2.Grow Feminazed Bluedream(Güncel)

Mahsun

Kıdemli Üye
Işık 400w cob led
Kabini kendim yapmıştım 100 100 200 boyutlarında
Toprak compo sana vermikülit ve perlit
Gübre olarak bu sefer tamamen organik gitmek istiyorum solucan gübresi yarasa gübresi muz kabuğu yumurta kabuğundan kalsiyum kullanıyorum

Forumdan öğrendiklerimle bir yol izliyorum çok bilgim yok amacım tek bitki ile neler yapabiliyorum bunları görmek aslında tamamen keyif odaklı takılıyorum ilk growumda 2 bitki ile başlangıç adına güzel sonuçlar aldığımı düşünüyorum

Malum azamlar sonrası ışığı 200w a düşürdüm bloom dönemi tekrardan 400w olarak devam edicem

Desteğini esirgemeyen yardım eden bütün abiler kardeşler teşekkür ederim

01.01
Tohumu direkt olarak toprağa attım suda ya d peçete de bekletmedim

04.01
Tohum topraktan kafayı çıkardı gayet iyi durumda görünüyor

24.01
0.5 litrelik saksıdan direkt olarak 25 litre altları ve etrafı delikli saksıya aldım biraz kalsiyum eksiğim var

26.01
5.boğumdan toping yaptım

18.02
Yanlara doğru uzayan dallara lst yapıp bitkiyi açmaya çalıştım ve ışığı 300watta çıkardım bitki boyu biraz kısa gibi geliyor zannedersem file çekmem lazım

https://ibb.co/MnyBSKH

26.02
İçlerdeki dallardan ara ara fan yapraklarını buduyorum bugün ek olarak bir miktar gübre verdim ( solucan gübresi , toz muz kabuğu kurusu ve az miktarda fosfor için toz yarasa gübresi )

28.02
Vegde geçen 55 gün sonrasında @higthead ve @Lowmembers üstatların tavsiyesiyle bitkiyi çiçeğe aldım ışık döngüsü 12 12 oldu ve fosfor için toz yarasa gübresi verdim 25 litreye 8 kaşık 2 litre suladım

16.03
Çiçekte 16.gündeyiz pisttiler iyice belirginleşti ışık 400w olarak devam ediyorum gübre olarak ekleme yapmadım katı ve organik gübre kullandığım için sadece suluyorum bitkiyi

@IcBlue kankamın microbe tea tarifini hazırladım ve bugün uyguladım Çay maya ile hazırlanıyor amaç toprakta ki canlılığı arttırmak
Güncellemeye devam edeceğim

20.03
Bitkiye microbe tea ardından mısır sst yaptım ve uyguladım gayet iyi durumda görünüyor yapraklar öbek öbek iyice ışığa yönelttiler kendilerini daha sağlıklı duruyorlar cob ledden dolayı biraz ışık stresim ve yanıklarım var ama ışık mesafesiyle oynamak istemiyorum bitki aptallaşıyor birden yukarı kaldırıyor yapraklarını stres ilerlemediği için ışık mesafesini sabit tutuyorum pistiller baya uzadılar koku artmaya başladı bakalım sona doğru yaklaşıyoruz

29.03
Hasata doğru küçük adımlarla devam ediyoruz bakalım @IcBlue kankamın organik tarfilerinden kırmızı fasülye ile gübreleme yaptım bugün çiçekte 29.gün tricomlar çıktı yavaş yavaş bitki zannımca sömeğe geçti bu hafta bitmeden microbe tea ile bir sulama daha yapacağım

30.03
Çiçekte 4.hafta geçiyor sanki biraz azot açlığı var gibi ama biraz daha bekliycem
Bi takım lst uyguladım dalları biraz daha dışa doğru açtım

18.04
Hasata yaklaşık 1 hafta kaldı ışığı quantum boarda yükselttim potasyum boost için sıvı yarasa gübresi vermeye devam ediyorum vaziyet bu şekilde kankalar

Son düzenleme:

Mahsun

Kıdemli Üye
Organi gitmeye çalışıyorum o yüzden solucan gübresi haricinde başka bişey vermedim toprakta bi nebze gübreliydi

