20 günlük 5 bitki. Tutun şu kardeşinizin elinden

Brother

Doktor
Kanka bitkiyi fazla suluyorsun
salmış kendinin saksının altında drenaj delikleri var mı ?
bitkiyi sulama toprağı sula bro

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka su ana gübre verdin mi.verdiysen nekadar verdin, kabin ici nem nedir? Bak kankalar sana yarim edecek ama su sorulan sorulara cevap ver.

Samoke

Yeni üye
Kanka su ana gübre verdin mi.verdiysen nekadar verdin, kabin ici nem nedir? Bak kankalar sana yarim edecek ama su sorulan sorulara cevap ver.
Brom solucan gübresi verdim ortalama her kaptakı toprağın 2/10 civarı.
Kabin içinde ıslak bez var bitkileri koyduğum tahtanın etrafında su yolu var orayıda dolduruyorum spreyliyorum sürekli nemi arttırmak için. Suyun ph ınıda 10lt ye bir fincan sirkeyle düşürüp vericem normal su veriyodum

Samoke

Yeni üye
Kanka bitkiyi fazla suluyorsun
salmış kendinin saksının altında drenaj delikleri var mı ?
bitkiyi sulama toprağı sula bro
var kanka delikler, 2-3 günde kuruyor toprak bende bütün toprağı suluyorum iyice yanlış mı yapıyorum ? Birde suladıktan sonra direkt ışığa koyuyorum ama beklemek gerekir mi acaba

Brother

Doktor
var kanka delikler, 2-3 günde kuruyor toprak bende bütün toprağı suluyorum iyice yanlış mı yapıyorum ? Birde suladıktan sonra direkt ışığa koyuyorum ama beklemek gerekir mi acaba
kanka kanka o yavruya 10 15 ml su ver
kanka sulamayı gece yaparsan ( bitki uykudayken )
daha güzel olur

Grauwolf

Üye
Bitkinin dibine değil. Uzaktan çember çizerek sula. Bazı torf lar su tutar sünger gibi. Üstü kuru gözükse de içi çamur içinde olabilir. Büyük saksıya alırken %30 perlit olsun toprakta. Saksinin dibinede 2parmak çakil koySıkıntı yaşamazsın.

Dayı bu bitkiler 20 günlük diyorsun ama bunlar ufacık bebek olarak kalmış yani 20 günde böyle olan bitkilerden ne olur bilemem ama yazılanları okuduğuma göre işin çok zor kolay gelsin

Samoke

Yeni üye
Bitkinin dibine değil. Uzaktan çember çizerek sula. Bazı torf lar su tutar sünger gibi. Üstü kuru gözükse de içi çamur içinde olabilir. Büyük saksıya alırken %30 perlit olsun toprakta. Saksinin dibinede 2parmak çakil koySıkıntı yaşamazsın.
brocum bir bak şuna gözünü seveyim ya 2 bitkinin alt yaprakları yalan oluyodu kestim bende boşuna çürüycek yaprağı beslemesin çiçek diye.
gözümün önünde eriyip gidiyolar başkan sirkeli su koydum ph düşürmek için omu acaba böyle yaptı

Grauwolf

Üye
brocum bir bak şuna gözünü seveyim ya 2 bitkinin alt yaprakları yalan oluyodu kestim bende boşuna çürüycek yaprağı beslemesin çiçek diye.
gözümün önünde eriyip gidiyolar başkan sirkeli su koydum ph düşürmek için omu acaba böyle yaptı
6.5 ph ayarlayarak olcerek veriyorsan problem olacağını sanmıyorum ama olcmuyorsan cok buyuk hata yapiyorsun.
bana kökler de fazla sudan gibi geldi. Saksıyı elinle tart. Gerekirse bir hafta sulama, günlük yapraklara fisfis yaparsın.

