2 bitki için dob led

Acemidal

Üye
Merhaba arkadaşlar
Forumda da oldukça araştırdım ancak tatmin edici bir post bulamadım.

Bir süre sonra indoor a geçerek iki bitki yetistirmeyi planlıyorum. Forumda kendi dob LED ini kendin yap tarzında çok güzel bir paylaşım var ama benim bunu yapmak için hiç vaktim yok bu nedenle hazır almayı düşünüyorum. Sizce aşağıdaki LED iki bitki için fiyat performans mıdır? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Eyvallah...

Acemidal

Üye
Par değeri yazsa idi bir şeyler söylemek mümkündü.
Yani satın alsam ne olduğunu bilmeden mi almış olurum. Daha önce par değeri ile ilgili soru sorduğumda :

"Lümen değeri var ilanda. Par değeri de Lümen hesaplamak için kullanılır zaten ve odanın duvarlarının rengi bile etkiler. m² ye 30-40 Bin lümen vermeniz gerikiyor. Bu lamba 45.000 Lümen veriyor."

şeklinde cevap gelmişti.

Bu satıcının ürünleri ortalama fiyat kime yaptırsan tanıdık olmadığı sürece bu fiyata yapacaktır ayrıca ışıkları yurtdışından almadığın sürece yine bu fiyata denk gelecektir.

İmago

Üye
Bu bilgiyi elektrik mühendisi arkadaşıma onaylatacağım dostum. Konu led olunca ben sadece par değerine bakıyorum. O da genelde profesyonel sitelerde yazıyor. Saygılarımla.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
200 watt ile tek bitki yetişir bence 2 bitkiyi zorlar diye düşünüyorum ama yeter mi 2 bitkiye

freebird

Kıdemli Üye
@Acemidal ben de bu ışığa bakıyorum aynısının farklı bi satıcıda olanı var bu 425 yazmış o 525 ama bence 525 yazan daha güvenilir gibi ona bak bence ben ondan alıcam 425 olan ikinci el gibi geldi bana bi de ilanda 22.000 lümen yazıyo baya sallamış 45.000 diye

freebird

Kıdemli Üye
@Acemidal o yüzden ben sipariş vermedim bunu daha adamı aradım ama işim var döncem bugün kargo yapamam vs dedi dönmesini bekliyorum dönmedi daha dönerse sorarım niye farklı fiyat diye

freebird

Kıdemli Üye
425 olan havale fiyatımış ama kargo hariçmiş 525 olan kredi kartıyla ödememiş aradı

Acemidal

Üye
Bu leder değiştirilebilir çip olması iyi yani çip patladı yenisi takabiliyorsun . Şöyle örnek vereyim mesela gittin Viper markanın ışığını aldın led chip bozulursa o ledden yok yani çöpe gider aldığın ışık . Lümen değeri doğruysa 22000 lümen 2 bitki için ideal bir rakam bence.
Bak bu da bir avantaj. Eyvallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ****** hahahaha* *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ***** **** ******** ******** **** *** ***** ***** ********* ** ******* ** ***** ** ******** ******* ******** ** ***** ****
  • lavrens lavrens:
    ****** hahahaha* **** ****** hahahaha**** ********** ***** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** ******** ********* ********** ***** *** ******** *** ***** hahahaha* hahahaha*** ****** **** ***** ***** ********** ******** ******* ** ******** hahahaha **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** hahahaha* **** ****** ********* ********* ********** ***** ********** hahahaha**** ******* **********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ******** ******** **** ******* ******* ***** hahahaha*** *******
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** **** ***** hahahaha** ******
    ******* **** ******** ***** ***** ******** hahahaha*** ***** ******** hahahaha *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ***** ********** **** ****** ******* ******** **** ***** ******* ** ****** **** **
    +1
    ********* ********* ******** ******** ******** ******* **
    **** ** ***** ***** ***** **** ****** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* **** ******** ***** ***** ******** hahahaha*** ***** ******** hahahaha ********* hahahaha*** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
    *** ** *** ****** **** *** ***** **
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ***** *** **** **** ***** ****** **** ***** ****** hahahaha** **** ****** ***** *** ********** *** ****** **** ******* ******* **** ****
    ***** ********* ******** *** ****** ** ****** ********** *** **** ** ***** **** **** ******** ***** ********* ****** ******* **** *** hahahaha ****** ********
    ******** ********** ** ** ********** *** ***** **** **** ******** ***** ********* ** **** ****** ********* **** **** ********* ***** **** ** *** ****** ******* hahahaha ******** **** ** ****** *** **** **** ***** ******* ****** *** **** *** *** ******** hahahaha ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******** ********** ** ** ********** *** ***** **** **** ******** ***** ********* ** **** ****** ********* **** **** ********* ***** **** ** *** ****** ******* hahahaha ******** **** ** ****** *** **** **** ***** ******* ****** *** **** *** *** ******** hahahaha ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha ******* ****** ****** ******** ******* **** hahahaha ******* *****
    ***** ****** ***** ********* ********* ******* **** *** ******** ***** ******* ****** ****** ********* ****** ****** **** **** *** ****** ****** ****** *******
    ***** ** ******* ****** hahahaha**
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* hahahaha* ******* ******* ********** hahahaha hahahaha **
    +1
    Ü Üfürükçü gargamel: ******* hahahaha* ******* ******* ********** hahahaha hahahaha ** +1