Mahsun

Kıdemli Üye
Birazda ışık mesafesinden olabilir boyu tam bilmiyorum ama 50 cm de tutmaya çalışıyorum minumum

Lowmembers

Müptezel
Işık 400w cob led
Toprak compo sana vermikülit ve perlit
Gübre olarak bu sefer tamamen organik gitmek istiyorum solucan gübresi yarasa gübresi muz kabuğu yumurta kabuğundan kalsiyum kullanıyorum

Forumdan öğrendiklerimle bir yol izliyorum çok bilgim yok amacım tek bitki ile neler yapabiliyorum bunları görmek aslında tamamen keyif odaklı takılıyorum ilk growumda 2 bitki ile başlangıç adına güzel sonuçlar aldığımı düşünüyorum

Malum azamlar sonrası ışığı 200w a düşürdüm bloom dönemi tekrardan 400w olarak devam edicem

Desteğini esirgemeyen yardım eden bütün abiler kardeşler teşekkür ederim

01.01
Tohumu direkt olarak toprağa attım suda ya d peçete de bekletmedim

04.01
Tohum topraktan kafayı çıkardı gayet iyi durumda görünüyor

24.01
0.5 litrelik saksıdan direkt olarak 25 litre altları ve etrafı delikli saksıya aldım biraz kalsiyum eksiğim var

26.01
5.boğumdan toping yaptım

18.02
Yanlara doğru uzayan dallara lst yapıp bitkiyi açmaya çalıştım ve ışığı 300watta çıkardım bitki boyu biraz kısa gibi geliyor zannedersem file çekmem lazım

https://ibb.co/MnyBSKH

26.02
İçlerdeki dallardan ara ara fan yapraklarını buduyorum bugün ek olarak bir miktar gübre verdim ( solucan gübresi , toz muz kabuğu kurusu ve az miktarda fosfor için toz yarasa gübresi )

28.02
Vegde geçen 55 gün sonrasında @higthead ve @Lowmembers üstatların tavsiyesiyle bitkiyi çiçeğe aldım ışık döngüsü 12 12 oldu ve fosfor için toz yarasa gübresi verdim 25 litreye 8 kaşık 2 litre suladım

Kardo lolipop a gerek yok bence. Cok güzel Lst baslamissin cokfa mukemmel lst iledevam edersin. Nasilsa isigin tek bitki icin gayet ideal. Suan 200w dami ışık bilmiyorum ama 400w a almanjn zamani gelmis. Tabi isik messfesine dikkat ederek. Bu dallari lst yi tZeleyerek kac ana kol buyuk lst ipine baglanabildcek kol varsa bagla yan yana nizami sekilde saksinjn kenarlarina egerek. Lst de amac butun bu çiçek benzeri uçları esit hizada tutmaktır biliyon. Sen bunu dedigim gibi dallari esir sraloklarla gergin lst yapip 2 3 gunde bir de tazelersen. O 400w cob ile anasini bellersin bu cicegin. Cicek gayet saglikli cicege sokacan fazla deneyimin yok. Lolipop molipop şuan ki mujtemel harika sonucu tehlikeye atmaha degecek kDar ogretici ve bilgilendirici bir olay degil senin icin sanki kanka. Ben fikrimi soyledim sen de bi düşün derim

Lowmembers

Müptezel
Eline saik bro bitkin gayet sağlıklı. Verdiğin besinlerle alakalı bir sorun göstermiyor çiçek. Fakst grow gübresini bu haliyle bir tik kissan. 5 te 1 oraninda 4 te bir oranında. Bitkiye hicbir zarari olmaz aksine belki az daha ferahlar ve gübre tassrrufu olur ^^ eline sağlık saksinin delikleri az olmuş onun kadar daha onlarin üstüne GROW BİTİNCE BİTKİ YOKKEN delik açarsın. Deligi acarken matkap kullanirsan ince ucuyla bu Lst tellerini tutturdugun kenar yüzeyine ince uçlu delikler acabilir ve saglam Lst duzeni alabilirsin Saksı da. Bende kare plastik Saksı alip delcektim fakat air saksi daha islevsel geldi air almayi deniycem. Ama kapali plastik saksi kullanirsam kesinlikle delik desik ederim simetrik sekilde ^^ tekrar eline saglik iyi growlar. Işık gayet yeterli. Iklimlendirmede nem 45 50 yeterli bu evre de. Isıyı da 20 28 arasi biside tutarsin işte kanka. Zaten bunlarda sorun yaşayan bir vatandaşa benzemiyorsun sen ^^ kolay gelsin