Samoke

Yeni üye
6.5 ph ayarlayarak olcerek veriyorsan problem olacağını sanmıyorum ama olcmuyorsan cok buyuk hata yapiyorsun.
bana kökler de fazla sudan gibi geldi. Saksıyı elinle tart. Gerekirse bir hafta sulama, günlük yapraklara fisfis yaparsın.
Dediğin gibi çok büyük hata oldu herhalde kanka çok sulamaktan ve ph ölçmeden verdiğim sirkeli sudan dolayı bitkiler bu sabah ölmüş ortadan sararmış ve bütün yapraklar sünmüş çökmüş aw böyle işin ya moralim bozuldu

Yarbay55

Yeni üye
Samoke knk başın sağolsun
Sıkma canını benim bitkilerimde Ynı durumdan sıkıntı yaşadım ama şunu diyebilirim ph hiç ölmedim çünkü damacana su sipariş veriyorum direk ph ayarlı oluyor. Ama senin bitkin benim görüşüme göre çok su verdiğin için rahmetli oldu aynı sorunu yaşadım normalde 3günde bir su veriyordum bu durum olunca ilk zamanlar suyu hepden vermeye kesmiştim ve 1hafta saksını kuruması sürdü mesajları geç gördüm ama deneyimin oldu hayırlısı olsun emice

Samoke

Yeni üye
Samoke knk başın sağolsun
Sıkma canını benim bitkilerimde Ynı durumdan sıkıntı yaşadım ama şunu diyebilirim ph hiç ölmedim çünkü damacana su sipariş veriyorum direk ph ayarlı oluyor. Ama senin bitkin benim görüşüme göre çok su verdiğin için rahmetli oldu aynı sorunu yaşadım normalde 3günde bir su veriyordum bu durum olunca ilk zamanlar suyu hepden vermeye kesmiştim ve 1hafta saksını kuruması sürdü mesajları geç gördüm ama deneyimin oldu hayırlısı olsun emice
eyvl kankam bende çok su vermekten olduğunu düşünüyorum tabi nem oranı ph ayarsız su gibi şeylerde tuzu biberi olmuştur mutlaka.
Nem makinesi aldım ph metre aldım yılmadım tekrar deniycem :D
karton kutu içinde tepede 2 torch (6500k) (5250lümen) iki bitki nem makinası ve karton kutunun altında bir kesit açıp küçük pervane ile içeri temiz hava göndericem bunlar yeterli olur mu yoksa bi fanda içerdeki havayı dışarı atmak için gerekir mi kankalar ne dersiniz ?
@Yarbay55 @Grauwolf @Brother @Impossibleuser

hauserka

Yeni üye
Sirke kullanıp bitkisi ölen tek kişi değilsin, direkt ondandır diyemem ama bu forumda bile kullanımı konusunda karışık şeyler okudum. Kesin olmamakla beraber böyle bir risk varsa ph down kullanırsın, hatta ve hatta advanced nutrients kullansan hiç bunlara kafa yormana gerek kalmaz. Bir de limon tuzu mu ne vardı sanırım sirkeye alternatif.

Grauwolf

Üye
eyvl kankam bende çok su vermekten olduğunu düşünüyorum tabi nem oranı ph ayarsız su gibi şeylerde tuzu biberi olmuştur mutlaka.
Nem makinesi aldım ph metre aldım yılmadım tekrar deniycem :D
karton kutu içinde tepede 2 torch (6500k) (5250lümen) iki bitki nem makinası ve karton kutunun altında bir kesit açıp küçük pervane ile içeri temiz hava göndericem bunlar yeterli olur mu yoksa bi fanda içerdeki havayı dışarı atmak için gerekir mi kankalar ne dersiniz ?
@Yarbay55 @Grauwolf @Brother @Impossibleuser
İlk 1ay yeterli olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ***** **** **** **** ****** ********** *** ***** **** ********** * ** **** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    * *** **** hahahaha *** ** **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***
  • D despotdes:
    ***** ***** ******* *** ***** ***** ********* **** ***** **** hahahaha *** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** *** ******* ******* ******** ****** ***** ***** ** ******** hahahaha ****** *******
  • D despotdes:
    ***** ***** hahahaha* *** **
  • D despotdes:
    ********** hahahaha*
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ** ***** hahahaha ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ******** **** ***** * **** ** ****** ******** ****** **
    NewGardener NewGardener: ******* ******* *** ********* ***** **** ** **** * *****