24/02/2022 start spacebucket still

asukacs

Üye

Herkese iyi growlar dilerim.
Space bucket adı verilen yetiştirme yöntemini denemeye başladım, 2 gün evvel çimlenen tohumu sahsıya aktardım.

Saksı 20 ya da 25 lt.
Toprak biobizz allmax + %30 u kadar solucan gübresi ile karıştırdım.
Işık 2x 50 w torch.
Bakalım sonuç ne olacak ilerde :)

Lowmembers

Müptezel

Herkese iyi growlar dilerim.
Space bucket adı verilen yetiştirme yöntemini denemeye başladım, 2 gün evvel çimlenen tohumu sahsıya aktardım.

Saksı 20 ya da 25 lt.
Toprak biobizz allmax + %30 u kadar solucan gübresi ile karıştırdım.
Işık 2x 50 w torch.
Bakalım sonuç ne olacak ilerde :)
Kardesim guzel bir deneme olmuş. Kabine emk vermissi. Demekki koku sorunun cok muhim degil ki dusjnmemissin. Ama dostum eger kovanin bulunduğu ortam oda isisnsa olaxam ise. Yani kovanin dış havasi soguk olmayacak ise. Bir adet 8cm lik pc fanını alttan takiyorsun kabinine. Kapagin hizasina da delik acjyorshn iceri giren havayi hesaba katarak. Ve zaten dizaynin mizaynin gayet yeterli. Qma tohum ne ektin. Bu isin sknunu beljrleyecek yada tahmin yurutulecek konu tohun asljnda. Auto ise iyi. Photo ise sigmayadabiljr. Ha kendin cidege sokarsjn o ayri ama. Torchlada photo bakmazsin .d bosa zaman kaybetmezsin. Koku problemin kapak lapalida llsa olacak. Sen genel bir problem doz konusu degi ise dedigim gibi bir giris ekle ve ihtjyaci klan herseyi saglamis olacaksin. Ha birde sularken yapraklara sakin degdirme gubrelu suyu. Orda yapdaktan yer de bi yogusursa. Çürümüş marjl gibi alirsjn eline bitkiyi .d eline saglik begendim kovani kolay gelsin iyi gr8wlar kanka

Lowmembers

Müptezel
Kardesim guzel bir deneme olmuş. Kabine emk vermissi. Demekki koku sorunun cok muhim degil ki dusjnmemissin. Ama dostum eger kovanin bulunduğu ortam oda isisnsa olaxam ise. Yani kovanin dış havasi soguk olmayacak ise. Bir adet 8cm lik pc fanını alttan takiyorsun kabinine. Kapagin hizasina da delik acjyorshn iceri giren havayi hesaba katarak. Ve zaten dizaynin mizaynin gayet yeterli. Qma tohum ne ektin. Bu isin sknunu beljrleyecek yada tahmin yurutulecek konu tohun asljnda. Auto ise iyi. Photo ise sigmayadabiljr. Ha kendin cidege sokarsjn o ayri ama. Torchlada photo bakmazsin .d bosa zaman kaybetmezsin. Koku problemin kapak lapalida llsa olacak. Sen genel bir problem doz konusu degi ise dedigim gibi bir giris ekle ve ihtjyaci klan herseyi saglamis olacaksin. Ha birde sularken yapraklara sakin degdirme gubrelu suyu. Orda yapdaktan yer de bi yogusursa. Çürümüş marjl gibi alirsjn eline bitkiyi .d eline saglik begendim kovani kolay gelsin iyi gr8wlar kanka
Ha birde kanka suan takman gerek yok. Suan iceride havasizlikran olusacak olan nem senjn icin daha önemli. Günde 1 defa kapagi ac isi nemi sabit tut mis gibi yetisecek orda. Space bucket=küvez. Acik alandan iyidirmantiken.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka geçen aklımdan geçmiştin ''galiba vazgeçti'' dedim sesin çıkmayınca :)

öncelikle hayırlı olsun kankacım. bikaç hatırlatma yapmak isterim

all mix toprağa solucan karıştırmana gerek yok bundan sonraki growlarında. zaten batmix'ten sonra piyasadaki en yüksek ppm sahibi organik medyadır. içinde tüm ihtiyaçlarını 1 aya kadar karşılayacak herşey var. hatta filiz için tehlikeli topraktır, light mixte patlatıp 2-3 hafta sonra all mixe taşıyan kankalar var bu yüzden.

ilk 3 hafta kök güçlendirici gübre dışındaki hiçbir gübreyi hazmedemez bu toprak hemen yakmaya başlar filizini ancak kök güçlendirici gübreye de hızlı reaksiyon verir, 2 kök gübresinden sonra , sadece su ile güzel bir veg geçirirsin. bu yüzden sadece ph ayarlayıp 6-6,5 ph saf su vermelisin. azıcık azıcık 2-3 günde bir.ilk 10 gün 50-100 ml su bile yeterli. nemi ise en az 80de tutacaksın, filiz kelleden emecek suyunu. pet bardağa delikler açabilirsin yada kola şişesinin kellesinden bardak misali kesip,kapağı çıkarabilirsin. sık sık petin yada bardağın içine spreyle su püskürtüp, filizin üstüne kapatmalısın. mutlaka nem yüksek olmalı, özellikle küçük alanda ışık fazla havalandırma zayıf olacağı için nem sert düşüşler gösterir. filizi kapatarak hem korursun hem nemlersin.