IcBlue

Doktor
kankacım hiç de fena bir başlangıç değil, ellerine sağlık. aynı markalı ürünlerde olduğu gibi organikte de npk ürünleri haricinde kullanabileceğin pek çok formülasyon var, hormon takviyeleri, bağışıklık güçlendiriciler, sömek şişiriciler gibi. organik tutumu seversen ve benimseyeceksen, sonraki growlarında daha kapsamlı denemeler yapabilmen için farklı tarifler de paylaşabilirim. umarım gönlünce olsun, bol şans.

Mahsun

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim kankalar :)
@Lowmembers eyvallah kankam bi sog denemesi yapasım var eğer yapmazsam dediğin gibi delicem saksıyı :)
@IcBlue valla merakla bekliyorum o tarifleri organik olayını gerçekten sevdim sürekli gübreleme yapmaktansa farklı farklı tarifler deneyip etkileri görmek daha keyifli :)

Mahsun

Kıdemli Üye
Kankalar günlük güncellendi lakin son attığım fotolarda bakabilir misiniz budama yapmak istiyorum sanki çok fazla fan yaprağım var gibi ama birden toplamak istemiyorum yavaş yavaş alıyorum budama konusunda bi tavsiyeniz öneriniz varsa dinlemeye öğrenmeye açığım

Mertali54

Doktor
masallah kanka benm kıler ıle senınkılerı kıyasladım gunlerıne gore benım kı co kucuk kalmıs senın kılerın yanında vallahı

Mahsun

Kıdemli Üye
teşekkür ederim kankam daha iyileri senin olucak emin ol ışık işini hallet elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım beraber öğrene öğrene yaparız bişeyler :)

Mertali54

Doktor
teşekkür ederim kankam daha iyileri senin olucak emin ol ışık işini hallet elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım beraber öğrene öğrene yaparız bişeyler :)
ınsallah kardom sımdı sana ılk orak benım ısık sıstemını gosterıcem

Mertali54

Doktor
bu ışıktan kurtul kankam tek tek satabilirsen sat bunları sarı sitede
quantom bord olamıyorum ona gucum yetmısycek ama su ısıga bı bakar mısın ustun de baska seyllerrde var

bbununla ılgılı dusuncelerını merak edıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ****** ******* ***** hahahahahahahaha ***** *** ********* **** ***** **** *** ****** **** ** ******** ***** *
  • 2 2008Grower:
    ******** ***** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha******** *** hahahaha ******* *** ********* ******** ***** *** ****** ***** *** *** ****** hahahaha***** ** ***** ******* ********** ********* ***** **** hahahaha*
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
    ******** ***** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha******** *** hahahaha ******* *** ********* ******** ***** *** ****** ***** *** *** ****** hahahaha***** ** ***** ******* ********** ********* ***** **** hahahahahahahaha** **** *** ********** * ***** *** **** * ***** **** ********* ******* *** *** ******** ******** ***** *******
    +2
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    **** ***** ******** ** hahahaha*** ***
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ******* ** **** ***** **** **** **** ****** ******* *** ** ******* hahahahahahahaha **** ***** ******* hahahaha** ********* *******
  • 2 2008Grower:
    ***** ********** ***** ***** **** **** **** ***** ******* hahahaha hahahaha*** **** **** *** ****** ******* ******* ***** **********
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ******* ***** * ******* ****** hahahaha** ****** ***
    +1
  • Coke Coke:
    +1
  • S sharkek:
    hahahahahahahaha **** ***** ******* hahahaha** ********* *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    **** ***** ********** **
    * ****** *** ** ****** ******* ****** *** * ****** *** ****** *** ******** ** ***** ******* **** **
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ********** ** *
  • S sharkek:
    *** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha **** ******* ****** *** ***** ******* *********
    +1
    ******* ****** *** ******* ******** ****** ******** hahahaha *******
  • S sharkek: