20/4 vs 24/00 ışık farkı ? Auto blue dream

Bu tatar

Üye
Merhaba dostlar 3 günlük blue dream auto bitkilerim var. 20/4 veya 24/00 arasında bir fark varmıdır kimisi 20 saat kimisi 24 saat ışık veriyor ?
24 saat nasıl oluyor tohumdan hasata kadar hiç karanlık görmeyecek mi bitki ?
24 saat ışık verirsem bitkim daha iyi gelişebilir mi

trbylsk

Yeni üye
vegde verebilirsin ama auto da olsa bence bloom döneminde 4 saat gece döngüsünde tutman trikomların sayısını arttırmak için faydalı olur. bildiğim kadarıyla gece doğada kendisini diğer canlılardan korumak için daha fazla trikom üretebiliyor bi çeşit savunma mekanizması olarak yapıyor bunu doğada, vegde 24 saat bitki gelişiminde faydalı olabilir fakat bloomda 4 saat döngüsüne geçmek daha mantıklı bi karar olacaktır

szrlkrsii

Müptezel
çiçek ışık açıkken değil kapalıyken gelişir kral, normali bu sonuçta canlı bi şey nefes aldır yazıktır :D

Bu tatar

Üye
vegde verebilirsin ama auto da olsa bence bloom döneminde 4 saat gece döngüsünde tutman trikomların sayısını arttırmak için faydalı olur. bildiğim kadarıyla gece doğada kendisini diğer canlılardan korumak için daha fazla trikom üretebiliyor bi çeşit savunma mekanizması olarak yapıyor bunu doğada, vegde 24 saat bitki gelişiminde faydalı olabilir fakat bloomda 4 saat döngüsüne geçmek daha mantıklı bi karar olacaktır
Peki veg döneminde 24 saat ışık verirken sulama nasıl olmalı ? Işığı kapatmama gerek varmı 24 saat ışık verirken ?

oLiver

Yeni üye
Benim Auto Blue Dream 38.gününde yaklaşık 10 gündür 24/0 ışık döngüsü ile devam ediyorum çünkü Grow Box balkonda ve ışığı kapattığım anda sıcaklık gündüz bile 14-15 C 'lere kadar düşüyor sizce 14-15 derece bile olsa 2-3 saat bitkiyi karanlıkta bırakayım mı?
24/0 mı yoksa 14 C mi bitkiye daha çok zarar verir
@silas34

S

silas

Guest
Benim Auto Blue Dream 38.gününde yaklaşık 10 gündür 24/0 ışık döngüsü ile devam ediyorum çünkü Grow Box balkonda ve ışığı kapattığım anda sıcaklık gündüz bile 14-15 C 'lere kadar düşüyor sizce 14-15 derece bile olsa 2-3 saat bitkiyi karanlıkta bırakayım mı?
24/0 mı yoksa 14 C mi bitkiye daha çok zarar verir
@silas34
22/4 te yap 2 saatide sulama için ayır, strafor köpükle altını sağını solunu izole et, saksıdaki toprak sıcaklığını korur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********