sularken de toprağı, filiz köklerine doğrudan su vermemelisin. all mix nemlendirdikten 36 saat sonra mikroorganizmalarını hayata geçiren bir toprak, bu aşamada filiz köklerinin doğrudan teması ilk hafta tehlikelidir. bu yüzden ilk kullanımdan 36 saat önce, nemlendirip-karıştırıp ağzı kapalı torbada hava almayacak şekilde muhafa edilir ve saksıya aktarılır.

bunlar konusunda ihlalin varsa bile olumsuz düşünme. güçlü bir gense zaten ilk haftayı sorunsuz ve gelişmiş atlatacak. ama dediklerime dikkat edersen filiz iyi bir veg geçirmeye daha elverişli olur.

hasatın bol olsun ayağına taş değmesin kanka

asukacs

Üye
kanka geçen aklımdan geçmiştin ''galiba vazgeçti'' dedim sesin çıkmayınca :)

öncelikle hayırlı olsun kankacım. bikaç hatırlatma yapmak isterim

all mix toprağa solucan karıştırmana gerek yok bundan sonraki growlarında. zaten batmix'ten sonra piyasadaki en yüksek ppm sahibi organik medyadır. içinde tüm ihtiyaçlarını 1 aya kadar karşılayacak herşey var. hatta filiz için tehlikeli topraktır, light mixte patlatıp 2-3 hafta sonra all mixe taşıyan kankalar var bu yüzden.

ilk 3 hafta kök güçlendirici gübre dışındaki hiçbir gübreyi hazmedemez bu toprak hemen yakmaya başlar filizini ancak kök güçlendirici gübreye de hızlı reaksiyon verir, 2 kök gübresinden sonra , sadece su ile güzel bir veg geçirirsin. bu yüzden sadece ph ayarlayıp 6-6,5 ph saf su vermelisin. azıcık azıcık 2-3 günde bir.ilk 10 gün 50-100 ml su bile yeterli. nemi ise en az 80de tutacaksın, filiz kelleden emecek suyunu. pet bardağa delikler açabilirsin yada kola şişesinin kellesinden bardak misali kesip,kapağı çıkarabilirsin. sık sık petin yada bardağın içine spreyle su püskürtüp, filizin üstüne kapatmalısın. mutlaka nem yüksek olmalı, özellikle küçük alanda ışık fazla havalandırma zayıf olacağı için nem sert düşüşler gösterir. filizi kapatarak hem korursun hem nemlersin.

sularken de toprağı, filiz köklerine doğrudan su vermemelisin. all mix nemlendirdikten 36 saat sonra mikroorganizmalarını hayata geçiren bir toprak, bu aşamada filiz köklerinin doğrudan teması ilk hafta tehlikelidir. bu yüzden ilk kullanımdan 36 saat önce, nemlendirip-karıştırıp ağzı kapalı torbada hava almayacak şekilde muhafa edilir ve saksıya aktarılır.

bunlar konusunda ihlalin varsa bile olumsuz düşünme. güçlü bir gense zaten ilk haftayı sorunsuz ve gelişmiş atlatacak. ama dediklerime dikkat edersen filiz iyi bir veg geçirmeye daha elverişli olur.

hasatın bol olsun ayağına taş değmesin kanka
Hocam böyle ayrıntılı bilgi vrrdiğiniz için teşekkür ederim, direkt solucan gübresi ile allmixi karıştırıp filizi diktim. O dediğiniz kola şişesi ucunu kesip kapağını çıkarıp filize koyacağım, bu işlemi ne kadar süre ile yapmalıyım

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
rica ederim kanka. filizin vege dönecek, azıcık uzayıp kat çıkacak, 4-5 yaprak büyümek üzere kafa çıkaracak. o aşamalarda çıkarabilirsin peti. ancak o aşamadan sonra da yüzde 70-80-85 gibi nem değerleri sağlaman gerekir. hollandalı tohum bankalarının yetiştirme tavsiyesine göre bu bitkiyi vegde en iyi götüren sıcaklık 24 derece ve bunu bilimsel araştırmaları doğrultusunda açıklıyorlar. ısı konusu da önemli, filiz kökü ısıyı sever, 24-25 derecenin altına düşürmemelisin içeriyi ancak 30u da geçmemeli.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ***** ********* ****** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ******* hahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ****** ***** * hahahaha *** **** ****** **** ****** *****
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha* ** * ** ******* ******* ** ***
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ******* ******** ***** *** ***** ***** ********** ********* ***** ******* ******* ** * ** **** ******* *** *** ****** ** ********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
    T Turco: hahahaha *****