20.gün yapraklarda sorunlar başladı ?

mümtaz

Yeni üye
selam herkese ufak tefek sorunlarla karşılaştım size sormak istiyorum ?
drip hidroponik sistem 12li
nem %60-70 arası
tohum: autoflower white widow
sıcaklık: ışık açıkken 20-24 kapalıyken 18-22
ph 6.5-6.9 ( hidro sistemlerde daha az ph biliyorum ancak elimden geleni budur)
led : cob 2x1800w full spectrum
Riske atmamak için ilk besinimi 13.gün de verdim ppm: 200-250 arası tuttum

60litre rezervuara 1ml blom micro grow 2ml b52 2ml voodo juice attım

büyük ihtimalle callmag almayı unuttuğum için yetersiz kalsiyum ya da magnezyum sanıyorum ancak pek bir bilgim yok tecrübeli arkadaşlar rica etsem ilgilenirse sevinirim.
(callmag siparişi verdim ancak nasıl kullanıcağımı pek bilmiyorum?

not: su rezervuarının kapağı yarım açık bırakmışım rezervuar bakteri üretmiş olabilir mi ? (10ml voodo juice koydum rezervuara kökteki bakteriyi besine çevirmesi için doğrumu yapmışmıyım bilmiyorum.)
bugün 20.gün full su verip flush yaptım devirdaim su sistemini açmıyorum sorunu anlayasayakadar.

@silas34 @Ripley'sOG

Son düzenleme:

a-420

Müptezel
selam herkese ufak tefek sorunlarla karşılaştım size sormak istiyorum ?
drip hidroponik sistem 12li
nem %60-70 arası
tohum: autoflower white widow
sıcaklık: ışık açıkken 20-24 kapalıyken 18-22
ph 6.5-6.9 ( hidro sistemlerde daha az ph biliyorum ancak elimden geleni budur)
led : cob 2x1800w full spectrum
Riske atmamak için ilk besinimi 13.gün de verdim ppm: 200-250 arası tuttum

büyük ihtimalle callmag almayı unuttuğum için yetersiz kalsiyum ya da magnezyum sanıyorum ancak pek bir bilgim yok tecrübeli arkadaşlar rica etsem ilgilenirse sevinirim.
(callmag siparişi verdim ancak nasıl kullanıcağımı pek bilmiyorum?

not: su rezervuarının kapağı yarım açık bırakmışım rezervuar bakteri üretmiş olabilir mi ? (10ml voodo juice koydum rezervuara kökteki bakteriyi besine çevirmesi için doğrumu yapmışmıyım bilmiyorum.)
bugün 20.gün full su verip flush yaptım devirdaim su sistemini açmıyorum sorunu anlayasayakadar.

@silas34 @Ripley'sOG
slm kanka ph yuksek 5 ila 5.5 olması lazım resımdede gordugum kadarıyla fazla gubre vermıssın gıbı ph limontuzu bı pedın ıcınde erıt ve kullanacıgın suya ıstenılen ph sevıyesıne gelenekadar damla damla ver benım gorduklerım bırde hydro sıstemde konu uzmanını etıketlıyorum onunda yorumu olcaktır @user kanka bı el atarmısın. Konusunun lınkını aşagı bırakıyorum.

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
Bana cal mag açlığı çekiyor gibi geldi farklı şekilde göstermiş gibi kendini ama bi @user de baksın

mümtaz

Yeni üye
@silas34 ph ise 5.60 düşürdüm limontuzu ile o zaman düzelicektir yarın besin ekleyip damlama sulamayı açacağım peki
1.hafta 200 250 ppm yapmıştım
şimdi 2hafta 400 450 ppm mi yapacağım ?

S

silas

Guest
ph dalgalanması sıkıntıya sokar elleme düşürdüysen, bi aşşa bi yukarı iyi değil.

mümtaz

Yeni üye
durumu düzelteyim : dün besinli [250 ppm] su verdim ph 6.9 bugün flush verdim temiz su rezervuardaki suyu kullanmadım.
yarın rezervuar içindeki suyu kullanıcam ph 5.60 olarak mı kullanayım yoksa ph dalgalnması olur diye ph 6 ya çekeyim mi ? @silas34

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    ***** ****** ****** ***** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ** ****** ***** hahahaha****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** *** ******** ******** ******** ****** ********** ***** ***** hahahaha hahahaha* ******* **********
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ********** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ********** ** ******** ***** ** ***** hahahaha** hahahaha*** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** ******* *** ******* hahahaha *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** *** hahahaha
    +1
  • M merto1835:
    ****** *** ****** ****** ********* **** hahahaha*** ********** ****** ** ******* hahahaha** ********* ****** *** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ***** hahahaha*****
  • lavrens lavrens:
    * ******** ******* ***** ********* ** *** hahahaha*** hahahaha*
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ****** *** *** ****** ********** hahahaha***** *** ******** *** ****** *******
  • P puslu77:
    ******* ***** ******* ******** hahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ******** ** *** ***** ******** ** ****** ****** ***** ***** ***** ******** ******* ********* ***** ***** **** *** ***** ***** ***** ***** ****** **** *** * **** **** *** ***** ********* ***** *** ***** ***** **** **** ****** ******** ***** ***** ****
  • P puslu77:
    **** ******* ** ***** ******** ***** **** ******* ********** ********* *** ***** hahahaha ***** ** *****
    P puslu77: **** ******* ** ***** ******** ***** **** ******* ********** ********* *** ***** hahahaha...