorlar bu konu hakkında ne düşünüyorsun
Evet doğru okumuşsun. Anlaşılan sen bu işe haddin den fazla para dökeceksin. Ama ben 20 lt toprağı 16 TL ye alıyorum ve çok başarılı

Hevesliacemi

Yeni üye
Evet doğru okumuşsun. Anlaşılan sen bu işe haddin den fazla para dökeceksin. Ama ben 20 lt toprağı 16 TL ye alıyorum ve çok başarılı
kankam açıkcası şuan korkum başaramamak o yüzden gereken neyse en yisi olsun derdindeyim kankam sana çok soru soruyorum hakkını helal et aklıma takılan şeylerde var onlara cevap verirmisinz okuyorum okuyorum müptezel beynim almıyor :)

kankam şimdi bu gübreleme olayı aklmı çok karıştırıyor okuduğuma göre sulamayı toprak kurudukca yapınız diyor bu1. sorum
,
2. sorum 15. günden sonra auto tohumlarda gübrelemeye başlayın diyor ya bundan sonra 15. günden sonramı boş sulamayı kesip gübreli su vermeye başlıcaz

3. sorum ise flush atımını bitkinin bitmesine doğrumu yapıyoruz flush dediğimiz olayda toprağı temizleme oluyor dimi yanlış anlamamışım (şu kadar araştırmayı okulda yapsaydım üniyi bırakmamış bitirmiş olurdum :( )

Turkish man

Doktor
kankam açıkcası şuan korkum başaramamak o yüzden gereken neyse en yisi olsun derdindeyim kankam sana çok soru soruyorum hakkını helal et aklıma takılan şeylerde var onlara cevap verirmisinz okuyorum okuyorum müptezel beynim almıyor :)

kankam şimdi bu gübreleme olayı aklmı çok karıştırıyor okuduğuma göre sulamayı toprak kurudukca yapınız diyor bu1. sorum
,
2. sorum 15. günden sonra auto tohumlarda gübrelemeye başlayın diyor ya bundan sonra 15. günden sonramı boş sulamayı kesip gübreli su vermeye başlıcaz

3. sorum ise flush atımını bitkinin bitmesine doğrumu yapıyoruz flush dediğimiz olayda toprağı temizleme oluyor dimi yanlış anlamamışım (şu kadar araştırmayı okulda yapsaydım üniyi bırakmamış bitirmiş olurdum :( )
Helal olsun güzel insan. Senin mütevazi tavrın yeter. Merak etme growu ikimiz beraber hatasız bitiririz. Sorularını cevaplamak gerekirse

1.soru cevap

Toprak kuruduktan sonra su vereceğiz parmağımızla kontrol edeceğiz nemli ise vermeyeceğiz

2.soru cevap

Bitki çimlendikten 12 sonra boş sulumayı bırakıp grow gübresi kullanmaya başlayacağız

3.soru cevap

Flus boş sulama brom. Amacı ise çiçeğimize verdiğimiz gübreleri topraktan temizlemektir.

Hevesliacemi

Yeni üye
Helal olsun güzel insan. Senin mütevazi tavrın yeter. Merak etme growu ikimiz beraber hatasız bitiririz. Sorularını cevaplamak gerekirse

1.soru cevap

Toprak kuruduktan sonra su vereceğiz parmağımızla kontrol edeceğiz nemli ise vermeyeceğiz

2.soru cevap

Bitki çimlendikten 12 sonra boş sulumayı bırakıp grow gübresi kullanmaya başlayacağız

3.soru cevap

Flus boş sulama brom. Amacı ise çiçeğimize verdiğimiz gübreleri topraktan temizlemektir.
kankam allah senden bin kere razı olsun güzel insansın yasak biliyorum ama gerçekten bittiğinde ziyafete bekliyorum seni toprak olarak o zaman plagron light mix alıyorum tohum olarak da auto lemon alıyorum auto tohumlar arasın da hangi tohum hasat açısından daha bol ve narinlik açısından daha dayanıklı forumda girip çıkmadığım konu kalmadı :D

Turkish man

Doktor
kankam allah senden bin kere razı olsun güzel insansın yasak biliyorum ama gerçekten bittiğinde ziyafete bekliyorum seni toprak olarak o zaman plagron light mix alıyorum tohum olarak da auto lemon alıyorum auto tohumlar arasın da hangi tohum hasat açısından daha bol ve narinlik açısından daha dayanıklı forumda girip çıkmadığım konu kalmadı :D
Ortalama hepsi nerede ise aynı hasatı verir bir kaç auto hariç onlar daha az verim veriyor
Jack herer, Bruce BANNER, bluedream, lemon skank. Bunlar iyi güzel Genetikler bro. Nasip be bro sen bitir hele growu elbet birgün :)

Hevesliacemi

Yeni üye
Ortalama hepsi nerede ise aynı hasatı verir bir kaç auto hariç onlar daha az verim veriyor
Jack herer, Bruce BANNER, bluedream, lemon skank. Bunlar iyi güzel Genetikler bro. Nasip be bro sen bitir hele growu elbet birgün :)
kankam yapa bilirim dimi :D çok korkuyorum başaramam diye

bide kanka bana arkadaşım 2 tane fan attı çadırım içinde isimleri şunlar

Max fan pro 600 m3/h kanal tipi fan

Max fan pro 1220 m3/h kanal tipi fan

bunların ikisinide almam gerekiyormu yada birimi alınacak anlayan bir arkadaşım var ama bende cahil kalmak istemiyorum bro

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha *** **** *** hahahaha* ***** ****** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ********** hahahaha hahahaha* ***** **** **** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha** *********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ** ********
  • Houp53 Houp53:
    **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
    +1
  • U ucankarga:
    ***** ***** *** ** ****** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** **** *****
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ** *** ******* **** ****
  • Houp53 Houp53:
  • U ucankarga:
    ******** *** hahahaha***** **** *****
  • içiciadam içiciadam:
    * ******** ****** **** *** ******** ******** ******** ******* hahahaha** ****** ********** **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ***** ********* *** ********* ** ********** ******* **** ****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** **** *** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** *** hahahaha** ****** ***** hahahaha** ********** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ******** ******* ** ***** **** ******** ****** **** ***** ******* ******** ********
    içiciadam içiciadam: ********** ******** ******* ** ***** **** ******** ****** **** ***** ******* ******** ********